pielęgnacja
Kobieta z cellulitem tłuszczowym na udach

Cellulit tłuszczowy – jak wygląda i jak się go pozbyć?

Cellulit wodny a tłuszczowy – czym się różnią? Jak je pokonać? Poznaj sprawdzone sposoby na walkę z cellulitem tłuszczowym.

 

 

Cellulit tłuszczowy – czym się charakteryzuje i jakie są sposoby na jego zwalczenie?

 

Cellulit, popularnie zwany skórką pomarańczową, to przypadłość, która dotyczy bardzo wielu osób. Może wynikać z nadmiaru tkanki tłuszczowej lub jej lokalnego nagromadzenia, szczególnie w takich okolicach jak uda, pośladki czy brzuch, ale również ramiona lub piersi. Charakteryzuje się występowaniem zagłębień na skórze i wynika z nierównomiernego rozłożenia komórek tłuszczowych oraz problemów z odpływem limfy z zajętego obszaru.

 

Co to jest cellulit tłuszczowy?

 

Cellulit tłuszczowy najczęściej dotyczy osób z nadwagą lub otyłością, choć nie tylko one mogą mieć z nim problem. Ze względu na specyfikę rozkładu tkanki tłuszczowej w organizmie, ten rodzaj cellulitu dużo częściej dotyka kobiety – ich tkanka tłuszczowa jest w największym stopniu magazynowana w okolicy ud i pośladków.

 

Z czego się bierze? Gdy przyrasta tkanka tłuszczowa, w jej komórkach – adipocytach – gromadzą się lipidy. Liczba komórek tłuszczowych jest stała, w związku z czym, gdy przybieramy na wadze, taki adipocyt powiększa się, jakby „puchnie”. Niewłaściwie rozłożone komórki tłuszczowe mogą uciskać na naczynia żylne i limfatyczne, powodując słabszy odpływ chłonki z tego obszaru, co prowadzi do zastojów wody i metabolitów. Widzimy to jako nierówności i zagłębienia na skórze, które mogą uwydatniać się pod wpływem ucisku.

 

Cellulit wodny a tłuszczowy – czym się różnią?

 

Istnieją dwa rodzaje cellulitu – wodny i tłuszczowy. Bardzo często ze sobą współwystępują, więc trudno niekiedy na pierwszy rzut oka odróżnić je od siebie. Cellulit wodny wynika z obrzęków, spowodowanych nieprawidłowym odpływem chłonki z okolic bogatszych w tkankę tłuszczową. Może nasilać się pod wpływem długotrwałego stania lub siedzenia, szczególnie w okolicy pośladków, ud i łydek. Jego nasilenie może także fluktuować w zależności od momentu w cyklu menstruacyjnym. Cellulit wodny można łatwo zredukować, np. przy pomocy intensywnego treningu kardio.

 

Cellulit tłuszczowy wynika natomiast z nierównomiernego zgrupowania komórek tłuszczowych, które tworzą pod skórą nieestetyczne grudki. Jest on dużo trudniejszy do zredukowania od cellulitu wodnego, ponieważ często tworzy się w miejscach, gdzie widzimy nadmiar tkanki tłuszczowej. Niekiedy ten problem może dotyczyć nawet osób bardzo szczupłych, bo efekt „skórki pomarańczowej” wynika przede wszystkim z nieprawidłowego grupowania się adipocytów, które układają się pod skórą w nierówną warstwę, powodując widoczne zagłębienia na jej powierzchni.

 

              Czym jest cellulit wodny? Więcej o nim dowiesz się w tym artykule>>>

 

 

Jak się pozbyć cellulitu tłuszczowego?

 

Jak w przypadku większości problemów skórnych, tak i w kwestii cellulitu tłuszczowego – kluczem jest systematyczność i podejście wielokierunkowe. Tak jak cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, nie możemy liczyć na to, że pozbędziemy się go w jedną noc. Nie oznacza to jednak, że z problemem należy się po prostu pogodzić – są na niego sprawdzone metody, które postaramy się przybliżyć w tym artykule.

 

Skąd się bierze cellulit tłuszczowy?

 

Niestety, za obecność cellulitu tłuszczowego w dużej mierze odpowiada indywidualna skłonność człowieka do takiego rozkładu tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, mogą na niego wpływać takie czynniki, jak szybkie zmiany wagi, niewłaściwa dieta, brak aktywności i siedzący tryb życia. Długotrwałe utrzymywanie się cellulitu wodnego, czyli niewystarczającego odpływu limfy z okolic bogatych w tkankę tłuszczową, także dokłada swoją cegiełkę – uciśnięte obrzękiem adipocyty będą nieprawidłowo się grupować i konsolidować w trudne do rozbicia grudki, które obserwujemy pod postacią skórki pomarańczowej.

 

Alternatywa dla liposukcji? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na cellulit tłuszczowy

 

Zastanawiasz się, jak pozbyć się cellulitu – z ud, brzucha i innych partii ciała? Gdyby istniał jeden cudowny sposób na pozbycie się cellulitu, zapewne nie byłby on tak powszechnym problemem. Kluczowe jest podejście wielokierunkowe, a więc połączenie kilku metod walki z tą przypadłością, które zapewnia dużo lepszy i trwalszy efekt niż każda z nich osobno.

 

              Szukasz skutecznego produktu do walki z cellulitem? Sprawdź to>>>

 

 

Zdrowa dieta gwarancją sukcesu?

 

„Jesteś tym, co jesz”, to powiedzenie stare jak świat. Jeśli Twoja dieta, zamiast warzyw i owoców, zawiera głównie duże ilości wysokoprzetworzonych produktów czy tłustego, czerwonego mięsa, to szybko odbije się to na Twoim wyglądzie – nie tylko zwiększasz ryzyko szybkiego przybrania na wadze, ale również pojawienia się cellulitu w wyniku szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej w newralgicznych obszarach.

 

Wzbogacenie diety w duże ilości warzyw i owoców, które zawierają sporo błonnika, wymiana większości spożywanego czerwonego mięsa na ryby (nawet te tłuste) czy chude mięso drobiowe i ograniczenie sięgania po słodycze bardzo szybko przyniesie efekt w postaci poprawy jakości skóry i tkanki podskórnej. Jeśli dołożysz do tego nawet niewielki deficyt kaloryczny, będziesz w stanie szybciej pobudzić organizm do spalania tkanki tłuszczowej, co bardzo pomoże w walce z cellulitem.

 tołpa.® dermo body cellulite. multi serum antycellulitowe: wspiera spalanie tłuszczu 24h na dobę; w testach pomagał zmniejszyć objętość tkanki tłuszczowej o nawet 13%; wyszczupla uda nawet o 7 cm, talię o 6 cm, a biodra o 4 cm; działa nawilżająco i antyoksydacyjnie dzięki borowinie tołpa.® - infografika

 

 

Inną ważną kwestią są napoje – warto wyeliminować alkohol, bo ma on działanie zwiększające obrzęki, a pić więcej niesłodzonej herbaty lub naparów z ziół, np. z pokrzywy, która z kolei pomaga w walce z zastojami limfatycznymi. Prawidłowe nawodnienie to podstawa! Koniecznie należy pić minimum 2,5 litra płynów dziennie, ale nie musi to być sama woda, wspomniane wcześniej herbaty ziołowe sprawdzą się równie dobrze.

 

Ruch – niezrównany sprzymierzeniec

 

Aktywność fizyczna nie tylko pomaga spalać tkankę tłuszczową, ale także pobudza krążenie, stymulując przepływ limfy i zmniejszanie się obrzęków oraz cellulitu. Choć oczywiście warto włączyć treningi kardio do swojego codziennego życia, to nawet proste zwiększenie aktywności, na przykład poprzez częstsze wybieranie spaceru lub dojazdu rowerem, może zdziałać cuda.

