składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Betaine

Inna nazwa używana: Betaina, N,N,N-trimetyloglicyna, betaina cukrowa

Opis składnika Betaine

Betaina to związek organiczny, pochodna glicyny o silnym działaniu higroskopijnym. Otrzymywana jest z buraka cukrowego i przyjmuje postać białego proszku. 

Związek hydrofilowy o działaniu silnie nawilżającym. Betaina wykorzystywana jest w kosmetykach do pielęgnacji ciała oraz w preparatach kondycjonujących włosy.

Stosowanie betain, traktowanych jako składniki bazowe kosmetyków, w produktach pielęgnacyjnych nie wywołuje reakcji alergicznej. Betaina w kosmetykach ceniona jest przez posiadaczy cery suchej i wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień. Nie wykazuje działania komedogennego, dlatego może być stosowana także przez posiadaczy cery ze skłonnością do trądziku. 

Działanie kosmetyczne

Substancja antystatyczna - zapobiega elektryzowaniu się włosów i rozdwajaniu końcówek, przywracając im zdrowy wygląd. Uelastycznia i zmiękcza skórę, przyspiesza jej regenerację, a w wyższych stężeniach zapewnia także ochronę przeciwstarzeniową.

Funkcja składnika Betaine

Betaina to humektant - substancja zapobiegająca wysychaniu kosmetyku oraz krystalizacji przy ujściu butelki czy tuby. Wpływa też na konsystencję niektórych produktów, zwiększając ich lepkość. Betaine ponadto łagodzi działanie i podrażnienia spowodowane kosmetykami silnie drażniącymi. Łatwo ulega spienieniu, więc czasem bywa używana w kosmetykach zamiast innych środków pieniących.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne.

W jakich kosmetykach występuje Betaine ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>