składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Lactic Acid

Inna nazwa używana: Kwas mlekowy, kwas 2-hydroksypropanowy

Opis składnika Lactic Acid

Lactic Acid to organiczny hydroksykwas, naturalny składnik, który stanowi ważny element procesów w naszym organizmie.  Substancja hydrofilowa - rozpuszczalna w wodzie. 

Kwas mlekowy stosowany jest głównie w kosmetykach do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, a w wyższych stężeniach np. do zrogowaciałej skóry stóp. Lactic acid w kosmetykach ma za zadanie oczyścić i zregenerować skórę oraz włosy, może także zwalczać bakterie. W przypadku włosów  działa jak peeling na skórę głowy, usuwając z niej nadmiar sebum i otwierając pory. Poprawia kondycję włosów, domykając ich łuski i sprawiając, że są gładkie i lśniące. 

Działanie kosmetyczne

Lactic acid to substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie, czyli zmiękcza warstwę rogową naskórka. W wyższych stężeniach działa keratolitycznie, czyli złuszcza zrogowaciały naskórek i oczyszcza pory.

Funkcja składnika Lactic Acid

Modyfikator pH. Humektant - substancja zapobiegająca wysychaniu kosmetyku oraz krystalizacji przy ujściu butelki

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. W zależności od przeznaczenia kwas mlekowy używany jest w różnych stężeniach. W sytuacji, gdy jest stosowany jako substancja aktywna w kosmetykach o działaniu złuszczającym do użytku domowego kwas mlekowy może być zastosowany w stężeniu nie wyższym niż 10 % przy pH 3,5 lub wyższym. Gdy jest stosowany jako regulator pH lub humektant, w niskich stężeniach, nie jest konieczne stosowanie jednocześnie dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej. Co ważne, lactic acid może być stosowany przez osoby zmagające się z cerą reaktywną i alergiczną, nie wykazuje on bowiem alergiczności. Należy jednak uważać i nie łączyć Lactic Acid z takimi składnikami jak witamina C, retinol czy kwas salicylowy.

W jakich kosmetykach występuje Lactic Acid ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>