Cellulit wodny wynika z zastoju limfy w okolicach ud, pośladków, brzucha czy ramion. W odróżnieniu od cellulitu tłuszczowego, może dotyczyć także osób szczupłych. Jak go pokonać?
Spis treści
Cellulit wodny - co to jest, jakie są przyczyny i jak go zwalczyć?
Istnieją różne rodzaje cellulitu, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Cellulit wodny może dotyczyć każdego, nawet osób szczupłych. Zwykle wiąże się z siedzącym trybem życia i łatwiej sobie z nim poradzić niż z cellulitem tłuszczowym. Skąd się bierze i jak się go pozbyć? Polecamy najlepsze kosmetyki na cellulit wodny.
Co to jest cellulit wodny?
Cellulit wodny jest efektem nieprawidłowego przepływu limfy, który powoduje zastój wody w tkance podskórnej. Szczególnie widoczny jest w okolicach takich jak uda, pośladki czy brzuch, ale niekiedy występuje także na łydkach, ramionach czy wokół kostek. Efekt słabszego odpływu chłonki z tych okolic prezentuje się pod postacią nierówności na powierzchni skóry, które mogą stawać się bardziej widoczne pod wpływem nacisku. Cellulit wodny co prawda najczęściej dotyka okolic, w których naturalnie odkłada się większa ilość tkanki tłuszczowej, ale w przeciwieństwie do cellulitu tłuszczowego może on także dotknąć osoby szczupłe. Warto pamiętać jednak, że cellulit wodny łatwiej pokonać niż ten wynikający z nadmiaru tkanki tłuszczowej, ponieważ wystarczy pobudzić przepływ chłonki w newralgicznym obszarze, a nie spalić zbędny tłuszcz (co może przysporzyć znacznie więcej trudności).
Po czym rozpoznać, że to cellulit wodny, a nie tłuszczowy?
Często ciężko rozstrzygnąć, czy mamy do czynienia z cellulitem wodnym, czy tłuszczowym. W wielu przypadkach te przypadłości nakładają się na siebie i wzajemnie potęgują swój efekt. Wskazówką, że problem dotyczy zastoju limfy, powinny być okoliczności, w których dolegliwość się nasila. Cellulit wodny będzie bardziej widoczny po całym dniu siedzenia lub stania (szczególnie w okolicy ud i łydek), a zmniejszy się pod wpływem intensywnego wysiłku, podczas którego mocno się pocimy. Nasilenie cellulitu wodnego często zauważymy również w określonych momentach cyklu miesięcznego, na przykład w dniach bezpośrednio przed miesiączką, kiedy organizm zatrzymuje duże ilości wody. Z kolei w innych dniach może on być zupełnie niewidoczny.
Przyczyny powstawania cellulitu wodnego
Do podstawowych przyczyn powstawania cellulitu wodnego zalicza się przede wszystkim siedzący tryb życia. Zbyt mała aktywność fizyczna i spędzanie większości dnia za biurkiem nie sprzyjają prawidłowemu odpływowi limfy z okolicy ud i pośladków. Nieprawidłowa dieta, obfitująca w cukry proste, sól i ostre przyprawy, również może dokładać swoją cegiełkę do powstawania cellulitu wodnego. Zastój wody w organizmie często występuje też u osób przyjmujących antykoncepcję hormonalną oraz często noszących buty na obcasie.
Skąd bierze się cellulit?
Podczasu ruchu, nawet umiarkowanego, nasze mięśnie wspomagają krążenie, pomagając przepychać krew żylną z łydek i nóg w górę. Zapobiega to powstawaniu obrzęków i wspomaga drenaż limfy. Kiedy nie dostarczamy naszemu organizmowi wystarczającej ilości aktywności fizycznej - przede wszystkim tej umiarkowanej, a więc po prostu spacerów, nasz układ żylny i limfatyczny może mieć problem z usunięciem zalegającej między komórkami chłonki. Tkanka tłuszczowa ma gorsze unaczynienie niż mięśnie, więc to zjawisko może się nasilać w obszarach z jej większą ilością, takich jak uda, pośladki czy brzuch, ukazując się właśnie pod postacią cellulitu wodnego. Stąd, nawet jeśli nie zmagamy się z obrzękami nóg po długim dniu spędzonym w pozycji stojącej lub siedzącej, możemy mieć problem z cellulitem wodnym.
Naturalne sposoby zapobiegania cellulitowi
Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak więc na co dzień chronić się przed powstawaniem cellulitu wodnego, a przy okazji wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej? Przede wszystkim ważne jest włączenie odpowiedniej ilości codziennej aktywności fizycznej - przede wszystkim spacerów. Jeśli mamy pracę biurową, warto wstać z krzesła kilka razy dziennie i przejść kawałek, by pobudzić krążenie w nogach. Przydatne mogą być ćwiczenia dla osób pracujących w pozycji siedzącej. Wykonywanie 10 000 kroków dziennie na pewno wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie, ale również przyczyni się do zapobiegania powstawaniu cellulitu wodnego. Tak samo ważne jest prawidłowe nawodnienie w ciągu dnia oraz dieta bogata w warzywa i owoce.
Jak najskuteczniej zwalczyć cellulit?
Co jeśli jednak stosujemy się do wytycznych dotyczących aktywności fizycznej, zdrowo jemy i pijemy wystarczającą ilość wody dziennie, a cellulit wodny i tak się pojawia? Wtedy przychodzi czas na wytoczenie ciężkich dział. Sposobów na walkę z cellulitem jest wiele, ale nie wszystkie są tak samo skuteczne. Kluczem, jak zwykle, jest regularność. Najlepszym sposobem na zwalczenie cellulitu są masaże wspomagające odpływ limfy. Jeśli dodatkowo ćwiczymy i stosujemy dietę, pomogą one także w usuwaniu tłuszczu z newralgicznych miejsc, dzięki czemu łatwiej wyrzeźbimy wymarzoną sylwetkę. Stosowanie odpowiednich produktów, które pobudzają krążenie limfy i spalanie tkanki tłuszczowej, w połączeniu z masażem zajętego obszaru może zdziałać cuda. tołpa ma dla nas kilka propozycji - która stanie się Twoim kosmetykiem idealnym?
Kremy do walki z cellulitem - jak działają?
Dzięki specjalnie dobranym składnikom, takim jak kofeina i ekstrakty roślinne kremy przeznaczone do walki z cellulitem pobudzają krążenie limfy i spalanie tłuszczu nawet w obszarach "trudnych", takich jak uda, pośladki i brzuch. Wspomagają tym samym usuwanie nierówności na skórze, ujędrniają ją i zwiększają skuteczność masażu problematycznych okolic.
Jaki krem na cellulit wybrać?
Najlepszy krem do walki z cellulitem działa niepostrzeżenie, w chwilach, kiedy o tym nie myślisz. tołpa.® dermo body cellulite. nocny turbo-krem antycellulitowy jest kosmetykiem, który doskonale wspomoże codzienną pracę w kierunku wymarzonej sylwetki, ponieważ działa, gdy śpisz. Unikalne połączenie składników aktywnych, czyli działający jak ultradźwięki kompleks ekstraktów z żółtego maku, mikroalg i kofeiny z kawowca, wspiera spalanie tłuszczu podczas snu, gdy nasz metabolizm komórkowy nastawiony jest na detoksykację i regenerację organizmu. borowina tołpa.® wspiera usuwanie toksyn z organizmu i dba o stan skóry, a masło shea i gliceryna zapewnią jej ujędrnienie i prawidłowy poziom nawilżenia. Regularne stosowanie nocnego turbo-kremu antycellulitowego może efektywnie zmniejszyć cellulit nawet o dwa stopnie, a nawet zmniejszyć obwód ud. nocny turbo-krem antycellulitowy stanie się doskonałym dopełnieniem wieczornej rutyny, ponieważ poza składnikami aktywnymi zawiera kompleksy zapachowe, pomagające zrelaksować się po ciężkim dniu.
Z cellulitem można walczyć przez całą dobę. Jako element porannej pielęgnacji warto wprowadzić tołpa.® dermo body cellulite. multi serum antycellulitowe, które aktywnie spala tłuszcz nie tylko w trakcie wysiłku, ale i podczas odpoczynku. Ten wyjątkowy produkt obniża widoczność cellulitu nawet o jeden stopień, a w testach laboratoryjnych wykazano, że pod jego wpływem tkanka tłuszczowa może zmniejszyć swoją grubość i objętość o nawet 13%. Ponadto dermo body cellulite. multi serum antycellulitowe będzie doskonałym wyborem na dzień ze względu na swoją lekką, nawilżającą i ujędrniającą formułę.