składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

aluminum starch octenylsuccinate (Sól glinowa oktenylobursztynianu skrobii)

Inna nazwa używana: Sól glinowa oktenylobursztynianu skrobii

Opis składnika aluminum starch octenylsuccinate (Sól glinowa oktenylobursztynianu skrobii)

Aluminum Starch Octenylsuccinate to surowiec pochodzenia roślinnego, wytwarzany ze skrobii kukurydzianej. W kosmetykach stosuje się wyłącznie związki glinu, które nie przenikają przez naskórek, co warunkuje minimalną biodostępność glinu. Składnik wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, produktów matujących i przeciwsłonecznych, a także kosmetyków sypkich. 

Zwiększa współczynnik ochrony przeciwsłonecznej w kremach i preparatach przeciwsłonecznych. Podobnie jak inne składniki komedogenne w kosmetykach może powodować zapychanie porów i nasilać powstawanie zmian trądzikowych.

Działanie kosmetyczne

Jako substancja czynna Aluminum Starch Octenylsuccinate zapewnia uczucie gładkości i wygładza powierzchnię skóry. Absorbuje nadmiar sebum i matuje skórę, zapewniając kosmetykom właściwości matujące. Tworzy na skórze tzw. film, stanowiący warstwę okluzyjną.

Funkcja składnika aluminum starch octenylsuccinate (Sól glinowa oktenylobursztynianu skrobii)

Aluminum Starch Octenylsuccinate jest przede wszystkim składnikiem bazy i pełni w kosmetyku funkcję aplikacyjną, ułatwia rozsmarowywanie. Ponadto zmniejsza tłustość i lepkość produktu. Stanowi modyfikator reologii – składnik ten jest dodawany do produktu kosmetycznego w celu podwyższenia lub obniżenia lepkości gotowego produktu. Nie jest składnikiem aktywnym, działającym na naskórek jak np. ekstrakty roślinne.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Pomimo obecności glinu w jego cząsteczkach, Aluminum Starch Octenylsuccinate nie jest uznawany za szkodliwy składnik kosmetyków. Należy bowiem pamiętać, że przenikalność glinu przez skórę jest bardzo niska. Należy jednak unikać jego stosowania na skórę podrażnioną lub uszkodzoną. Ostrożność powinni zachować także posiadacze cer wrażliwych i skłonnych do alergii. Może bowiem powodować podrażnienia i reakcje alergiczne.

W jakich kosmetykach występuje aluminum starch octenylsuccinate (Sól glinowa oktenylobursztynianu skrobii) ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>