Właściwa pielęgnacja skóry trądzikowej może dokonać cudów, ale jej dobór niekiedy przysparza nie lada trudności. Jaki krem na trądzik najlepiej wybrać, by pomógł, a nie zaszkodził w walce z pryszczami?
Spis treści
Krem na trądzik - jaki krem wybrać aby pozbyć się trądziku?
Dobór odpowiednich kosmetyków w walce z trądzikiem może być wyzwaniem. Na rynku mamy ogromny wybór preparatów pielęgnacyjnych, które chwalą się zwalczaniem trądziku, jednak nie wszystkie spełniają tę obietnicę. By dokonać właściwego wyboru należy uzbroić się w wiedzę na temat przyczyn powstawania trądziku i składników aktywnych, które naprawdę pomagają. W tym artykule postaramy się przybliżyć temat i ułatwić decyzję podczas układania pielęgnacji domowej.
Prawidłowe oczyszczanie skóry trądzikowej to pierwszy krok do zdrowej cery>>>
Skóra ze skłonnością do trądziku - czym się wyróżnia?
Trądzik pospolity, często nazywany młodzieńczym, do niedawna kojarzył się głównie z przypadłością, która dotyka osoby w trakcie okresu dojrzewania, jednak coraz częściej spotykamy się z tym schorzeniem także u osób dorosłych. Wciąż pokutuje mit, że “z pryszczy się wyrasta”, ale niestety nie zawsze jest to prawda. Zanieczyszczenie powietrza, życie w ciągłym stresie czy nieprawidłowe odżywianie mogą powodować, że problemy niegdyś zarezerwowane dla nastolatków dotyczą teraz nawet osób ze skórą dojrzałą. Dobranie odpowiednich kosmetyków, w szczególności kremów, które stanowią podstawę codziennej pielęgnacji porannej i wieczornej.
Jak poradzić sobie z aktywnym trądzikiem? Przedstawiamy sprawdzone sposoby>>>
U osób młodych, w okresie dojrzewania i tuż po nim, zwykle skłonność do zmian trądzikowych jest związana z nadmierną produkcją sebum i występowaniem skóry tłustej, łojotokowej. W późniejszym wieku, gdy skóra się zmienia, możemy mieć do czynienia ze zmianami trądzikowymi na skórze mieszanej lub nawet suchej. Dodatkowo, często skóra taka jest wrażliwa na czynniki drażniące i wymaga delikatnej pielęgnacji, ponieważ podrażnienia mogą stymulować reakcję zapalną i prowadzić do częstszego powstawania zmian ropnych. Kiedyś uważano, że skórę trądzikową należy przesuszać, by pozbyć się nadmiaru sebum - obecnie wiemy już, że takie podejście jest przestarzałe, a bez prawidłowo wykształconej bariery hydrolipidowej skóry, trądzik będzie nawracał.
Jakich składników należy poszukiwać w kosmetykach do skóry trądzikowej?
Nowoczesne kosmetyki na trądzik koncentrują się na składnikach aktywnych o udowodnionym działaniu, do których należą między innymi:
- retinol i retinoidy,
- kwas azelainowy,
- kwas salicylowy,
- kwasy owocowe AHA.
Wzbogacone w liczne ekstrakty roślinne o przeciwzapalnym i łagodzącym działaniu, a także torf tołpa, nasze kosmetyki sprawdzą się doskonale w walce z trądzikiem - zarówno o niewielkim nasileniu, w którym doskonale poradzą sobie solo, jak i w trudniejszych przypadkach, gdy świetnie uzupełnią leczenie zaplanowane przez dermatologa.
Jak poradzić sobie z trądzikiem zaskórnikowym?>>>
Jaki krem na trądzik będzie najlepszy dla naszej skóry?
Szukasz kosmetyków właściwych dla skóry trądzikowej? To nasze propozycje>>>
Wybierając krem do codziennego stosowania w przypadku posiadania skóry trądzikowej, warto zwrócić uwagę na produkty skierowane na taki rodzaj cery - są one pozbawione czynników, które mogą zaostrzać zmiany zapalne oraz składników komedogennych, czyli takich, które przyczyniają się do powstawania zaskórników i grudek. Ich formulacja jest lekka i nie spowoduje nadmiernego przetłuszczania w newralgicznych rejonach twarzy. Jednak nie musimy rezygnować z dbania o inne aspekty zdrowej skóry, jeśli mamy skłonność do trądziku. tołpa ma wiele propozycji dla różnych cer, którym przy okazji towarzyszy trądzik.
Po pierwsze - złuszczanie!
Stosowanie peelingów jest ważne dla każdego rodzaju skóry, nie tylko trądzikowej, jednak w jej przypadku szczególnie istotny jest wybór właściwego preparatu. Przeciwwskazane są peelingi gruboziarniste, które mogą podrażniać skórę i nasilać zmiany zapalne, roznosząc zakażenie na większą powierzchnię. Warto sięgnąć po kosmetyk, który będzie działał delikatnie, ale skutecznie. Dobrym wyborem będzie dermo face sebio max efekt. złuszczający koncentrat zwężający pory, który dzięki zawartości kompleksu kwasu kaprylowego z glicyną i ekstraktem z cynamonowca oraz kwasów AHA 10%, pozyskanych z wyciągów z marakui, winogrona i ananasa skutecznie wygładzi skórę i zniweluje zaskórniki i grudki już w ciągu tygodnia codziennego stosowania.
Inną propozycją jest kosmetyk, który osiągnął już status kultowego, czyli peeling enzymatyczny tołpa.® dermo face enzyme. peeling 3 enzymy. Zamiast kwasów owocowych zawiera enzymy papainę, bromelainę i keratolinę, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Idealnie sprawdzi się on dla skóry wrażliwej ze skłonnością do trądziku, która nie toleruje kwasów owocowych, ponieważ działa delikatnie, ale bardzo skutecznie, wygładzając niedoskonałości i nadając skórze promienny wygląd.
Codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej
Odbudowa naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry jest konieczna, by skutecznie pozbyć się zmian trądzikowych, nie tylko na chwilę, ale i na dłużej. Z pomocą przychodzą kremy z linii tołpa.® dermo face
sebio., które normalizują skórę, dbając o jej długotrwałe nawilżenie. dermo face sebio. normalizujący krem nawilżający, LEKKI, DZIEŃ/NOC to opcja dla osób, które lubią minimalizm w kosmetyczce - jest to krem, który sprawdzi się zarówno w porannej, jak i wieczornej rutynie pielęgnacyjnej. Ma lekką formułę, która ogranicza wydzielanie sebum, zmniejsza widoczność porów i skłonność do powstawania grudek, jak i łagodzi podrażnienia i stany zapalne dzięki zawartości torfu tołpa.® Wspomaga także zachowanie optymalnego nawilżenia skóry dzięki fucogelowi, który działa podobnie jak kwas hialuronowy.
Typowo przeciwtrądzikowe, ale również nawilżające działanie ma estetic trądzik. krem korygujący niedoskonałości, DZIEŃ - wyjątkowy kosmetyk oparty na komórkach macierzystych z lilaka pospolitego, które wykazują aktywność przeciwtrądzikową. Zawarty w nim niskocząsteczkowy, czysty kwas hialuronowy świetnie się wchłania i głęboko nawadnia i nawilża skórę, wspomagając odbudowę warstwy hydrolipidowej.
Skóra dojrzała z trądzikiem - jak upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu?
Kwas azelainowy jest składnikiem, który znajdziemy nie tylko w kosmetykach, ale również preparatach farmaceutycznych do walki z trądzikiem. Ma on udowodnione wieloma badaniami działanie przeciwzapalne i wyciszające zmiany trądzikowe. Nie należy on do grupy kwasów AHA (owocowych), a jego działanie jest w mniejszym stopniu złuszczające, co za tym idzie nie uwrażliwia skóry na promienie UV. Kosmetyki z jego zawartością mogą więc być stosowane zarówno na dzień, jak i na noc. tołpa.® holistic kwas azelainowy wygładzający krem-maska przeciwzmarszczkowy NOC to kosmetyk, który doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry dojrzałej ze skłonnością do trądziku. Działa kojąco, łagodząco i przeciwstarzeniowo dzięki zawartości adaptogenu różeńca górskiego oraz kwasu hialuronowego.
Retinol uznawany jest za witaminę młodości, ale ma również naukowo potwierdzone działanie niwelujące trądzik. holistic retinol liftingujący krem-maska przeciwzmarszczkowy NOC to kosmetyk, który efektywnie balansuje skórę oraz poprawia jej gęstość, zmniejszając widoczność zmarszczek i przebarwień. Zastosowanie grubszej warstwy jako maski na noc spowoduje, że rano obudzisz się z pięknie nawilżoną, rozświetloną cerą.
Nasilone zmiany zapalne - mamy na to sposób
Podczas zaostrzeń trądziku skóra może być wyjątkowo uwrażliwiona i niechętnie tolerować wiele kosmetyków, które do tej pory jej służyły. Z pomocą przychodzi dermo face sebio+. korygujący niedoskonałości CICA-KREM o lekkiej formule, przeznaczony do stosowania na noc. Dzięki zawartości składników takich jak kwas salicylowy, kompleks kwasu kaprylowego z glicyną i ekstraktem z cynamonowca i cynk PCA nie tylko aktywnie przeciwdziała powstawaniu nowych zmian trądzikowych, ale przede wszystkim łagodzi zapalenie i uspokaja skórę w czasie, kiedy śpisz. Sprawdzi się też doskonale, gdy skóra jest podrażniona z powodu stosowania leków z zawartością retinoidów (np. tretynoiny i izotretynoiny), wspomagając i potęgując ich działanie, jednocześnie działając odbudowująco i ochronnie na skórę.