pielęgnacja
https://media.tolpa.pl/magefan_blog/kobieta-ze-zmarszczakmi_580x435.jpg

pielęgnacja skóry po 35 roku życia

młodość jest ulotna. Nasza skóra wraz z upływem czasu się zmienia. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, skóra traci blask i elastyczność. Zmieniają się także wymagania naszej skóry. Należy ją mocno nawilżać  i stosować odpowiednie kosmetyki. Proces starzenia się skóry nabiera tempa, dlatego tak ważna jest pielęgnacja skóry po 35 roku życia.

Na czym polega pielęgnacja skóry po 35 roku życia?

My jednak mówimy stop! I rezerwujemy czas na pielęgnację skóry. To czas także dla Ciebie. Zmarszczki pojawiające się prostopadle do mięśni, w okolicach mimiki, ulegają utrwaleniu. „Lwia zmarszczka” między brwiami nie straszy, jak prawdziwy lew, ale jest „groźnym” widokiem dla oka. Starzenie się skóry potęgują promienie UV. Chrońmy się przed nimi. Elastyczność skóry obniża się, a jej zdolność do samoregeneracji ulega spowolnieniu. Skóra traci promienny wygląd, a oznaki zmęczenia zdradzają nieprzespane noce i wiek.

Skórę 35+ z drobnymi zmarszczkami i oznakami zmęczenia, rozpoznasz po:

  • obniżonej elastyczności
  • spowolnionym procesie regeneracji naskórka
  • uwidocznieniu się drobnych zmarszczek, kurzych łapek, lwiej zmarszczki

 

Pielęgnacja skóry po 35 roku życia – jak zacząć?

Na pojawianie się drobnych zmarszczek i oznak zmęczenia ma wpływ kilka powiązanych ze sobą czynników. Wrogami numer jeden są nieprzerwanie upływający czas, nieodpowiednia pielęgnacja i wpływ wolnych rodników. Geny, na które wpływu nie mamy także mają w tym swój udział. To, co możemy zrobić dla siebie to dbanie o higienę. Wysypiaj się, jedz warzywa, owoce, zrezygnuj z używek. Zatrzymaj się i weź głęboki oddech. Nie warto pędzić. Życie mamy tylko jedno, więc żyjmy własnym tempem.

Skóra po 35 roku życia potrzebuje troskliwej pielęgnacji uzupełniającej niedobory nawilżenia oraz pobudzającej aktywności fibroblastów. To już czas, by wzmocnić pielęgnację i zabezpieczyć się przed fotostarzeniem. Kilka prostych czynności pozwoli Ci odpowiednio zadbać o sobie. Jeśli będziesz robić je regularnie, wejdą w nawyk. Oczywiście ten dobry.

Pielęgnacja skóry po 35 roku życia z tołpa.pl

Zacznij od oczyszczania. Wybierając kosmetyk dostosowany do Twojego rodzaju skóry, sprawisz jej radość. W przypadku skóry normalnej i mieszanej – zdecyduj się na żel lub płyn micelarny. W przypadku suchej – postaw na mleczko. Oczyszczanie dopełnisz dzięki tonizacji. To ważne, by przywróciła fizjologiczne pH skóry po każdym umyciu twarzy. Dzięki temu przygotujesz skórę na następne czynności.

Pielęgnacja skóry po 35 roku życia w 3 etapach:

1.    Rozpocznij dzień od skutecznego nawilżenia. Ochronisz komórki skóry przed promieniowaniem UV, które uszkadza kolagen i elastynę powodując utratę kondycji skóry. Najlepsze efekty przynoszą składniki aktywne przeciwdziałające fotostarzeniu, w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć.

2.    Na noc wybieraj kosmetyki bogate, pozwalające skórze regenerować fotouszkodzenia powstałe w trakcie intensywnego dnia. Ty regenerujesz siły, skóra także. Śpijcie spokojnie, bo jutro kolejny dzień ze słońcem.

3.    Jako pielęgnację uzupełniającą  1-2 razy w tygodniu stosuj maski. To doskonały sposób na nawilżenie i poprawienie elastyczności skóry. Aby wzmocnić działanie maski, zastosuj peeling, usuwający zrogowaciały naskórek. Widzisz jakie to proste?

jakie kosmetyki wybrać do skóry po 35 roku życia

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-35%*
Cena promocyjna 42,89 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-25%*
Cena promocyjna 37,49 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-40%*
Cena promocyjna 37,79 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej