pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/580x435_zmarszczki-30plus.jpg

pielęgnacja wrażliwej skóry z pierwszymi zmarszczkami

nie marszcz czoła, nie mruż oczu, a złość piękności szkodzi. Może to i dobre rady, ale niewiele one zmieniają. Pielęgnacja wrażliwej skóry z pierwszymi zmarszczkami  to zagadnienie, które wymaga głębszego zbadania.

Pielęgnacja wrażliwej skóry – co oznacza wrażliwa skóra

Pierwsze zmarszczki są dostrzegalne już po 25 roku życia. Najszybciej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Powstają one prostopadle do mięśni, których częste skurcze tworzą zagłębienia na skórze. Ich cechą charakterystyczną jest to, że znikają całkowicie po naciągnięciu skóry. Nie o to jednak chodzi, by się nienaturalnie prężyć, ale o to by zmarszczki umiejętnie wypełnić. Zwykle pierwsze widoczne stają się zmarszczki w górnej części twarzy, najczęściej to kurze łapki w okolicy oczu, typowe są także zmarszczki na czole, tzw. lwia zmarszczka między brwiami oraz bruzdy nosowo-wargowe.

Skórę wrażliwą z pierwszymi zmarszczkami rozpoznasz po poszarzałym kolorycie, braku blasku i witalności, obniżonej elastyczności. Pierwsze zmarszczki mimiczne znajdziesz w obszarach objętych ruchami mimicznymi, np. wokół oczu, na czole. To oczywiście nie oznacza, że masz nie wyrażać swoich uczuć. Uśmiechaj się, marsz czoło. Bądź sobą.

Skóra wrażliwa  30+

Zmiany w skórze zachodzą wraz z upływem czasu. Odpowiedzialne są także geny. Na to nic nie poradzimy. Ale na intensywny i niehigieniczny tryb życia (nieodpowiednią ilość snu, niewłaściwą dietę, używki), nieodpowiednią pielęgnację możemy  musimy reagować. Bo to główne przyczyny zachodzących zmian.

Pielęgnacja wrażliwej skóry z pierwszymi zmarszczkami – 6 prostych kroków

Dbanie o skórę po 30 roku życia wymaga chęci oraz właściwego planu pielęgnacji. Ważne jest uzupełnienie niedoborów składników nawilżających i usuwających objawy zmęczenia. Pamiętaj, niedostateczne nawilżenie uwidacznia drobne zmarszczki.

Wierzymy, że suma małych kroków, może dać duży efekt. Kilka prostych czynności to sposób na odżywienie i nawilżenie skóry. To  ważne.

Krok 1 - oczyszczanie

Najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku oczyszczania skóry z pierwszymi zmarszczkami jest glinkowy żel do mycia twarzy z linii tołpa dermo face, 30+ futuris. Łagodnie a zarazem skutecznie oczyszcza skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń i wolnych rodników. Pozostawia skórę odświeżoną i gładką, a do tego nawilża i łagodzi podrażnienia. Przeciwdziała również przedwczesnemu starzeniu, eliminuje skutki działania wolnych rodników i zanieczyszczonego miejskiego środowiska. Skóra jest oczyszczona i delikatnie złuszczona oraz odzyskuje promienny wygląd.

Krok 2 - tonizacja

Oczyszczanie twarzy dopełni tonik. Używaj go po każdym umyciu twarzy. Tonik przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Spróbuj łagodnego toniku-serum 2w1  z linii tołpa physio mikrobiom.

Krok 3 - pielęgnacja na dzień

Pielęgnacja wrażliwej skóry na dzień ma kilka zadań, jednym z nich jest skuteczne nawilżanie i ochrona komórek skóry przed promieniowaniem UV, które uszkadzają kolagen i elastynę powodując utratę kondycji skóry i zmarszczki. Dlatego wybierz krem przeciw pierwszym zmarszczkom z filtrem SPF30 z linii futuris. Zawiera torf tołpa.®, antyoksydacyjny olej kurkumowy, przeciwstarzeniowy peptyd w nośnikach z masła shea. Dzięki czemu przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu, codziennie chroniąc skórę przed wolnymi rodnikami, zanieczyszczonym miejskim środowiskiem i promieniowaniem UV. Spłyca drobne linie i zmarszczki. Silnie nawilża i poprawia elastyczność. Eliminuje oznaki zmęczenia i życia w szybkim tempie. Pozostawia skórę gładką, świeżą i promienną.

Krok 4 - pielęgnacja na noc

Gdy my śpimy, nasza skóra ciągle pracuje. Dlatego tak ważne jest dostarczenie jej odpowiednich składników. Noc to czas regeneracji uszkodzeń powstałych w trakcie dziennego narażenia na promienie UV. Śpijmy więc spokojnie. A nocną pielęgnację powierzmy kremowi przeciw pierwszym zmarszczkom z linii futuris, który buduje w ciągu nocy rezerwę antyoksydantów na kolejny dzień, aby chronić skórę przed wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniami. Spłyca drobne linie i zmarszczki. Silnie nawilża i poprawia elastyczność. Rano skóra jest gładka, promienna i wypoczęta.

Krok 5 - pielęgnacja pod oczy

To dopełnienie pielęgnacji twarzy. Pamiętajcie, że krem można nakładać nie tylko pod oczy, ale i na powieki. Wybierz kosmetyk z linii futuris, dostosowany do potrzeb tej delikatnej okolicy. Ważne by niwelował pierwsze zmarszczki, rozświetlał i witalizował delikatną skórę wokół oczy. I nie zdradzał, że wczorajszy wieczór nie skończył się szybko.

Krok 6 - pielęgnacja uzupełniająca

Blask i energię skórze, przywrócą maski. Stosuj je 1-2 razy w tygodniu. Dzięki nim dodatkowo nawilżysz skórę, a sobie dasz chwilę relaksu. Aby maska lepiej wniknęła w skórę, przed jej nałożeniem wykonaj peeling złuszczający martwy naskórek.

plan pielęgnacji dla skóry z pierwszymi zmarszczkami

ps
Pierwsze zmarszczki i wrażliwość skóry nie muszą być przyczyną zmartwień. Są naturalnym wynikiem upływu czasu. Pojawiają się wraz z ekspresją i emocjami. Nie chcemy jednak, byście były zimne czy  obojętne. Śmiech to zdrowie. A i puszczanie oczek ma swój urok.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-40%*
Cena promocyjna 31,19 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-30%*
Cena promocyjna 34,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-45%*
Cena promocyjna 34,64 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej