pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/usmiechnieta-kobieta_580x435.jpg

podstawy pielęgnacji skóry twarzy

dbanie o skórę jest jak bieg na długim dystansie. Potrzebna jest motywacja. W pocie czoła, na skraju wyczerpania, ale do celu, na sam szczyt. Bo nic nie jest w stanie zniechęcić sportowca do osiągnięcia najlepszego wyniku.

Ze skórą jest tak samo. Potrzebne są: motywacja, wytrwałość, cierpliwość i chęć walki za wszelką cenę i mimo wszystko.

Czas start – oczyszczanie skóry twarzy

Trzy minuty to czas potrzebny na to, by oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń. Inaczej: 180 sekund, aby Twoja skóra mogła wziąć głęboki oddech. Trzy minuty to też czas potrzebny na to, żeby pokonać dystans 1500 m i pobić rekord świata. To 180 sekund wielkiego wysiłku i rywalizacji o złoty medal. Ten, kto startuje w wyścigu po złoto, daje z siebie wszystko.

Podczas codziennych zabiegów oczyszczania trzeba pomóc skórze, aby dawała z siebie wszystko, lepiej się regenerowała i odnawiała. Zabiegi oczyszczania skóry twarzy stanowią ponad połowę sukcesu w codziennej pielęgnacji.

 

dobre oczyszczanie skóry

Skuteczne oczyszczanie skóry, to tylko 3 kroki

  • demakijaż (wieczorem)
  • mycie (rano i wieczorem)
  • tonizacja (rano i wieczorem)


Żadna kobieta dbająca o swoją urodę nigdy nie pójdzie spać bez dokładnego zmycia makijażu z twarzy. Odpowiednio wykonany, ma za zadanie usunięcie warstwy makijażu zmieszanego z potem,  łojem i kurzem. Dzięki temu skóra w całości może przyjąć składniki aktywne dostarczane w kremie pielęgnacyjnym.

A co z mężczyznami? Może nie stosują makijażu, ale tak samo gromadzą na skórze zanieczyszczenia, pot, łój, kurz itp. I tak samo, jak myją zęby pastą do zębów, powinni umyć rano i wieczorem skórę twarzy odpowiednio dobranym kosmetykiem.

Półmetek – nawilżanie skóry twarzy

Jednym z wielu niebezpieczeństw, jakie zagrażają maratończykom, jest odwodnienie. Przez ponad dwie godziny podczas biegu na dystansie 42 kilometrów 195 metrów zawodnicy muszą uzupełniać gospodarkę wodną i mineralną. Intensywność pocenia się wzrasta z 25 ml do około 1–1,5 litra na godzinę, więc tu sprawdza się tyko dobrze przemyślana strategia. Tak jak w pielęgnacji skóry.

Latem, przy zwiększonym nasłonecznieniu, wyższej temperaturze i wszechobecnej klimatyzacji, dobre nawilżenie to podstawa. Pamiętajmy, że skóra sucha starzeje się szybciej, więc wszystkie zmarszczki widać bardziej. Dlatego postaw na skuteczny krem nawilżający.

Jeżeli uczucie ściągnięcia na skórze utrzymuje się mimo użytego kremu nawilżającego, to pora sięgnąć po kosmetyki bardziej skoncentrowane. Postaw na serum. W synergii (serum + krem) działają znacznie intensywniej, niejednokrotnie pozwalając na szybszą i bardziej efektywną poprawę stanu skóry. Po dokładnym oczyszczeniu i stonizowaniu skóry twarzy wklep delikatnie serum nawilżające, a dopiero potem nałóż krem.

 

jak nawilżyć skórę twarzy

Meta – ochrona skóry twarzy

Słońce nasila fotostarzenie. Wiedzą o tym wszystkie zawodniczki olimpijskie, które występują na otwartej przestrzeni. Lekkoatletki, kolarki, dżokejki i łuczniczki. Jeżeli myślisz, że w „miejskim” korzystaniu z uroków lata nie potrzebujesz kremu z filtrem ochronnym, jesteś w błędzie. Ochrona przeciwsłoneczna to klucz do zdrowej skóry. Idąc na lunch, do sklepu, do pralni czy na spotkanie ze znajomymi, musisz chronić skórę nie tylko przed promieniami padającymi z góry, ale też tymi odbitymi od betonu czy asfaltu. Odbijają one od 20% do 40% promieni słonecznych, czyli porównywalnie do wody, ale najbardziej niebezpieczny jest śnieg, który odbija ponad 80% promieni UV. Krem z UV przydaje się więc przez cały rok!

 


ps
Podium zajmuje tylko ten, kto dał z siebie wszystko. Na szczęście w pielęgnacji na podium jest zdecydowanie więcej miejsca.wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,79 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-30%*
Cena promocyjna 34,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej