pielęgnacja
https://media.tolpa.pl/magefan_blog/kobieta-robi_ca-demakija__580x450_ciemmniejsze.jpg

demakijaż jest ważny – demakijaż to nie tylko usunięcie makijażu

demakijaż często niesłusznie kojarzy się tylko z usuwaniem makijażu. W sumie samo słowo na to wskazuje, ale w domyśle prawdziwe znaczenie jest szersze. W dzisiejszym artykule dowiesz się co jeszcze kryje się pod pojęciem demakijaż oraz dlaczego jest on tak ważny.

Pojęcie – demakijaż

Pod pojęciem demakijażu rozumiemy przede wszystkim dokładne oczyszczenie skóry i to nie tylko w okolicy samej twarzy, ale również szyi i dekoltu. Zabiegi oczyszczania twarzy stanowią ponad połowę sukcesu w codziennej pielęgnacji. I mamy tu na myśli nie tylko skórę kobiet, ale mężczyzn również. Bo mycie skóry twarzy to taka sama obowiązkowa czynność, jak mycie zębów, czy zjedzenie śniadania. 

Demakijaż czyli  codzienne oczyszczanie skóry.

Wiele osób sądzi, że przemycie skóry wodą załatwia sprawę. Chylimy czoła temu kto samą wodą dokładnie umyje tłustą patelnię. I wcale tu nie przesadzamy. W ciągu dnia, jak również podczas snu nasza skóra wydziela łój skórny (tzw. sebum), dodając do tego kurz, pot, zanieczyszczenia, bakterie, czy pozostałości kosmetyków tworzy się całkiem spora warstwa, którą bezwzględnie trzeba usunąć. Dokładne oczyszczanie wykonuj zawsze rano i wieczorem, przed nałożeniem kremu. Powinien to być obowiązkowy punkt codziennego programu pielęgnacyjnego.

Kosmetyki do oczyszczania skóry twarzy.

W zależności od rodzaju skóry do oczyszczania zalecane są różne rodzaje kosmetyków. Jedno jest pewne, zalecamy unikać mydła, które zaburza pH skóry. Zmienia jej odczyn z kwaśnego na zasadowy, całkowicie pozbawiając jej ochronnej warstwy, zwanej płaszczem hydrolipidowym. Skutkuje to ściągnięciem i podrażnieniem skóry oraz zaburzeniem jej fizjologicznej równowagi.

Dobre kosmetyki myjące zawierają minimalną ilość składników aktywnych, jednak tak dobranych by skutecznie oczyszczały skórę, jednocześnie łagodząc podrażnienia i nie naruszając bariery hydrolipidowej. Posiadają fizjologiczne pH - nadają się więc również do mycia okolic oczu. Nie zawierają agresywnych substancji pieniących, mydła, nie wywołują uczucia ściągnięcia czy przesuszenia skóry. Nawilżają, łagodzą zaczerwienienia oraz przywracają uczucie komfortu.

Jak wykonać demakijaż, by dokładnie oczyścić skórę twarzy?

Zacznij od oczu. Nasączonym płynem micelarnym płatkiem kosmetycznym, przemyj okolice oczu  bez nadmiernego pocierania i rozciągania skóry. Jeżeli używasz mleczka lub żelu - nakładaj kosmetyk na lekko zwilżoną skórę i masuj dokładnie całą twarz. Następnie zmyj wodą lub zetrzyj wilgotnymi płatkami kosmetycznymi. Po dokładnym oczyszczeniu skóry koniecznie użyj odpowiedni tonik. To niezwykle ważny element oczyszczania, bo po demakijażu wyrówna on pH skóry, ukoi ją i nawilży. Tak przygotowana skóra z łatwością przyjmie składniki aktywne dostarczone z kremem i innymi kosmetykami.

Do oczyszczania najlepsze są delikatne mleczka, żele, , płyny czy żele micelarne. A na koniec oczywiście tonik.

  • Mleczka polecamy osobom ze skórą suchą, szorstką, ściągniętą, wrażliwą jak również dojrzałą.
  • Płatki i chusteczki  nasączone preparatem zmywającym mogą być drażniące lub niedostatecznie czyszczące. Nie są polecane skórom wrażliwym, podrażnionym czy alergicznym. Za to dobrze się sprawdzają, np. w podróży czy na wakacjach.
  • Do skóry tłustej, mieszanej i problematycznej stosuj przede wszystkim żele oczyszczające. Jednak niezwykle ważne jest by nie zawierały drażniącego alkoholu czy mydła.
  • Preparaty micelarne usuwają dokładnie zanieczyszczenia i nie podrażniają skóry. Po zastosowaniu płynu micelarnego pamiętaj, aby nie pozostawiać go na skórze. Resztki miceli mogą wciąż pracować, oczyszczając skórę, dlatego najlepiej po takim zabiegu umyć ją żelem.
  • Tonik stosuj zawsze na koniec oczyszczania skóry twarzy. Mamy na to dwa sposoby – nasączam płatek kosmetyczny i dokładnie przetrzyj twarz, szyję i dekolt, lub niewielką ilość toniku wklep dłońmi bezpośrednio w skórę. Pamiętaj, by nie pozostawiać nadmiaru toniku do wyschnięcia, bo w efekcie końcowym wysuszy to skórę . Nadmiar odsącz chusteczką lub wklep opuszkami palców.

jak dobrać kosmetyki do oczyszczania skóry

ps
trzy minuty to czas potrzebny na to, by oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń. Inaczej: 180 sekund, aby Twoja skóra mogła wziąć głęboki oddech.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-35%*
Cena promocyjna 42,89 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-25%*
Cena promocyjna 37,49 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-40%*
Cena promocyjna 37,79 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej