pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/s_oneczna-kobieta_580x435.jpg

pielęgnacja skóry latem – jak to robić prawidłowo?

lato - aż myśli się cieszą. Dla każdego to radość, urlop, wakacje, ale nie wolne od pielęgnacji i zwolnienie z dbania o skórę. Zastanawiałaś się jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry latem? Sprawdź nasz poradnik.

Pielęgnacja skóry latem – dlaczego jest ważna?

Słońce nasila fotostarzenie. Niezbędna jest całodzienna ochrona przed nim oraz suchym i gorącym  powietrzem. Już pewnie wiesz, że wychodząc na plażę musisz nałożyć krem ochronny. A czy wiesz też, że wychodząc do miasta powinnaś chronić skórę równie wysokimi filtrami, jak kiedy idziesz na plażę?

Jeżeli myślisz, że w miejskiej dżungli nie potrzebujesz kremu z filtrem ochronnym, jesteś w błędzie. To miejsce na podwójną ochronę. Idąc na lunch, do sklepu, do pralni czy na spotkanie ze znajomymi musisz chronić skórę nie tylko przed promieniami UV padającymi z góry, ale też tymi odbitymi z betonu czy asfaltu. Odbijają one od 20 do 40% promieni słonecznych, czyli porównywalnie do wody.

Skóra pod wpływem promieni słonecznych zmienia swoją barwę. W zależności od fototypu intensywnie ciemnieje lub przybiera delikatny ciepły odcień. Dla nas to chciany i przeważnie wypracowany efekt przebywania na słońcu. Dla naszego organizmu reakcja obronna przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, a w efekcie pogrubienie się warstw naskórka. Pielęgnacja skóry latem to przede wszystkim odpowiednia ochrona przed UV, regularne złuszczanie naskórka i głębokie nawilżanie.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry latem

Każdy kosmetyk stosowany przez nas powinien zawierać filtry słoneczne: krem na dzień, krem do ciała, a nawet kosmetyk do pielęgnacji włosów. Przyczynią się one do uzyskania delikatnej opalenizny chroniąc zarazem skórę przed jej nadmiernym starzeniem się. Włosy będą zadbane, gładkie i lśniące. Wybieraj kosmetyki silnie nawilżające, odżywcze i łagodzące.

Pamiętaj o tym, aby po każdej kąpieli słonecznej nałożyć balsam po opalaniu. Taki specyfik powinien zawierać składniki aktywne: mocznik, aminokwasy, kwas hialuronowy, alantoinę, wit. C i E lub ceramidy. Nie dopuszczą one do utraty wilgoci, efektywnie nawilżają i odmładzają skórę. Wieczorem przed nałożeniem kremu na twarz zastosuj silniejszy kosmetyk nawilżający lub odmładzający. Postaw na serum. W synergii (serum + krem) działają znacznie intensywniej, niejednokrotnie pozwalając na szybszą i efektywniejszą poprawę stanu skóry. Po dokładnym oczyszczeniu i stonizowaniu skóry wklep delikatnie serum nawilżające, a dopiero potem nałóż krem.

Kupując krem ochronny szukaj informacji o wysokości filtru UVB oraz UVA, osobno.

Promieniowanie UVA jest bardziej zdradliwe. Przenika do głębokich warstw skóry, przyczyniając się do fotostarzenia. Może powodować nietolerancję słoneczną, określaną najczęściej jako fotoalergię oraz zaburzenia pigmentacji – przebarwienia na skórze. Pielęgnacja skóry latem polega głownie na uniknięcie tych właśnie efektów.

Ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB

To UVA jest odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry, niszcząc włókna kolagenowe i powodując fotostarzenie. A rumień na skórze wywołuje promieniowanie UVB. Dlatego bardzo ważna jest ochrona UVA+UVB.

Podstawowym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji skóry latem jest krem odżywczy, zwiększający odporność skóry na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Powinien zawierać filtry UVB i UVA.  Należy pamiętać też o codziennym oczyszczaniu. Pozwól skórze oddychać i zregenerować się w nocy. Ona też potrzebuje siły, by chronić się przed atakami z zewnątrz. Ochrona przed UV i dbanie o kondycję skóry jest najskuteczniejszym działaniem zapobiegającym powstawaniu zmarszczek. Jazda na rowerze, regularna ochrona przeciwsłoneczna, badanie cytologiczne, stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, 2 tygodniowy urlop,  to tylko niektóre działania, określające zdrowy styl życia. Może masz na to lepsze sposoby?

Uważamy, że można połączyć dobrą ochronę przed złym skutkiem UV i cieszyć się piękną oraz długotrwałą opalenizną. Na potwierdzenie znajdziemy też tyle argumentów, ilu jest ludzi. Każdy z nas inaczej reaguje na promieniowanie słoneczne. Jedni opalają się na brązowo inni na tzw. „raka”. To, co ich łączy to uśmiech. On jest obecny przy dobrej pogodzie. Nie tylko ducha.

ps
pamiętaj, że dawka czyni truciznę! To tylko od Ciebie zależy, jak potraktujesz swoją skórę. Bądź dla niej dobra.

nocny turbo-krem antycellulitowy, 250 ml
-30%
Cena promocyjna 38,49 zł Regular Price 54,99 zł
multi serum antycellulitowe, 250 ml
-35%
Cena promocyjna 42,89 zł Regular Price 65,99 zł
wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-35%
Cena promocyjna 42,89 zł Regular Price 65,99 zł
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
rozjaśniające skoncentrowane serum, 20 ml
-35%
Cena promocyjna 26,64 zł Regular Price 40,99 zł
maska czarny detox, 40 ml
-35%
Cena promocyjna 21,44 zł Regular Price 32,99 zł
korygujący niedoskonałości CICA-KREM, LEKKI, NOC, 40 ml
-35%
Cena promocyjna 22,74 zł Regular Price 34,99 zł
złuszczający koncentrat zwężający pory, 75 ml
-30%
Cena promocyjna 27,99 zł Regular Price 39,99 zł
mikrozłuszczający tonik-esencja 3 enzymy, 200 ml
-35%
Cena promocyjna 18,84 zł Regular Price 28,99 zł
enzymatyczny krem przeciw zaskórnikom, 40 ml
-30%
Cena promocyjna 25,19 zł Regular Price 35,99 zł
żel do mycia twarzy 3 enzymy, 150 ml
-35%
Cena promocyjna 18,84 zł Regular Price 28,99 zł
nocny koncentrat do rąk, 60 ml
-25%
Cena promocyjna 8,99 zł Regular Price 11,99 zł
regenerujący krem- opatrunek do rąk, 100 ml
-25%
Cena promocyjna 7,49 zł Regular Price 9,99 zł
BB matujący krem korygujący, 40 ml
-30%
Cena promocyjna 27,99 zł Regular Price 39,99 zł
odżywczy krem-olejek regenerujący, BOGATY, NOC, 40 ml
-35%
Cena promocyjna 25,99 zł Regular Price 39,99 zł
wygładzający krem-maska przeciwzmarszczkowy NOC, 40ml
-35%
Cena promocyjna 32,49 zł Regular Price 49,99 zł