zielona polityka

 

w dzisiejszych czasach ekologia to nie tylko modne hasło, ale obowiązujący styl życia, a troska o środowisko jest jednym z naszych wspólnych, priorytetowych celów. Wszyscy odpowiadamy za jego przyszłość. Jako firma staramy się być Naturalnie Najlepsi, robimy dużo, ale wierzymy, że można jeszcze więcej. Dlatego ciągle się rozwijamy, eliminując lub ograniczając ilość konserwantów. Dbamy o to, aby nasze opakowania w całości nadawały się do recyklingu. Mamy jasno określone cele i jesteśmy wytrwali. I kiedy mówimy o małej wielkiej pielęgnacji nie mamy na myśli niczego innego. No może tylko to, że małe rzeczy mogą mieć wielkie znaczenie. Dla naszej skóry, ale i dla całej Planety.

 

w ramach Zielonej Polityki, na najbliższe lata założyliśmy konkretne cele prowadzące do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2030 roku. Podjęliśmy współpracę z Fundacją Climate Strategies Poland w celu określenia i redukcji śladu węglowego. Będziemy pracować nad ograniczeniem emisji CO2 do poziomu, kiedy nasza działalność nie będzie nawet w najmniejszym stopniu szkodziła środowisku, a stanie się dla niego całkowicie neutralna.

 

jeszcze bardziej EKO!

 

 

 

 

 

torfowiska

 

jako jedyna polska marka, tworzymy swoje kosmetyki na bazie ekstraktu z torfu oraz borowiny. Torf poddawany jest ekstrakcji opatentowaną przez nas metodą, w wyniku czego powstaje torf tołpa.® Ten jedyny w swoim rodzaju składnik naszych kosmetyków, zawiera cenne kwasy, mikro- i makroelementy. Torf wzmacnia odporność, przyspiesza regenerację i poprawia kondycję skóry. To kopalnia dobroczynnych składników poprawiających jej funkcjonowanie i wygląd. Wspomaga układ immunologiczny, chroniąc skórę przed czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Jest nieoceniony!

 

torf pozyskujemy z minimalnym wpływem na środowisko

 

torf tołpa

pobranie torfu odbywa się 1-2 razy w roku w okresie wczesno-wiosennym lub późno-jesiennym. Przed procesem teren pobrania nigdy nie jest odwadniany. Jednorazowo pobierany jest torf wyłącznie z jednego miejsca - następnie jest ono zmieniane i miejsce pobrania podlega naturalnemu procesowi zarastania. Pobrany torf składowany jest w miejscu wydobycia, a następnie w cyklach dwutygodniowych dostarczany do firmy, gdzie po specjalnym przygotowaniu poddany zostaje ekstrakcji. Rocznie pobieramy wyłącznie niecałe 20 metrów sześciennych torfu. Nasze torfowisko podlega naturalnym procesom starzenia - nie wykonywane są na nim prace kośne, ani wypas zwierząt.

 

kluczowe znaczenie torfowisk dla ekosystemu

 

torfowiska w Polsce

 

torf tołpa

torfowiska należą do elementów środowiska przyrodniczego Polski o dużym znaczeniu gospodarczym, ale oprócz tego są charakterystycznym, urokliwym elementem polskiego krajobrazu. Znajdują się przede wszystkim na północy – w rejonach pojezierzy, a także w dolinach dużych rzek oraz wysoko w górach. Zajmują około 4% kraju, liczba torfowisk w Polsce wynosi ponad 49 tys. Ich łączna powierzchnia to około 1 300 tys. ha.

 

dlaczego otaczamy opieką polskie torfowiska?

 

torfowiska są wrażliwymi ekosystemami zależnymi przede wszystkim od stosunków wodnych i temperatury. Szacuje się, że w Polsce ok. 400 tys. ha torfowisk zostało osuszonych i wycofanych z użytkowania. Prowadzi to do nasilenia emisji gazów cieplarnianych, jak również powoduje znaczne zmiany w zbiorowiskach roślinnych i pogorszenie się warunków życia zwierząt, zwłaszcza ptaków. Torfowiska to dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt, które są przystosowane tylko do takiego środowiska i w innym nie mogłyby przetrwaç. Wiele z żyjących na torfowiskach roślin i zwierząt to gatunki rzadkie, niektóre są zagrożone wyginięciem.

w Polsce brakuje niestety zintegrowanego systemu obserwacji ekosystemów torfowiskowych. Taki system pomógłby lepiej reagować na problemy tych terenów.

istotne działania, kluczowe dla ochrony torfowisk, które realizowane będą w ramach wolontariatu pracowniczego przeprowadzonego na terenie torfowisk przez zespół tołpa:

 

 

wspieramy Torfowiska Doliny Izery

 

torf tołpa
torf tołpa

w ramach założeń Zielonej Polityki postanowiliśmy udzielić wsparcia 5 obszarom torfowym w Polsce do 2030 roku.

 

w 2022 roku obejmujemy opieką Torfowiska Doliny Izery znajdujące się na terenie Nadleśnictwa Świeradów. Są to tereny o niepowtarzalnych charakterze ze względu na ukształtowanie terenu i wyjątkową szatę roślinną. Uważane są za torfowiska górskie o charakterze subarktycznym, które nie mają odpowiednika w innych częściach Polski. Na terenie rezerwatu występuje 110 różnorodnych gatunków roślin, z czego liczne z nich są chronione.

 

torfowiska Doliny Izery otrzymają od nas pomoc w zakresie ochrony terenów podmokłych poprzez:

 

 

nasze Zielone Zobowiązania

 

na każdym etapie tworzenia produktu realizujemy nasze Zielone Zobowiązania. Staramy się nieustannie doskonalić nasze technologie i receptury kosmetyków, tak żeby zarówno nasze opakowania, jak i formuły produktów były przyjazne naszej planecie. Tworzymy kosmetyki z myślą o kobietach i mężczyznach, którzy wiedzą, że dobry wygląd to kwestia zdrowia i świadomości. To, czym pielęgnujemy naszą skórę powinno być bezpieczne dla nas i całego środowiska. Wierzymy, że najważniejszą rzeczą w trakcie kupowania kosmetyków jest świadomość wszystkich za i wszystkich przeciw, a małe zmiany mogą przynieść ogromne korzyści dla środowiska. Lubimy mówić wprost, staramy się być ekologiczni na każdym etapie produkcji naszych kosmetyków.

 

nasze Zielone Zobowiązania:

 

 

produkty przyjazne środowisku

 

zielone nowości odpowiedzią na potrzeby konsumentów

 

wierzymy, że dokonując niewielkich zmian w codziennym życiu możemy przyczynić się do ochrony planety. Dlatego marka tołpa stworzyła linię kosmetyków, które nie stanowią obciążenia dla środowiska, a jednocześnie odpowiadają nowym potrzebom konsumentów. Dzięki nowej linii Pure Trends Healthy Look cera odzyskuje promienny blask bez konieczności nakładania makijażu. Kosmetyki te zaspokajają najważniejsze potrzeby skóry: nawilżenie, dotlenienie, odżywienie, a dzięki dodatkowi delikatnych, naturalnych pigmentów rozświetlających, cera odzyskuje zdrowy blask.

 

torf tołpa

naturalne składniki w linii Pure Trends Healthy Look

 

ekologia i kwestie etyczne stają się priorytetem dla coraz większej liczby konsumentów. A marka tołpa słucha i reaguje. Dbanie o Planetę traktuje poważnie, jako obowiązek. Nieustannie wdrażane są rozwiązania proekologiczne dotyczące redukcji odpadów, dbałości o czystość powietrza, oszczędności wody, redukcji śladu węglowego i niedopuszczenia do katastrofy ekologicznej. Dlatego w tołpa pure trends znajdziesz zrównoważone składniki i brak tych niepożądanych, minimum 95% składników pochodzenia naturalnego w formule każdego produktu, wegańskie formuły, opakowania z i do recyklingu oraz produkty „carbon neutral”.

 

wyjaśniamy wpływ na środowisko

 

 

kartonik

wykonane są w100% z makulatury. To oznacza mniej wyciętych drzew i redukcję nowych odpadów kartonowych. Makulatura pochodzi z drzew z certyfikatem FSC (z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny)

 

słoiczek

w 100% wykonane są z plastiku z recyklingu, co oznacza mniej nowych odpadów plastikowych i mniejszy ślad węglowy.

 

etykieta

zostały stworzone w 100% z odpadów po produkcji papieru z drewna z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny a to także wpływa na zmniejszenie śladu węglowego.

 

pure trends

 

sprawdź nasze produkty >

authentic

 

sprawdź nasze produkty >

green

 

sprawdź nasze produkty >