pielęgnacja
Uśmiechnięta kobieta z zadbaną skórą twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy po demakijażu

Sprawdź, co musisz zrobić po demakijażu twarzy i oczu oraz czego nie wiesz o płynie micelarnym. Dowiedz się, jak prawidłowo ułożyć świadomą pielęgnację.

Pielęgnacja skóry twarzy po demakijażu

Demakijaż to konieczny krok w pielęgnacji twarzy. Jego wykonanie jest proste, ale należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków oraz właściwym ich użyciu. Najczęściej wybieranym jest płyn micelarny, który łagodnie, ale skutecznie usuwa zanieczyszczenia. Sprawdź, czego o nim nie wiesz: jak go stosować, czy może zastąpić tonik i czy powinno się go zmywać? Dowiedz się, jak powinny przebiegać etapy świadomej pielęgnacji i co należy koniecznie zrobić po usunięciu makijażu.

Świadoma i prawidłowa pielęgnacja twarzy a demakijaż – dlaczego jest tak ważny?

Codzienne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem to podstawa świadomej i prawidłowej pielęgnacji twarzy. Rano usuwamy resztki kosmetyków, które nałożyliśmy przed snem oraz resztki sebum i kurz. Na koniec każdego dnia powinniśmy zmyć wszystkie zanieczyszczenia, które gromadziły się przez kilkanaście godzin. To również makijaż, który – chociaż dla nas często tak ważny i stosowany codziennie – dla skóry nie jest czymś naturalnym. Jego pozostałości zatykają pory i mogą prowadzić do powstawania zaskórników i stanów zapalnych. Pod warstwą podkładu, bronzera, różu, rozświetlacza, tuszu do rzęs czy cieni do powiek skóra nie może swobodnie oddychać i się regenerować. Staje się więc szara, przesuszona i zmęczona. Aby do tego nie dopuścić, konieczne jest włączenie demakijażu do codziennej rutyny. Tylko jak to zrobić prawidłowo i gdzie umieścić ten krok w etapach pielęgnacji?

Przeczytaj więcej o oczyszczaniu twarzy i demakijażu>>

Płyny micelarne do demakijażu tołpa. – sprawdź, jak działają i jak je stosować?

Jednymi z najpopularniejszych kosmetyków do demakijażu są płyny micelarne o rewolucyjnym składzie opartym na drobniutkich cząsteczkach zwanych micelami. Mają one zdolność przyciągania i pochłaniania drobinek brudu. Ich zaletą jest to, ze nie pozostawiają uczucia ściągnięcia, ale często koją i odświeżają. Ważny jest jednak ich skład, który nie powinien bazować na silnych detergentach, alkoholu i zawierać wielu substancji zapachowych, które mogą podrażniać. Lepiej zdecydować się na prosty, naturalny skład i łagodne oczyszczanie, jak np. w płynie micelarnym tołpa.® authentic, który jest bezzapachowy, hipoalergiczny i zawiera tylko to, co niezbędne dla oczyszczenia skóry.

Dobre płyny micelarne mają postać płynu i mogą być wzbogacone o substancje wspomagające dalszą pielęgnację. Najlepiej dopasować je do potrzeb konkretnego typu skóry, ponieważ mogą wspomóc m.in. walkę z nadmiernym wydzielaniem sebum, jak matujący płyn micelarny do mycia twarzy i oczu tołpa.® dermo face strefa t, czy rozszerzonymi naczynkami, jak wzmacniający płyn micelarny z serii tołpa.® dermo face rosacal.

Jaki płyn micelarny wybrać? - skóra wrażliwa i alergiczna; okolice oczu; skóra czerwieniejąca się i naczynkowa; skóra mieszana i tłusta - infografika

Nasze płyny micelarne zostały opracowane tak, aby sprzyjały skórze wrażliwej i nie podrażniały nawet wtedy, kiedy jest ona na to podatna. Ich używanie nie wymaga nadmiernego pocierania, a dodatkowe składniki aktywne – np. niacynamid, fucogel, kompleksy roślinne, hialuronian sodu, betaina, allantoina i pantenol – wspierają naturalne procesy odnowy, oczyszczania oraz pomagają w różnych problemach skórnych.

Płyn do demakijażu w codziennej pielęgnacji twarzy – czy trzeba go zmywać?

Aby płyny micelarne mogły zadziałać skutecznie i bezpiecznie, należy je prawidłowo stosować do oczyszczania twarzy i oczu. Chociaż wydaje się to proste, nie zawsze robimy to dobrze i często zapominamy o pielęgnacji po demakijażu. Należy pamiętać, że płyn micelarny nie zastąpi niektórych kosmetyków i nie może stanowić jedynego sposobu na oczyszczanie. Dlaczego? W jego składzie zawarte są – silniejsze lub łagodniejsze – detergenty, czyli substancje powierzchniowo czynne. Stosowane każdego dnia i pozostawiane na skórze mogą zaburzać jej florę bakteryjną oraz barierę hydrolipidową. Należy więc pamiętać o przeznaczeniu płynów micelarnych oraz dokończeniu kolejnych etapów pełnej pielęgnacji. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule o podstawach pielęgnacji skóry twarzy.

Płyn micelarny – sposób na skuteczny demakijaż twarzy i oczu

Płyny micelarnie służą głównie do demakijażu oraz wstępnego pozbywania się innych zanieczyszczeń, m.in. kurzu, brudu, resztek kosmetyków, sebum. Kosmetyki od tołpa® dobrze radzą sobie z usuwaniem nawet wodoodpornego i bardzo mocnego makijażu. Trzeba jednak pamiętać o jednym drobnym szczególe: po przetarciu twarzy płynem micelarnym należy go zawsze zmyć. Dlaczego trzeba to robić i czego używać do mycia?

Wstępne oczyszczanie płynem micelarnym – dlaczego trzeba go zmyć?

W prawidłowej etapowej pielęgnacji skóry płyn micelarny zajmuje pierwsze miejsce i można go uznać za oczyszczanie wstępne. Dzięki umyciu twarzy po demakijażu pozbywamy się drobinek zanieczyszczeń, które mogły jeszcze osiąść na skórze lub w jej porach. To czas na użycie żelu lub pianki do mycia twarzy, np. enzymatycznej pianki do mycia twarzy tołpa. enzyme z papainą i kwasem hialuronowym. Ten kosmetyk będzie służył dogłębnemu oczyszczaniu.

Czy płyn micelarny może zastąpić tonik?

Płyn micelarny często błędnie stosowany jest zamiast toniku. Jednak te dwa kosmetyki pełnią zupełnie inne funkcje w pielęgnacji. Chociaż mogą wyglądać bardzo podobnie, opierają się na innych składnikach. Płyny do demakijażu twarzy i oczu służą do oczyszczania, a toniki do regulowania poziomu pH. Można więc powiedzieć, że się uzupełniają, ale nigdy nie zastępują. Wyjątkiem są kosmetyki 2 w 1 takie jak np.  łagodny płyn micelarny-tonik tołpa.® green oczyszczanie, który został tak opracowany, by łączyć obie funkcje.

Co robi płyn micelarny?; Czego nie robi płyn micelarny? Jak go używać - infografika

Jak wykonać demakijaż twarzy i oczu? Jak powinna wyglądać pielęgnacja po demakijażu?

Gdzie więc umieścić płyn micelarny w etapowej pielęgnacji i jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż? Zmywanie makijażu i innych zanieczyszczeń powinno być pierwszym krokiem wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Płyn micelarny wystarczy nałożyć na wacik i delikatnie przetrzeć całą twarz. Zazwyczaj newralgicznym punktem są oczy, ponieważ to na nie najczęściej nakłada się kolorowe kosmetyki wodoodporne. Jest to też jedna z najwrażliwszych partii twarzy. Aby prawidłowo wykonać demakijaż oczu, należy przyłożyć zwilżony płynem wacik do powieki i odczekać kilka sekund. W tym czasie makijaż zostanie rozpuszczony, a jego resztki pozostaną na płatku kosmetycznym. Czynność należy powtórzyć do momentu uzyskania czystego wacika. Ważne, aby nie pocierać powiek, by ich nie podrażnić. W ten sam sposób warto usuwać trwałe pomadki z ust.

Płyn micelarny wymaga usunięcia, dlatego kolejnym etapem jest mycie właściwe. Żel lub pianka usuną resztki poprzedniego kosmetyku oraz pozostałości zanieczyszczeń. Ten krok jest niezbędny dla zachowania dobrej kondycji skóry. Następnie należy przejść do spryskania twarzy lub nałożenia na nią przy pomocy waciku toniku, który przywróci optymalne pH. Jeśli po oczyszczaniu nadal odczuwalne jest uczucie ściągnięcia lub skóra jest przesuszona, warto na koniec zastosować serum nawilżające pod ulubiony krem. Ostatnim krokiem będzie więc nałożenie kremu z odpowiednimi składnikami aktywnymi.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-35%*
Cena promocyjna 42,89 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-40%*
Cena promocyjna 31,19 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-40%*
Cena promocyjna 29,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,99 zł