 

Masaż w walce z cellulitem

 

Jednym z najlepszych sposobów na cellulit, zarówno tłuszczowy, jak i wodny, jest masaż zajętej okolicy. Masaże antycellulitowe oczywiście można wykonać u wykwalifikowanego specjalisty, ale jest to kosztowna opcja, na którą nie zawsze możemy sobie pozwolić. Na szczęście, równie skuteczny może być masaż w domu, ale warto wybrać do niego odpowiednie kosmetyki.

 

Najlepsze efekty uzyskasz, łącząc mechaniczny drenaż limfatyczny – czy to przy użyciu specjalnych rollerów, czy po prostu przy pomocy rąk – z wykorzystaniem preparatów o działaniu antycellulitowym. Dobrym wyborem będzie na przykład tołpa.® dermo body cellulite. multi serum antycellulitowe, o działaniu wspomagającym spalanie tłuszczu i redukcję cellulitu o jeden stopień (w 4-stopniowej skali), które dodatkowo nawilża i napina skórę. Regularne stosowanie go może prowadzić do zmniejszenia obwodów: w talii o 6 cm, w biodrach o 4 cm, a w udach nawet o 7 cm!

 

Szukasz czegoś o skutecznym, ale delikatnym działaniu? tołpa.® green cellulit. antycellulitowy krem-żel wygładzający sprawdzi się idealnie. Dzięki zawartości ekstraktów z liści werbeny, pąków goździkowca i kwiatów czarnego bzu oraz gliceryny, działa ściągająco i nawilżająco na skórę, poprawiając jej napięcie i jędrność. Jest także odpowiedni do skóry wrażliwej.

 

Jak wykonywać masaż antycellulitowy? Najskuteczniejsze są koliste ruchy dłońmi, w które należy włożyć nieco siły, a kierunek masażu powinien odpowiadać kierunkowi odpływania limfy (a więc nogi zaczynamy masować od kostek i stopniowo przesuwamy się w górę). Przydatne mogą być też ruchy „szczypania”, które pobudzają krążenie w masowanej okolicy i napinają skórę.

 

Walka z cellulitem nawet w nocy

 

Jeśli liczysz na szybkie efekty, masaż z odpowiednim kosmetykiem wykonuj dwa razy dziennie. Wieczorny masaż warto wykonać z produktem o silniejszym działaniu, który będzie działać także, gdy śpisz. Taki właśnie jest tołpa.® dermo body cellulite. nocny turbo-krem antycellulitowy – pobudza on metabolizm komórkowy, stymulując spalanie tkanki tłuszczowej w czasie nocy. Dodatkowo uwalnia nogi od ciężkości po długim dniu, stanowiąc doskonałe dopełnienie rytuału wieczornej pielęgnacji.

tołpa.® dermo body cellulite. nocny turbo-krem antycellulitowy: działa, kiedy śpisz – w momencie największej aktywności metabolizmu komórkowego; wspiera w wyszczupleniu ciała i modelowaniu sylwetki; redukuje nawet zaawansowany cellulit, odporny na działanie diety; usprawnia mikrokrążenie, niwelując wrażenie „ciężkich nóg” - infografika

Cellulit w ciąży? Mamy na to sposób!

 

Jeśli szukasz preparatu, który pomoże zapobiec powstawaniu cellulitu, a równocześnie będzie bezpieczny w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią, to doskonałym wyborem będzie tołpa.® mum. wygładzający balsam antycellulitowy. Można go stosować już od 4 miesiąca ciąży. Poza działaniem antycellulitowym wspaniale nawilża i wygładza skórę, dzięki zawartości witaminy E, oleju z owoców awokado, alantoiny i gliceryny. Warto pamiętać, że uelastyczniona, sprężysta skóra pomaga także uniknąć rozstępów.

 

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-40%*
Cena promocyjna 31,19 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-40%*
Cena promocyjna 29,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,99 zł