składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Benzyl Alcohol

Inna nazwa używana: Alkohol benzylowy, fenylometanol

Opis składnika Benzyl Alcohol

Alkohol aromatyczny. Bezbarwna ciecz o charakterystycznym zapachu, imitującym jaśmin, hiacynt lub różę. Występuje w środowisku naturalnym w olejkach eterycznych, wytwarzanych przez poszczególne rośliny i pozyskiwany jest na drodze ekstrakcji. Benzyl Alcohol jest wykorzystywany głównie w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji twarzy i ciała

Alkohol benzylowy w kosmetykach jest powszechnie stosowany i nie trzeba go unikać, nawet jeżeli masz skłonność do alergii.

Działanie kosmetyczne

brak

Funkcja składnika Benzyl Alcohol

Alkohol benzylowy ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go jako substancję konserwującą, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu np. nabierając krem palcem. Benzyl Alcohol w kosmetykach jest też składnikiem kompozycji zapachowych. Stosowany także jako rozpuszczalnik dla innych substancji hydrofilowych zawartych w kosmetyku. Wykorzystywany też jako regulator lepkości, rozrzedzający kosmetyk.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Jeżeli chodzi o alkohol benzylowy w kosmetykach maksymalne stężenie dopuszczalne w preparacie gotowym do użycia to 1 %. Podobnie jak inne składniki do kosmetyków naturalnych nie wpływa negatywnie na środowisko. Alkohol benzylowy nie powinien jednak znajdować się w kosmetykach przeznaczonych dla skóry alergicznej lub problematycznej, może bowiem powodować nasilenie zmian skórnych.

W jakich kosmetykach występuje Benzyl Alcohol ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>