pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/noc_580x435.jpg

kiedy używać kosmetyków regenerujących skórę?

sen to najlepszy kosmetyk regenerujący, bo kiedy my śpimy, skóra ma pełne ręce roboty. To, oczywiście, nie oznacza, że pielęgnacja nocna jest najważniejsza, ale równie ważna, jak ta w dzień.

To ile pracy będzie miała skóra w nocy, w dużej mierze zależy od tego, jak ją wspomożemy i ochronimy w ciągu dnia. I nie chodzi tu tylko o ochronę przed słońcem, ale również przed stresem.  

W psychologii stres to zespół reakcji organizmu na zdarzenia bodźcowe, które zakłócają jego równowagę. Patrząc pod kątem skóry, codziennymi, negatywnie działającymi bodźcami wywołującymi stres są głównie zanieczyszczenia, wolne rodniki, promieniowanie słoneczne czy temperatura lub wiatr. Oczywiście, skóra ma swoje zaprogramowane systemy, aby móc odpierać te ataki, ale na tyle pracy nikt jej nie przygotował.

co się dzieje ze skórą w ciągu dnia

Funkcja ochronna skóry w ciągu dnia i jej rytm dobowy

Skóra od rana do wieczora nastawiona jest głównie na obronę, w nocy natomiast intensywnie pracuje, odbudowując, odnawiając i regenerując to, co zostało uszkodzone w ciągu dnia. Stosowanie właściwych kosmetyków na noc pomaga jej w tej odbudowie. Dla dobrego wsparcia kremy do twarzy na noc powinny zawierać witaminy, kompleksy roślinne, minerały i inne substancje, które mocno odżywiają skórę.

To jednak pierwsza część sukcesu i naszego wkładu. Druga to dostosowanie się do rytmu dobowego skóry, czyli używanie kosmetyków w tych porach dnia, w których skóra tego potrzebuje, a nie wtedy, kiedy nam najbardziej pasuje. To dzięki chronobiologii, nauce zajmującej się rytmami biologicznymi organizmu, poznajemy rytm dobowy naszej skóry. W nocy w skórze zachodzi wiele procesów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że podczas gdy organizm odpoczywa, nasza skóra pracuje na pełnych obrotach.

 

co się dzieje ze skórą w ciągu nocy

Nocny rytm skóry – regeneracja

Od 17:00 do 22:00 – dobry czas na pielęgnację cery.

Już po południu, około godziny 17:00, skóra przestawia się z rytmu dziennego na nocny. Zaczyna się proces odnowy. Cały mechanizm naprawczy i odnawiający to pozbycie się toksyn i zanieczyszczeń zalegających w skórze. Dlatego natychmiast po powrocie z pracy dobrze jest zrobić demakijaż. Wieczór to czas na pełne szaleństwo i dostarczanie składników aktywnych: dotleniających, nawilżających i regenerujących. Można do tego wykorzystać maski lub produkty w formie serum, a przed nim chociaż raz w tygodniu dobry peeling.

Od 17:00 do 22:00 skóra najlepiej wchłonie wszystko to, co jej damy, i dobrze wykorzysta w nocnej regeneracji. Ten czas to świetny moment na wizytę w gabinecie kosmetycznym, czy spa.

Do godziny 22.00 powinniśmy dostarczyć skórze wszystko, co niezbędne w nocy. Później znacznie spowalnia mikrokrążenie, temperatura ciała spada i tym samym maleją szanse, że składniki aktywne z kosmetyków zostaną dobrze przyswojone.

 

kiedy skóra regeneruje się najlepiej

Od 2:00 do 5:00 – regeneracja skóry na pełnych obrotach

Najważniejsza praca regeneracyjna odbywa się od godziny 2:00 do 5:00. W samym środku nocy zaczyna rosnąć temperatura ciała. Komórki skóry są lepiej dotlenione i nabierają elastyczności. Do 5:00 nad ranem skóra pracuje na maksymalnych obrotach i naprawia uszkodzenia powstałe w ciągu dnia. To właśnie wtedy wszystko, co jej dostarczyliśmy przed godziną 22:00 jest wykorzystywane.

Rano, około godziny 7:00, spowalniają wszystkie procesy regeneracyjne, skóra przestawia się na rytm dzienny, ochronny. Praca komórek w tych godzinach jest na najniższym poziomie, objawia się to jasnym, wręcz bladym odcieniem skóry. Linie i drobne zmarszczki wydają się bardziej widoczne, a cienie pod oczami powoli znikają. Warto pobudzić aktywność komórek skóry przez mycie twarzy w letniej wodzie. Potem już tylko tonik i nasz ulubiony krem.

Dzień dobry.wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-40%*
Cena promocyjna 31,19 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-30%*
Cena promocyjna 34,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej
krem modelujący owal twarzy, DZIEŃ, SPF 15, 40 ml
-45%*
Cena promocyjna 34,64 zł Regular Price 62,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,64 zł
*dotyczy ceny regularnej