składniki
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/kobiece-nogi_580x435.jpg

składniki aktywne działające na cellulit

cellulit to wymagający przeciwnik. Aby podejść do problemu holistycznie, warto pamiętać, że walka z nim jest złożonym procesem Składają się na niego: dobrze zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, właściwe nawodnienie organizmu, masaże oraz odpowiednie kosmetyki. Skoro cellulit to niedoskonałość skóry dużego kalibru, my odpowiednio przygotowane wytoczymy przeciw niemu ciężką artylerię. I wygramy tę nierówną walkę.


Przygotowanie skóry do walki z cellulitem

Aby dać szansę zadziałać kosmetykom antycellulitowym, musimy odpowiednio przygotować skórę. W pierwszej kolejności należy pozbyć się martwego naskórka i pobudzić krążenie krwi i limfy. Do tego zadania posłużą nam kosmetyki peelingujące np. na bazie soli morskiej lub w formie złuszczających chusteczek z kwasami, albo szczotka do masowania ciała na sucho lub mokro.


Niezależnie od tego, jaką metodę złuszczania naskórka wybierzemy, podczas takiego zabiegu warto masować skórę od stóp, kierując się kolistymi ruchami ku górze. W ten sposób odprowadzimy zastoje limfatyczne do najbliższych skupisk węzłów chłonnych i usprawnimy cały proces pozbywania się cellulitu.

Zapamiętaj kolejność: stopy, łydki, uda, pośladki, brzuch. A sam brzuch masuj kolistymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

pielęgnacja skóry z cellulitem

Pielęgnuj skórę, niszcz cellulit! Najlepiej jednocześnie.

Sięgając po kosmetyk antycellulitowy, warto wziąć pod uwagę tak proste względne, jak nasz styl życia i dobowy rytm skóry. Do stosowania na dzień lepiej sprawdzą się kosmetyki o lżejszej konsystencji, bardziej wodniste lub żelowe, natomiast na noc świetne będą otulające ciało masła czy gęste balsamy.

Ważne jest też to, jakie składniki aktywne są zawarte w naszym kosmetyku do zadań specjalnych, bo to głównie od nich zależeć będzie efekt pielęgnacji.

Składniki aktywne o działaniu antycellulitowym

  • Borowina tołpa® to naturalna roślinna substancja, która wspomaga proces regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia i pielęgnuje skórę. W działaniu antycellulitowym jest niezastąpiona, ponieważ detoksykuje, działa antyoksydacyjnie i zwalcza wolne rodniki.
  • Kompleks z nawłoci pospolitej, cytryny i ruszczyku kolczastego to bezlitosne dla cellulitu trio. Drenuje, poprawia krążenie krwi i działa przeciwobrzękowo.
  • Ekstrakt z pokrzywki indyjskiej i żywicy z drzewa Mukul to duet, dzięki któremu przyspieszony zostaje metabolizm tłuszczu. Redukuje cellulit  oraz wyszczupla.
  • Mieszanina flawonoidu i ketonu malinowego to połączenie dwóch cząsteczek roślinnych, które wspólnie zapobiegają gromadzeniu się tłuszczu. Daje 24-godzinne działanie wyszczuplające. Ogranicza także wchłanianie cukrów do komórek oraz syntezę tłuszczów. Pobudza rozkład tróglicerydów i hamuje dojrzewanie komórek tłuszczowych. Mało tego! Redukuje cellulit w każdych okolicznościach: podczas odpoczynku, ćwiczeń czy po posiłku.
  • Kompleks ekstraktów z żółtego maku, mikroalg i kofeiny z kawowca to kolejne niezawodne trio, ponieważ działa na komórki tłuszczowe jak ultradźwięki. Przyspiesza proces rozkładu tłuszczów i zmniejsza ich magazynowanie w komórkach. Działa wyszczuplająco, ponieważ redukuje objętość tkanki tłuszczowej. Dodaje również ciału lekkości, bo usprawnia mikrokrążenie, zapobiega zastojowi wody.
  • Kompleks zielonego dębu paragwajskiego i kawy to kolejny pogromca cellulitu. Przyspiesza rozkład tłuszczu, zmniejsza gromadzenie tłuszczu w komórkach tłuszczowych i ich liczbę, tym samym redukuje objętość tkanki tłuszczowej.
  • Ekstrakt z liści werbeny, kwiatu bzu i pąków goździka  sprzyja mikrokrążeniu, więc pozbędziemy się uczucia ciężkich nóg. Oprócz tego działa ujędrniająco, przeciwobrzękowo i przeciw opuchnięciom.
  • Olej z różowych  jagód  zmniejsza obwód talii, ud i bioder u kobiet, redukuje obwód w pasie u mężczyzn i stymuluje mikrocyrkulację, co wspomaga eliminację cellulitu.

Natura wyposażyła nas w wiele roślinnych pogromców cellulitu, których skuteczność została przebadana aparaturowo i potwierdzona. Teraz wszystko w Twoich rękach. Zatem – do dzieła!