składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine

Inna nazwa używana: Bemotrizinol, Tinosorb S

Opis składnika bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine

Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine to filtr UV organiczny (chemiczny) nowej generacji, który wykazuje się dużą fotostabilnością. Chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w szerokim spektrum UV. Wykazuje doskonałą kompatybilność z innymi filtrami UV (organicznymi i nieorganicznymi), poprawiając jednocześnie ich stabilność. Jest to żółty proszek, dobrze rozpuszczalny w olejach i emolientach. 

Filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Zapobiega tym samym nie tylko poparzeniom słonecznym, ale również spowalnia procesy starzenia zachodzące w skórze pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. 

Działanie kosmetyczne

Filtr UV.

Funkcja składnika bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine

Absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu chroni kosmetyk przed pogarszaniem się jego jakości pod wpływem światła.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Maksymalne stężenie Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine w preparacie gotowym do użycia wynosi 10 %. Nie jest uznawany za alergen, nie powoduje podrażnień ani reakcji uczuleniowych.

W jakich kosmetykach występuje bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine ?

product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>