składniki
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/580x435_rozeniec-gorski.jpg

adaptogeny w kosmetykach. Różeniec górski w tołpa.® holistic

żyjemy w czasach, w których coraz częściej zwracamy się ku naturze i staje się to oczywiste. Chcemy z niej czerpać jak najwięcej, bo doskonale wiemy, że jej mądrość nie ma sobie równych i od lat wpływa korzystnie na nasze życie i zdrowie. Ale czy o dobrodziejstwach natury wiemy już wszystko? Okazuje się, że najnowsze odkrycia naukowe dotyczące wpływu roślin na nasz organizm wciąż potrafią zaskakiwać. Pojawia się coraz więcej informacji o tajemniczych adaptogenach i ich zastosowaniu. Ale co dokładnie kryje się pod tą enigmatyczną nazwą i jak właściwości adaptogenów wpływają na skórę? Rozkładamy temat na czynniki pierwsze.

Nauka o roślinach

Adaptogeny to wyjątkowe rośliny o naprawdę niezwykłych właściwościach. Charakteryzują się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Cechą charakterystyczną wszystkich adaptogenów jest niwelowanie skutków stresu oraz adaptacja organizmu do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Do niedawna mogliśmy się o tym przekonać stosując je jedynie jako suplementy diety. Teraz, dzięki licznym badaniom, wiemy jak zastosować je w kosmetykach tak aby wykorzystać ich niezwykły potencjał.

różeniec górski - naturalny składnik przeciwzmarszczkowy

Innowacja kosmetyczna prosto z natury

Adaptogen wykorzystany w tołpa.®holistic to różeniec górski. Jest to roślina arktyczno-alpejska występującą na obszarze Eurazji i Ameryki Północnej w polarnej tundrze i wysokich górach, ale można ją znaleźć także w Polsce. Surowcem leczniczym różeńca jest kłącze z korzenia.

W ubiegłych latach udowodniono współdziałanie pomiędzy skórą a układem nerwowym. Na przykład, sytuacja stresująca może wywoływać uwalnianie neuroprzekaźników wpływających na produkcję hormonów, powodując nierównowagę hormonalną, która z kolei może pogarszać istniejące stany trądzikowe lub powodować miejscowe wypadanie włosów. Proces odwrotny do powyższego również został udowodniony eksperymentalnie.

Stymulowanie skóry może wywoływać uwalnianie neuroprzekaźników wpływających na nastrój. Na przykład, przytulenie lub pieszczota stymuluje produkcję substancji mózgowych, które pozwalają czuć się bardziej komfortowo czy bezpiecznie. Większość komórek skóry posiada receptory neuroprzekaźników. Skóra sama produkuje neuroprzekaźniki. Beta-endorfiny są neuropeptydami o działaniu neuroprzekaźnikowym, a potocznie nazywane są także „chemikaliami szczęścia”, ponieważ znoszą uczucie bólu oraz modulują nastrój, emocje i zachowanie w sposób podobny do opioidów takich jak np. kodeina czy morfina.

Różeniec górski, czyli happy skin

Skomplikowane? Wcale nie, jedyne co chcemy powiedzieć, to że kosmetyczna substancja aktywna, która zwiększa poziom beta-endorfin może zapewnić nam dobre samopoczucie i dostarczyć uczucie przyjemności, które z kolei poprawiają wygląd naszej skóry. Odkryto, że różeniec górski zwiększa poziomy neuroprzekaźników celem poprawy aktywności układu nerwowego i sercowo-naczyniowego. Udowodniono także, że ta nowoczesna, naturalna substancja aktywna, po aplikacji na skórę, działa przeciwstresowo i odprężająco, poprawiając jednocześnie samopoczucie. Ze względu na działanie stymulujące, produkcję beta-endorfin i właściwości przeciwutleniające, surowiec uważany jest za fitotoniczną substancję aktywną, czyli pozytywnie wpływającą na procesy fizjologiczne – w tym przypadku skóry. I właśnie z tego powodu, poza swoją tradycyjną nazwą, posiada drugą, bardzo sympatyczną: happy skin. Po zastosowaniu kosmetyków tołpa.®holistic już nikogo to nie powinno dziwić.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-30%*
Cena promocyjna 34,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-45%*
Cena promocyjna 34,64 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej