pielęgnacja
Uśmiechnięta kobieta w koku z kremem na policzku - tytułowa.

Linia kosmetyków tołpa.® my skin changer - promienna i rozświetlona skóra

Jak zachować promienną i gładką skórę twarzy? Dowiedz się, kiedy skóra jest narażona na szybsze starzenie się oraz poznaj metody zapobiegające.

Linia kosmetyków tołpa.® my skin changer – odnowa, rozświetlenie i naturalnie promienna skóra

Prawidłowe dobranie pielęgnacji do potrzeb skóry to sekret pięknie wyglądającej, promiennej cery. Chcąc ułatwić Ci to zadanie, tołpa.® stworzyła linię kosmetyków my skin changer, w ramach której możesz dowolnie łączyć produkty i stosować je w ulubionej kolejności.

Jak wygładzić twarz?

Szara, chropowata skóra dodaje lat i sprawia, że wyglądamy na zmęczone. Dodatkowo często towarzyszą jej różnego rodzaju przebarwienia na twarzy. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są nadmierne procesy rogowacenia naskórka, a także stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków, prowadzące do odwodnienia.

Regularne złuszczanie naskórka jest rytuałem, który pomaga nam w utrzymaniu zdrowej i pięknej cery. Głównym celem peelingu jest usunięcie martwych komórek, które gromadzą się na powierzchni i mogą powodować szereg problemów skórnych, od przebarwień po zaskórniki.

Dlaczego warto dbać o regularne złuszczanie naskórka?

Poznaj najważniejsze zalety peelingu:

  • poprawa tekstury – złuszczanie usuwa szorstkość, nierówności i suche fragmenty skóry, nadając jej gładkość i miękkość; skóra staje się bardziej jednolita i zdecydowanie bardziej promienna,
  • rozjaśnienie przebarwień – peeling może pomóc w redukcji różnego rodzaju przebarwień ; usuwanie martwych komórek pobudza regenerację, dzięki czemu nowe komórki mają zdrowszy i bardziej jednolity koloryt,
  • redukcja zmarszczek – złuszczanie pobudza produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za elastyczność i jędrność skóry; regularnie wykonywane peelingi mogą również zmniejszać widoczność drobnych linii i zmarszczek poprzez ich spłycenie,
  • odblokowanie porów – peeling pomaga usunąć nagromadzone sebum i zanieczyszczenia z porów, co przeciwdziała tworzeniu się zaskórników; oczyszczona twarz z odblokowanymi porami wygląda na zdrowszą i jaśniejszą,
  • stymulacja mikrokrążenia – masaż wykonywany podczas peelingu pobudza mikrokrążenie krwi, co z kolei przyczynia się do lepszego zaopatrzenia skóry w tlen i składniki odżywcze; staje się ona bardziej odżywiona i promienna,
  • poprawa wchłaniania produktów pielęgnacyjnych – usunięcie warstwy martwych komórek umożliwia lepsze wchłanianie składników aktywnych zawartych w kremach, serum czy maseczkach; składniki kosmetyków mogą penetrować skórę bardziej efektywnie, co przekłada się na lepsze rezultaty pielęgnacji.

Pamiętajmy, że w złuszczaniu należy zachować umiar i stosować wyłącznie najwyższej jakości preparaty, odpowiednio dopasowane do rodzaju naszej skóry. Nadmierne złuszczanie oraz sięganie po zbyt agresywne produkty peelingujące może prowadzić do podrażnień i nadmiernego wysuszenia.

Korzyści z regularnego złuszczania naskórka - infografika.

Wygładzanie skóry twarzy peelingiem kwasowym tołpa.®

Podstawę zabiegów wygładzających twarz stanowi regularne złuszczanie naskórka. Kluczem do bezpiecznego i skutecznego przeprowadzania zabiegów złuszczających jest dobór właściwych preparatów oraz dopasowanie peelingów do naszych potrzeb.

Delikatny, ale bardzo skuteczny peeling kwasowy na twarz i pod oczy tołpa.®my skin changer oh my glow to produkt zapewniający ultralekkie złuszczanie, którego efektem jest spektakularne rozjaśnienie i rozświetlenie skóry. Kwas maltobionowy delikatnie usuwa zrogowaciały naskórek i odkrywa naturalny blask. Kalamina w widoczny sposób redukuje zaczerwienienia i zapewnia efekt ukojenia, a połyskujące pigmenty potęgują efekt rozświetlenia.

Stosuj peeling kwasowy tołpa.® my skin changer oh my glow, jeśli Twoja cera ma szary koloryt, jest miejscowo zaczerwieniona lub na twarzy znajdują się przebarwienia. Ten delikatny preparat może być bezpiecznie stosowany również w okolicach oczu oraz w przypadku skóry naczynkowej!

Promieniowanie UV a procesy starzenia się skóry

Promieniowanie UV nie tylko może powodować oparzenia słoneczne, ale również wpływa na głębokie warstwy skóry, przyspieszając procesy jej starzenia się i odpowiadając za przebarwienia.

Kobieta na wiklinowym leżaku przy basenie wklepująca krem spf w twarz - zdjęcie.

Skutki promieniowania UVA i UVB

Promieniowanie UVA wnika głęboko, docierając aż do skóry właściwej. Powoduje fotostarzenie, czyli powstawanie zmarszczek, utratę elastyczności i jędrności oraz pojawienie się przebarwień. Promieniowanie UVB jest z kolei główną przyczyną oparzeń słonecznych. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVB bez ochrony skóry powoduje natychmiastowe skutki, takie jak rumień, podrażnienie i ból.

Promieniowanie UV jest karcynogenne – może prowadzić do uszkodzeń DNA i rozwoju raka skóry.

Ochrona skóry przed promieniowaniem UV z tołpa.®

Odpowiednia ochrona przed promieniowaniem UV jest niezwykle istotna. Należy stosować środki ochrony przeciwsłonecznej o odpowiednim filtrze SPF oraz unikać ekspozycji na słońce w najgorętszych godzinach dnia.

Chcąc uchronić cerę przed poparzeniami, a jednocześnie opóźnić pojawianie się zmarszczek i utratę jędrności, warto stosować krem SPF 50 do twarzy przez cały rok. Filtr SPF 50 zapewnia najwyższą ochronę.

W tołpa.® stworzyliśmy wyjątkowy krem z filtrem SPF 50 tołpa.® my skin changer light bodyguard. To preparat, który zawiera zarówno najwyższy możliwy współczynnik SPF dla promieniowania UVB, jak i współczynniki PPD i IPD dla promieniowania UVA. Dodatkowo jest niekomedogenny (nie powoduje zapychania porów) i nie bieli. Krem jest łatwy w nakładaniu i oddychający, dzięki czemu może być stosowany przez cały rok i dowolnie łączony z innymi kosmetykami (również kolorowymi!). Efektywnie wspiera skórę suchą i może być stosowany na skórze wymagającej silnej ochrony przeciwsłonecznej po stosowaniu preparatów z retinolem lub kwasami.

Wypróbuj krem z filtrem SPF 50:

Produkty tołpa.® my skin changer - infografika.

Przebarwienia na twarzy – jak z nimi walczyć?

Przebarwienia na twarzy mogą mieć różny kształt i wygląd. Mogą przyjmować formę hiperpigmentacji lub odbarwień spowodowanych zaburzoną produkcją melaniny. Stoją za tym m.in. zmiany hormonalne, ekspozycja na słońce, zmiany zapalne czy agresywne kosmetyki. W walce z przebarwieniami najlepsza jest… profilaktyka, której ważnym elementem jest między innymi wspomniana wyżej całoroczna ochrona przeciwsłoneczna.

A co stosować na przebarwienia na twarzy, by zmniejszyć ich widoczność? Oprócz regularnego peelingu warto sięgnąć po kosmetyki z wit. C, takie jak kremo-maska tołpa.® my skin changer oh my glow.

To produkt, który zawiera unikalną mieszankę supermolekuł, odpowiadających za nasycenie witaminami i antyoksydantami. Regularnie stosowana maska skutecznie redukuje efekt zmęczonej i szarej cery, w widoczny sposób ujednolica koloryt i redukuje zaczerwienienia. Skóra zyskuje naturalnie świetlisty i zdrowy wygląd, jest wzmocniona, gładsza i przyjemnie ukojona.

>>Przeczytaj także: jak uzyskać efekt gładkiej i rozświetlonej skóry?

Odwodniona skóra pozbawiona blasku

Warstwa hydrolipidowa to naturalna bariera ochronna znajdująca się na powierzchni. Składa się z mieszanki sebum, które jest wydzielane przez gruczoły łojowe, oraz substancji nawilżających, takich jak czynniki naturalnego nawilżenia (NMF), które są obecne w naskórku. Ta warstwa pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i kondycji skóry.

Kobieta z turbanem na głowie nakładająca kosmetyk na twarz - zdjęcie.

Funkcje warstwy hydrolipidowej skóry

Główne zadania warstwy hydrolipidowej skóry to:

  • ochrona przed utratą wilgoci – warstwa hydrolipidowa tworzy na powierzchni skóry cienki film, który zapobiega nadmiernej utracie wody przez parowanie,
  • ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – warstwa hydrolipidowa tworzy fizyczną barierę chroniącą przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia, substancje chemiczne, promieniowanie UV czy działanie mikroorganizmów,
  • wzmacnianie elastyczności i sprężystości – dzięki obecności lipidów i substancji nawilżających warstwa hydrolipidowa pomaga w utrzymaniu elastyczności i sprężystości skóry oraz chroni ją przed nadmiernym wysychaniem,
  • regulacja pH – warstwa hydrolipidowa pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH skóry, które jest istotne dla zachowania jej zdrowia, m.in. ochrony przed zakażeniami.

Jak wygląda odwodniona skóra i jak o nią dbać?

Skóra odwodniona jest sucha, szorstka i boleśnie napięta, traci elastyczność i sprężystość, matowieje i jest bardziej podatna na podrażnienia. Odwodnienie może przyczynić się również do powstawania drobnych zmarszczek, szczególnie wokół oczu, ust i na czole, oraz powodować nierówności w kolorycie, m.in. plamy i przebarwienia. Skóra może wydawać się zmęczona i pozbawiona blasku.

Aby uniknąć odwodnienia, ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia poprzez regularne nawadnianie organizmu (to naprawdę ważne!) oraz stosowanie nawilżających kosmetyków. W codziennych rutynach pielęgnacyjnych istotne jest również unikanie korzystania z gorącej wody podczas mycia twarzy oraz ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak nadmierna ekspozycja na słońce czy wiatr.

Za brak naturalnego blasku odpowiada głównie zubożała warstwa hydrolipidowa i brak odpowiedniego nawilżenia. By skóra emanowała zdrowym blaskiem, potrzebne są nie tylko humektanty, ale również emolienty. Rozwiązaniem może być serum tołpa.® my skin changer oh my glow.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-35%*
Cena promocyjna 42,89 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-40%*
Cena promocyjna 31,19 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-40%*
Cena promocyjna 29,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,99 zł