składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

acrylates copolymer (kopolimer akrylowy)

Inna nazwa używana: Kopolimer akrylowy, kopolimer kwasu akrylowego

Opis składnika acrylates copolymer (kopolimer akrylowy)

Polimer anionowy stanowiący rodzaj mikroplastiku, który wykazuje silne właściwości plastyczne. Znalazł zastosowanie w branży kosmetycznej. 

Kopolimer akrylowy wykorzystywany jest przede wszystkim w kosmetykach do włosów.

Działanie kosmetyczne

Działa filmotwórczo, czyli pozostawia na włosach film, dzięki któremu kondycjonuje, zmiękcza i wygładza. Stosowany również jako substancja utrwalająca fryzurę w kosmetykach do stylizacji. Poprawia parametry sensoryczne na włosach, czyli nadaje połysk i uczucie miękkości włosom. Ponadto działa antystatycznie, czyli zapobiega elektryzowaniu się włosów. Acrylates Copolymer stanowi również składnik kosmetyków do paznokci, takich jak lakiery hybrydowe.

Funkcja składnika acrylates copolymer (kopolimer akrylowy)

Składnik wpływający na konsystencję kosmetyku - powoduje wzrost lepkości. Stabilizuje emulsje zwykłe i silikonowe, czyli przedłuża trwałość kosmetyków. Zapobiega np. przed rozwarstwianiem się kremu. Jest lepiszczem, czyli substancją wiążącą składniki kosmetyków.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo Acrylates Copolymer Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Akrylany i ich polimery takie jak Acrylates Copolymer nie są uczulające ani drażniące, jeśli są stosowane prawidłowo. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy w wyniku niedostatecznego jego utwardzenia powstają monomery, te mogą prowadzić do działań niepożądanych.

W jakich kosmetykach występuje acrylates copolymer (kopolimer akrylowy) ?

product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>