składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Cera Alba

Inna nazwa używana: Wosk pszczeli bielony

Opis składnika Cera Alba

Cera Alba to wosk pochodzenia zwierzęcego wydzielany przez pszczołę. Cera alba to ciało stałe, nierozpuszczalne w wodzie, o żółtobrązowym kolorze. Topi się w temperaturze 60-70 stopni Celsjusza. Nie należy go przegrzewać, gdyż traci wtedy swoje cenne właściwości. Wosk pszczeli w kremach i sztyftach najczęściej stosowany jest jako baza.

Produkty tołpa. to przede wszystkim kosmetyki z naturalnych składników. Chętnie wykorzystujemy je nie tylko jako składniki czynne, ale również składniki bazowe w kosmetykach. Jeżeli chodzi o naturalny składnik kosmetyków jakim jest wosk pszczeli (Cera Alba), znajdziesz go między innymi w:

Działanie kosmetyczne

Tłusty emolient. Zastosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni. Jest to pośrednie działanie nawilżające, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Chroni też przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy mróz. Ponadto Cera Alba (wosk pszczeli) w kremach i innych produktach pielęgnacyjnych wykazuje działanie regenerujące.

Funkcja składnika Cera Alba

Emulgator woda w oleju, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję kosmetyku, powoduje wzrost lepkości. Pełni rolę stabilizator emulsji, czyli chroni np. krem przed rozwarstwianiem, przedłuża trwałość kosmetyków. Ponadto stosowany jest jako lepiszcze, czyli substancja wiążąca składniki kosmetyków. Zawierające Cera Alba kosmetyki charakteryzują się perłotwórczym (mętnym, opalizującym) kolorem.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Pomimo, że Cera Alba to produkt pochodzenia zwierzęcego, może być bez obaw stosowany w produktach przeznaczonych dla alergików. Według oficjalnej klasyfikacji nie jest on traktowany jako alergen. Pamiętajmy jednak, że wosk pszczeli jest składnikiem, który może zapychać pory, dlatego osoby o tłustej i trądzikowej cerze powinny go stosować z rozwagą, może bowiem powodować nasilenie problemu.

W jakich kosmetykach występuje Cera Alba ?

product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>