pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/580x435.jpg

co to jest serum i kiedy należy zacząć je stosować?

serum ma dwa znaczenia. Po pierwsze jest to płynna część krwi pozbawiona włóknika, a po drugie - to preparat leczniczy lub zapobiegawczy zawierający ciała odpornościowe. Ani jedna, ani druga definicja nie pasuje nam do pielęgnacji skóry.

Czym jest i dlaczego warto używać serum?

W Internecie pojawia się wiele wyjaśnień tej definicji. Mimo to, zagadnienie nie do końca jest wszystkim znane. Dlatego zaczniemy od wyjaśnienia z jakim typem kosmetyku mamy do czynienia.
Serum - to kosmetyk silniejszy od kremu. Ma wyższe stężenia składników aktywnych i lżejszą, wodnistą lub żelową konsystencję. Służy do wzmocnienia i zintensyfikowania codziennej pielęgnacji. Ale nie zastąpi kremu! Jest elementem dodatkowym. To bardzo ważne.
Po serum powinno się nałożyć krem, choćby dlatego, że te produkty rzadko zawierają filtry przeciwsłoneczne oraz inne substancje ochronne i odżywcze. A przecież one są tak bardzo potrzebne skórze na co dzień. Znajdziesz je w kremach. Te dwa produkty to zgrany duet, dobrze się uzupełniają.

Kiedy można zastosować serum?

Najprostszym przykładem jest wzmocnienie nawilżenia skóry. Latem, przy zwiększonym nasłonecznieniu, wyższej temperaturze i wszechobecnej klimatyzacji dobre nawilżenie to podstawa. Pamiętaj, że skóra sucha starzeje się szybciej. Wszystkie zmarszczki widać bardziej. Rada: jeżeli po nałożeniu kremu, uczucie ściągnięcia na skórze utrzymuje się dalej – to pora sięgnąć po kosmetyki bardziej skoncentrowane. To dobry czas na serum. Używa się go w celu wzmocnienia codziennej pielęgnacji. To kosmetyk wyjątkowy, a jego zadaniem jest dynamiczna i widoczna poprawa stanu skóry osiągnięta w krótkim czasie. To kosmetyk do zadań specjalnych.

Jeżeli twoja skóra jest poddawana regularnym kąpielom słonecznym, będzie potrzebowała stymulacji serum regenerującym i nawilżającym. Jeżeli poddałaś się terapii wyszczuplającej lub jesteś na diecie – sięgnij po kosmetyk wzmacniający skórę. Również nowo upieczone mamy powinny wzmocnić skórę nie tylko ciała, ale również twarzy. Wybieraj kosmetyki skoncentrowane, o właściwościach wzmacniających i odżywczych. Jeżeli masz skórę dojrzałą stosuj kurację przeciwzmarszczkową serum odmładzającym, o właściwościach spłycających zmarszczki i bruzdy.

Kiedy warto stosować serum - infografika

Jak długo można stosować serum?

Minimum 2 - 3 miesiące. Podczas tego czasu skóra będzie lepiej nawilżona i wzmocniona, a przede wszystkim zmobilizowana do szybszej odnowy i regeneracji. Najlepiej oczywiście wdrożyć serum do swojej pielęgnacji na stałe, dobierając je w danej chwili w zależności od potrzeb lub problemów skóry. Dobrym momentem do wzmocnienia skóry jest wiosna gdy skóra jest zmęczona przez ekstremalne warunki w zimie lub po wakacjach, wtedy skóra wymaga regeneracji i silnego nawilżenia.

Używanie serum rządzi się swoimi  prawami. Czytaj opisy na opakowaniach, aby w pełni wykorzystywać moc tego kosmetyku. Serum do twarzy nakładaj po dokładnym oczyszczeniu skóry i stonizowaniu, a przed nałożeniem kremu. Ma zadziałać znacznie szybciej i mocniej. Jest ono kuracją uderzeniową

Dlaczego powinno się nakładać serum w połączeniu z kremem?

  • Serum działa znacznie intensywniej niż krem, niejednokrotnie pozwalając na lepszą absorpcję (wchłanianie) kremu.
  • Z uwagi na wodnistą konsystencję, szybko paruje. Na dzień aplikuj krem koniecznie z filtrem UV, na noc bardziej odżywczy. Utworzy on na powierzchni skóry film, ograniczający ulatnianie się serum.

Poznaj nasze serum i wybierz najlepsze dla swojej skóry

Gdy potrzebujesz dodatkowego nawilżenia skóry wybierz:

Infografika - serum-booster nawilżające pod krem

Jeśli posiadasz skórę tłustą lub mieszaną wypróbuj:

Gdy Twoja skóra potrzebuje wparcia przeciwzmarszczkowego:


ps

najlepszy efekt pielęgnacyjny uzyskasz nakładając serum + krem do 3 minut od oczyszczenia i stonizowania skóry.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,79 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-25%*
Cena promocyjna 37,49 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej