składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

isohexadecane (izoheksadekan)

Inna nazwa używana: Izoheksadekan, Methylpentadecane

Opis składnika isohexadecane (izoheksadekan)

Isohexadecane to substancja stabilna chemicznie, w czystej formie będąca bezbarwnym i pozbawionym zapachu płynem. Jako składnik kosmetyków może pełnić funkcję zarówno składnika bazowego jak i aktywnego.  

Zastosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni. Jest to pośrednie działanie nawilżające, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Z tego względu Isohexadecane jest stosowany w produktach do skóry i włosów jako środek nawilżający, zabezpieczający i zmiękczający. Polecany jest zwłaszcza w pielęgnacji cer suchych z tendencją do łuszczenia się i swędzenia. Jest pomocny w odbudowie oraz utrzymaniu równowagi bariery hydrolipidowej skóry.

Działanie kosmetyczne

Isohexadecane to tzw. suchy emolient.

Funkcja składnika isohexadecane (izoheksadekan)

Isoxehadecane pozytywnie wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu, zmniejsza lepienie i tłustość kosmetyku. Plastyfikator - nadaje elastyczność kosmetykom, zapobiega ich kruszeniu się. Pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych zawartych w kosmetykach. Isohexadecane nadaje kosmetykom kremową konsystencję, zapewniając jednocześnie satynowe wykończenie.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Isohexadecane nie jest traktowany jako potencjalny alergen i nie wywołuje reakcji drażniących nawet u posiadaczy cer wrażliwych. Co ważniejsze, jako jeden z niewielu emolientów, Isohexadecane wykazuje niskie działanie komedogenne – w większości przypadków nie powoduje zatykania porów i powstawania zaskórników. Z tego względu może być stosowany również przez osoby mające cerę tłustą lub trądzikową.

W jakich kosmetykach występuje isohexadecane (izoheksadekan) ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>