lifestyle
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/580x435_215068347.png

masaż - jaki rodzaj masażu wybrać?

na pierwszą myśl, przychodzi coś przyjemnego. Cisza, spokój i pobudzający spięte mięśnie dotyk. Najstarsze zastosowania tradycji masażu znalazły się w leczeniu i profilaktyce. Według źródeł historycznych masaż pochodzi z Indii, Tybetu i Chin. Później trafiły także do Japonii i Egiptu. Przed rozszerzeniem się na całą Europę, nie pominęły także Grecji i Rzymu.

Uzdrawiający dotyk – jak działa masaż?

Narzędziem masażu są przede wszystkim dłonie. Dotyk ma właściwości uzdrawiające i poprawiające samopoczucie. Jest prostym sposobem porozumiewania się z ciałem – naturalnym, dla każdego. Ciało przekazuje nam wrażenia czuciowe, emocjonalne i informuje, czego potrzebuje i co się z nim dzieje. Wszystko to stanowi istotną życiowo informację dla samoregulacji. Ważne jest to, by dawać swojemu ciału wszystko to, co jest zdrowe i zapewnia równowagę. By być zdrowym, porzuć myślenie o tym co na zewnątrz. Porzuć bodźce i wsłuchaj się w swoje ciało. Ono daje ci ciągłe sygnały tego, co potrzebuje. Wysłuchaj jego potrzeb. Podziękowania przyjdą szybko.

Nawiąż relację z własnym ciałem

Masaż jest sposobem ponownego nawiązania kontaktu ze swoim ciałem i odnowienia zaufania do tego, co ma ono do zakomunikowania. Jeżeli staniesz się bardziej świadoma siebie, to będziesz mogła realizować swoje rzeczywiste potrzeby. Rób tylko to, co naprawdę sprawia ci radość i daje satysfakcję. Szkoda czasu na coś niepotrzebnego.

Jaki rodzaj masażu wybrać

Zapewne znasz wiele rodzajów masażu. Te relaksacyjne, lecznicze i profilaktyczne. Ale czy wiesz właściwie jak działają i jakie dają efekty? Chyba nie. Jedynie domysły podpowiadają Ci z czym to się je. W zależności od rodzaju masażu uzyskasz różne efekty np.: zwalczenie dolegliwości, zlikwidowanie stresu, rozluźnienie mięśni, odprężenie lub ujędrnienie skóry.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest znany i popularny. Bazuje na technikach używanych też w innych masażach. Stosowane techniki to głównie: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracje. Nadaje się dla każdego. Rozluźnia napięte mięśnie, odprowadza toksyny, poprawia funkcjonowanie układu krążenia i oddechowego. To dobry start w świecie masaży. Polecamy.

Masaż sportowy

Intensywny masaż zmniejszający napięcia mięśni po wysiłku fizycznym lub rozgrzewający przed wysiłkiem. Jeśli jesteś osobą aktywną – to zabieg dla Ciebie. Przyniesie Ci wiele korzyści, a na pewno rozluźnienie mięśni i odprężenie.

Masaż leczniczy

Jest formą masażu mającą na celu leczenie schorzeń przy pomocy zabiegów manualnych. Przeznaczony dla osób odczuwających dolegliwości fizyczne.

Masaż limfatyczny

Specjalna technika, którą wykonuje się ten masaż ma na celu wspomóc przepływ chłonki w układzie limfatycznym. Jeśli masz obrzęki, wysięki limfatyczne czy problemy z cellulitem, jest to zabieg dla Ciebie.

Masaż refleksoterapeutyczny

Wykonuje się go na stopach, dłoniach lub uszach. Tam znajdują się strefy odpowiadające konkretnym narządom ciała ludzkiego. Masaż poprawia funkcjonowanie tych narządów, likwiduje nieprzyjemne dolegliwości, napięcie i odblokowuje przepływ energii, przywracając równowagę w całym organizmie. Brzmi przyjemnie. Masaż to także czas na refleksje. Ty leżysz i odpoczywasz, a mięśnie pracują.

Masaż aromaterapeutyczny

Podstawą terapii jest zastosowane indywidualnie dobranych naturalnych olejków eterycznych. Jeśli oczekujesz od masażu wyciszenia i rozluźnienia, wybierz ten typ.

Masaż ciepłymi kamieniami bazaltowymi

W procesie termoterapii kamienie działają rozgrzewająco, przeciwbólowo i uspokajająco na cały organizm. Ciepło i przyjemnie.

Poza wymienionymi powyżej masażami, oddzielną grupę stanowią masaże orientalne. To nie tylko stan odprężenia, rozluźnienia napięć mięśniowych i zmniejszenia skutków stresu. Chodzi także o zharmonizowanie energii całego ciała.

  • Akupresura chińska

Wykorzystuje punkty akupunkturowe. Odpowiednio uciskane usuwają zaburzenia w przepływie energii w danym narządzie.

  • Masaż shiatsu

Wywodzi się z Japonii. Dzięki uciskom dłoni i technikom manipulacyjnym łagodzi dolegliwości i doprowadza organizm do stanu równowagi. Pobudza samouzdrawianie.

  • Masaż tybetański

To połączenie masażu klasycznego, leczniczego, refleksoterapii i bioterapii. Zabieg oczyszcza organizm z toksyn. Przywraca równowagę w całym organizmie.

To nie koniec rodzajów masaży. Te wywodzące się z Polinezji: lomi-lomi, kahi-loa, MA-URI i masaż tajski nie tylko uzdrawiają stan fizyczny i emocjonalny. Podobno też duchowy. W tym celu wykorzystuje rytuały, wpływające na stan relaksu.

Masaż nie musi być koniecznie wykonywany przez masażystę. Jeśli czujesz się na siłach, wykonaj automasaż. Nikt inny, jak Ty sama nie znasz swojego organizmu. Dlatego warto spróbować. Wsłuchaj się w organizm. On sam da Ci znać, które napięte mięśnie powinnaś rozmasować. To także sposób na zabieg kosmetyczny, np. masaż twarzy lub leczniczy – masaż refleksoterapeutyczny stóp lub dłoni. To opcja na każdy dzień i każde miejsce.

ps

masaż może działać zbawiennie na ciało i na umysł. Nie wiesz który wybrać, spytaj masażysty. Warto wiedzieć, jaki zabieg jest najlepszy dla Ciebie. A kto pyta, nie błądzi.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-30%*
Cena promocyjna 34,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-45%*
Cena promocyjna 34,64 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej