pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/580x435_mezczyzna.jpg

pielęgnacja męskiej skóry w 3 krokach

czy męska skóra potrzebuje upiększania? Niekoniecznie. A czy potrzebuje pielęgnacji? To już zupełnie inna historia. Kosmetyki dla mężczyzn to temat wcale nie taki prosty. Niektórym wciąż wydaje się, że pielęgnacja skóry to rzecz zupełnie zbędna, a innym że to skomplikowany i długotrwały proces. Dziś postaramy się udowodnić, że pielęgnacja męskiej skóry to nic więcej niż stosowanie 3 prostych kroków.

Pielęgnacja męskiej skóry

Dla kogo? Dla mężczyzn, którym się chce – wyglądać dobrze, czuć się świeżo, nie koncentrować się na problemach skóry, a na swoim hobby. To nie kosmetyki dla mężczyzn są niemęskie – to niezadbana skóra odejmuje męskiego charakteru. Wystarczy wykonywanie kilku drobnych czynności, aby wzmocnić skórę i utrzymywać ją w dobrej kondycji na co dzień. Pielęgnacja męskiej skóry jest naprawdę prosta.

W odróżnieniu od kobiet skóra męska charakteryzuje się większą ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Jest zdecydowanie grubsza, a wydzielane sebum podlega regulacji przez testosteron, dlatego też skóra mężczyzn odznacza się bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną. Włókna skóry są ułożone względem siebie prostopadle tworząc strukturę siatki, co zwiększa jej odporność na rozciąganie. Nie oznacza to jednak, że męska skóra nie potrzebuje dodatkowego wzmocnienia czy regeneracji. Dobór odpowiedniego kosmetyku jest kluczem.

To jakie produkty wybierzemy zależy nie tylko od rodzaju skóry, ale również od wieku, bo przecież męska skóra też się starzeje. Mężczyzna potrzebuje łatwej, zrozumiałej i „kompaktowej” pielęgnacji.

Pielęgnacja męskiej skóry – krok 1: oczyszczanie

Pierwszym i najważniejszym krokiem w pielęgnacji męskiej skóry jest oczyszczanie twarzy. W zależności od rodzaju i problemu skóry należy wybrać właściwy dermokosmetyk. Może mężczyźni nie stosują makijażu, ale tak samo gromadzą na skórze zanieczyszczenia, pot, łój, kurz itp. I tak samo jak myją zęby pastą do zębów, powinni umyć skórę twarzy odpowiednio dobranym produktem np. węglowym żelem do mycia twarzy dermo men, pure.  

Pielęgnacja męskiej skóry – krok 2: pielęgnacja po goleniu

1/3 powierzchni twarzy pokrywa zarost, który usuwany jest w trakcie golenia, co może powodować mechaniczne uszkodzenia skóry i podrażnienia, a także pojawienie się okołomieszkowych stanów zapalnych. Bogate unaczynienie szczególnie skóry żuchwy powoduje, że nawet najdrobniejsze krwawienia są trudniejsze do zatamowania. Skóra po goleniu potrzebuje odpowiedniego wsparcia, które zregeneruje mikrouszkodzenia powstałe podczas golenia, zadba o właściwe nawilżenie skóry i przygotuje ją do przyjęcia kolejnych kosmetyków. Sięgnij po nawilżający balsam po goleniu dermo men hydro. Pamiętaj tylko, że balsam to nie krem i pełni inną funkcję, zatem pielęgnacja męskiej skóry nie powinna się na tym kończyć.

Pielęgnacja męskiej skóry – krok 3: odbudowa i regeneracja

Proces starzenia skóry mężczyzn zachodzi później, niż w przypadku skóry kobiet, jednak zmarszczki mężczyzn są głębsze i silniej zarysowane. Przeciwdziałać pierwszym lub już utrwalonym zmarszczkom możemy poprzez stosowanie dermokosmetyków dostosowanych do problemów i potrzeb skóry. Często mimo młodego wieku skóra potrzebuje silniejszego wsparcia i nie jest błędem używanie przez 25 – latka kremu przeciwstarzeniowego. Stosowanie takiego kremu przeciw oznakom starzenia pod oczy dermo men, anti age, który nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.

3 podstawowe kroki męskiej pielęgnacji

 

ps
Dla części mężczyzn używanie kosmetyków ciągle jest kwestią dyskusyjną. Na szczęście we własnej łazience zamiast dyskutować można ich po prostu użyć. Tam nikt nikogo nie ocenia.


wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-30%*
Cena promocyjna 34,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-45%*
Cena promocyjna 34,64 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej