pielęgnacja
https://tolpa.pl/media/magefan_blog/580x435_kobieta-z-tradzikiem.jpg

skóra z niedoskonałościami – jak skutecznie o nią zadbać?

skóra z niedoskonałościami to coś powszechnego. Powszechne są jednak również i błędy w w walce z nią. Zapominamy, że skóra tak jak my potrzebuje czasu na regenerację. W desperacji, po omacku chwytamy kolejne nieprzemyślane produkty, wierząc ślepo w ich cudowną moc. Jednak to nie tędy droga. Systematyczność i konsekwencja to najskuteczniejszy sposób na pielęgnację.

Poznaj skórę z niedoskonałościami

Skóra z niedoskonałościami to problem z nadmierną ilością sebum i najczęściej z towarzyszącymi zmianami skórnymi jak zaskórniki, krostki, grudki i zaczerwienienia. Może ona dotyczyć zarówno skóry mieszanej, gdzie przetłuszczanie ogranicza się tzw. strefy T ( czoło - nos - broda) lub skóry tłustej - gdy przetłuszcza się prawie cały obszar twarzy.

Rozpoznanie jest proste – jeśli masz problem z błyszczeniem i świeceniem, szarawym odcieniem, rozszerzonymi porami i widocznymi zmianami skórnymi to twoja skóra potrzebuje pomocy. Pamiętaj pomocy, a nie ataku.

Dlaczego niedoskonałości pojawiają się na skórze

Niestety na pojawianie się niedoskonałości ma wpływ kilka powiązanych ze sobą czynników. Nadmierna praca gruczołów łojowych w połączeniu z zaburzeniami procesu złuszczania naskórka powoduje świecenie i blokowanie ujść gruczołów łojowych. Do tego obecność bakterii Propionibacterium acnes, czy nieprawidłowy skład samego łoju, prowadzą do powstawania niedoskonałości. Całość wzmaga niehigieniczny tryb życia (stres, brak snu, używki, zła dieta), zanieczyszczenie środowiska. Często sami napędzamy powstawanie zmian poprzez nadmierne przesuszanie skóry w wyniku np. częstych kąpieli w chlorowanej wodzie czy opalaniu. Wysuszanie czy promieniowanie UV pozornie łagodzi zmiany, ale w konsekwencji nasila wydzielanie sebum, a tym samym nasz problem.

Jak nieodpowiednia pielęgnacja wpływa na skórę

Często nasza przegrana to wynik nieodpowiedniej pielęgnacji, którą sami sobie fundujemy. Wydaje nam się, że jak skóra się przetłuszcza to trzeba ją wysuszyć, więc często sięgamy po agresywne kosmetyki. I jakie jest nasze rozczarowanie, gdy okazuje się, że zamiast pomóc, jeszcze nasililiśmy nasz problem. Pamiętajmy, że każde nadmierne wysuszenie skóra odbiera jak atak i we własnej obronie zaczyna produkować coraz więcej łoju. Dodatkowo pojawiają się podrażnienia i powierzchowne przesuszenie, wiec z jednej strony skóra się błyszczy, a z drugiej jest ściągnięta, podrażniona i często zaczerwieniona. Ile razy już to przechodziliście? Może pora coś zmienić i nie popełniać wciąż tych samych błędów.

Skóra z niedoskonałościami – jak o nią zadbać?

Żaden krem nie zadziała w jeden dzień, a częste zmiany dodatkowo nasilają problemy, wzmagając produkcję sebum i nasilając podrażnienia. Jednak przy dobrze zaplanowanej pielęgnacji i odpowiednio dobranych dermokosmetykach, dzięki systematyczności, małymi krokami możemy dojść do wielkiego efektu. 

Krok 1 – oczyść skórę

staraj się unikać agresywnych detergentów i substancji odtłuszczających, by w efekcie „błędnego koła” nie nasilić jeszcze bardziej istniejących objawów. Doskonale sprawdzają się kosmetyki żelowe nie pozostawiające tłustego filmu na powierzchni skóry.
Spróbuj sebio normalizujący żel do mycia twarzy lub sebio max efekt, musujący żel-peeling z kamforą do mycia twarzy.

Krok 2 - tonizuj

Dla dopełnienia efektywnego oczyszczania wybierz tonik, który oprócz przywrócenia naturalnego pH skóry, zwęża pory i normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Krok 3 - nałóż krem na dzień

Krem dopasowany do skóry z niedoskonałościami przede wszystkim ma ograniczać wydzielanie sebum, działać bakteriostatycznie, zmatowić skórę i jednocześnie nawilżać. W zależności od potrzeb spróbuj sebio normalizujący krem nawilżający  lub sebio BB matujący krem korygujący.

Krok 4 - pielęgnuj nocą 

Oprócz normalizacji pracy gruczołów łojowych dobry krem na noc dla skóry z niedoskonałościami powinny działać mikrozłuszczająco. Regeneracja oraz działanie przeciwzapalne są równie ważne podczas snu.

Krok  5 - wspieraj 

Dodatkowe wsparcie nie zaszkodzi dlatego dwa razy w tygodniu użyj peelingu i/lub maski korygującej niedoskonałości i oczyszczającej.

Pielęgnacja skóry z niedoskonałościami w pięciu krokach

ps

Oczyszczanie zostaw specjalistom, bo żeby oczyścić nie trzeba wyciskać, są już lepsze metody.

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
*dotyczy ceny regularnej
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-35%*
Cena promocyjna 33,79 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,79 zł
*dotyczy ceny regularnej
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-25%*
Cena promocyjna 37,49 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,99 zł
*dotyczy ceny regularnej