składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

propylene glycol (glikol propylenowy)

Inna nazwa używana: Glikol propylenowy, 1,2-propanodiol

Opis składnika propylene glycol (glikol propylenowy)

Glikol propylenowy to alkohol dwuhydroksylowy z grupy dioli w formie bezbarwnej cieczy o słodkim smaku. Stanowi pochodną gliceryny. 

Działanie kosmetyczne

Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania. Ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka. Jako czynny składnik kosmetyków tworzy na skórze film ograniczający transepidermalną utratę wody. Taki efekt uzyskuje się, gdy glikol propylenowy występuje w kosmetykach w stężeniu kilku procent.

Funkcja składnika propylene glycol (glikol propylenowy)

Humektant - zapobiega wysychaniu kosmetyku przy ujściu butelki, tuby itp. Propylene Glycol wspomaga działanie konserwujące innych produktów poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Dzięki temu, dodając Propylene Glycol do kosmetyku możemy ograniczyć w nim zawartość innych konserwantów. Jest to ważne zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki z naturalnych składników.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Nie powoduje podrażnień, jak również nie wykazuje właściwości uczulających, może być więc bezpiecznie stosowany przez alergików. To składnik kosmetyków, który może być bez obaw stosowany nawet w wysokich stężeniach. Propylene Glycol może stanowić składnik kosmetyków dla kobiet w ciąży, matek karmiących piersią oraz niemowląt.

W jakich kosmetykach występuje propylene glycol (glikol propylenowy) ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>