pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/580x435_Holistyczna_piel_gnacja_co_to_znaczy_dla_nas_dla_naszej_sk_ry.jpg

holistyczna pielęgnacja – co to znaczy dla nas, dla naszej skóry

trend holistycznego dbania o siebie panuje już od dłuższego czasu. Okres kwarantanny wpłynął na ponowne, a nawet głębsze zainteresowanie tym tematem. Jak zatem dbać o skórę holistycznie, co to tak naprawdę znaczy i z czym to się wiąże?

Holistycznie, czyli całościowo

Medycyna holistyczna zakłada, że nie należy patrzeć na organizm pod kątem konkretnej choroby, problemu czy schorzenia, ale całościowo, uwzględniając nie tylko ciało, ale i umysł i ducha. Jak to przekłada się na holistyczną pielęgnację skóry? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane. To, co powinnyśmy mieć na uwadze, to nie tylko problemy wynikające ze starzenia organizmu, a w tym przypadku skóry, które jest zjawiskiem nieuniknionym, a ogólny stan skóry, jej pragnienia i potrzeby przy uwzględnieniu fundamentu, który stanowi nasze dobre samopoczucie. W końcu szczęśliwa Ty, to szczęśliwa skóra i nie jest to obietnica wyssana z palca, ani hasło reklamowe bez pokrycia. Istnieją bowiem składniki kosmetyków, które bezpośrednio wpływają na dobre samopoczucie naszej skóry, a ich skuteczne działanie przekłada się na nasze zadowolenie z własnego wyglądu.

Najnowsze odkrycia naukowe

Bodźce fizyczne wpływają na organizm podobnie jak bodźce emocjonalne. Wywołują uwalnianie neuroprzekaźników, czyli substancji, które przenoszą informacje pomiędzy skórą a mózgiem. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Beta-endorfiny są neuropeptydami o działaniu neuroprzekaźnikowym. Związki te zwane są także „związkami szczęścia”, ponieważ znoszą uczucie bólu oraz modulują nastrój, emocje i zachowanie. Dlatego kosmetyczna substancja aktywna, która zwiększa poziom beta-endorfin może zapewnić nam dobre samopoczucie i dostarczyć uczucie przyjemności, które z kolei poprawiają wygląd naszej skóry. W tołpa.® holistic wykorzystaliśmy składnik o nazwie happy skin, a jego rolą jest nieść naszej skórze dobre samopoczucie, odprężenie i odstresowanie.

jak dobre samopoczucie wpływa na skórę

Happy skin pod lupą

Pod bardzo sympatyczną nazwą surowca kosmetycznego kryje się nie mniej intrygująca roślina, jaką jest różeniec górski. Ten naturalny składnik jest adaptogenem, stosowanym szeroko jako suplement diety w postaci ekstraktu w kroplach, lub suszu do parzenia naparów, a od niedawna pojawiła się możliwość wykorzystania go w kosmetykach. Adaptogeny to unikalne rośliny, rosnące w trudnych warunkach, górach, doskonale przystosowany do surowego, górskiego klimatu. Skoro mają udowodniony dobroczynny wpływ na cały organizm, mając na uwadze ciało i ducha, dlaczego by nie wykorzystać ich atutów w nowym, innowacyjnym podejściu do pielęgnacji. Różeniec górski jako składnik kosmetyków ma działanie przeciwutleniające, zwiększające poziom beta-endorfin w skórze, przeciwstresowe, relaksujące, poprawiające samopoczucie i przeciwstarzeniowe. Kiedy w związku z tym warto sięgnąć po kosmetyki zawierające adaptogen różeniec górski?

adaptogeny w kosmetykach. Różeniec górski w tołpa.®holistic >>

Nowa era pielęgnacji: pro age

Z filozofią holistycznego dbania o urodę wiąże się także nowe, zmienione podejście do pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Nie mówimy już anti age, choć działanie polegające na zapobieganiu starzenia mamy na myśli. Mówimy teraz o pielęgnacji pro age. Co znaczy pielęgnacja pro age? Tylko i zarazem aż tyle, że nie stawiamy czoła starzeniu skóry walcząc z upływającym czasem  w agresywny i rozpaczliwy sposób. Jesteśmy coraz bardziej świadome, pogodzone ze sobą, z upływem czasu i pojawiającymi się w związku z tym zmarszczkami. Nie znaczy to, że odpuszczamy i utrata młodego wyglądu nie ma dla nas znaczenia. Chcemy cieszyć się życiem w zgodzie z naturalnymi procesami, jakie są z nim związane, a nasza pielęgnacja powinna być dopasowana do tego stylu życia, a nie odwrotnie.

Jak dbać o skórę holistycznie?

Zaczynając od końca, pielęgnacja skóry za pomocą dobrze dopasowanych do jej potrzeb kosmetyków, jest wisienką na torcie. Inne części tego tortu, które bezwzględnie musimy mieć na uwadze, to odpowiednia ilość snu, zdrowa zbilansowana dieta, nawadnianie organizmu, aktywność fizyczna, dobre relacje z innymi ludźmi i regularne masowanie własnego ciała. Masaż twarzy jest najtańszym, naturalnym środkiem przeciwstarzeniowym, po który możemy sięgnąć w każdej chwili. Nie potrzebujemy do tego specjalnych umiejętności ani akcesoriów, a jako środek ułatwiający masaż najlepiej sprawdzi się krem do twarzy. Wtedy łączymy przyjemne z pożytecznym – a w przypadku tołpa.® holistic – przyjemne z jeszcze bardziej przyjemnym.

Piramida od wierzchołka do podstawy:

  • Pielęgnacja
  • Masaż twarzy
  • Sen
  • Zbilansowana dieta
  • Nawadnianie organizmu
  • Aktywność fizyczna
  • Dobre relacje

holistyczna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

tołpa.® holistic

W kosmetykach tołpa.®holistic połączyliśmy roślinny adaptogen różeniec górski, przeciwzmarszczkowy oligosacharyd pochodzący z brązowych alg Neurogard G,  zaawansowane składniki umieszczone w mikronośnikach takie jak kwas azelainowy, witamina C i retinol, dla celowego działania, i nawilżający oligomer kwasu hialuronowego o niskiej masie cząsteczkowej. A o wzmacnianie odporności, regenerację i działanie antyoksydacyjne dba torf tołpa®. W tołpa.® holistic znajdziemy trzy sublinie, za którymi poza adaptogenem i kwasem hialuronowym, stoją  odpowiednio wiodące składniki: kwas azelainowy, retinol oraz witamina C. Spośród proponowanych kosmetyków mamy do wyboru kremy do twarzy na dzień i na noc, kremy pod oczy, dwa rodzaje serum oraz delikatny peeling enzymatyczny. Tworząc swój indywidualny plan pielęgnacji na bazie linii tołpa.®holistic można jednocześnie sięgnąć po kosmetyk z każdej z trzech sublinii, co zapewni szerokie spektrum działania jakie gwarantuje każdy z wiodących składników w danej linii.wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-20%*
Cena promocyjna 39,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-45%*
Cena promocyjna 34,64 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej