na szczęście pielęgnacja skóry męskiej nie jest już tematem tabu. To normalne i naturalne. Skóra mężczyzny ma takie same wymagania, jak skóra kobiet. Panowie, obudźcie w sobie potrzebę pielęgnacji. Drogie panie, kupując krem dla siebie, pomyślcie o swoim mężczyźnie.
Spis treści
Budowa skóry mężczyzn
Skóra mężczyzn rożni się od skóry kobiet. Charakteryzuje się większa ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Skóra mężczyzn jest grubsza. Nie nazywajmy ich jednak gruboskórnymi. Tłumaczymy dlaczego. Wydzielanie sebum podlega regulacji przez testosteron, dlatego skóra mężczyzn odznacza się bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną i mocniej się przetłuszcza. Ma tendencję do rozszerzonych porów, zaskórników i błyszczenia. Zaniedbanie, może powodować trądzik.
Utrudnieniem u mężczyzn jest także zarost, pokrywający 1/3 twarzy. Golenie usuwa nie tylko zarost ale i warstwy naskórka. Dlatego pielęgnacja twarzy mężczyzn jest ważna, a skóra wymagająca. Podrażnienia po goleniu i okołomieszkowe stany zapalne są przyczyną niezadowolenia wielu mężczyzn. Niepowodzenia zdarzają się także w czasie golenia. Najmniejsze zacięcie jest trudne do zatamowania. Przyczyna tego znajduje się w bogato ukrwionej skórze żuchwy. Panowie uważajcie. Dwudniowy zarost też ma swój urok.
Pielęgnacja młodej męskiej skóry
Skóra męska po 20 roku życia potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia oraz często z powodu nadmiaru sebum pielęgnacji matującej oraz przeciwdziałającej powstawaniu niedoskonałości jak krostki, grudki i stany zapalne. Oprzyjmy ją na trzech krokach. Tylko tyle dzieli Cię od polepszenia stanu skóry. Chyba masz chwilę czasu?
Pielęgnacja młodej męskiej skóry - krok pierwszy - oczyszczanie
Najlepsze co możesz zrobić dla skóry, to wybór takiego kosmetyku, który odpowiada jej potrzebom. Zdecyduj się na żel do mycia twarzy dobrany do rodzaju Twojej skóry. Możesz wybrać taki z drobinkami ściernymi. Usuną one zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia i zrogowaciały naskórek. Dla skóry podrażnionej wybierz delikatniejszy kosmetyk, bez peelingujących drobinek np. węglowy żel do mycia twarzy z linii pure.
Pielęgnacja młodej męskiej skóry - krok drugi - krem na dzień
Wychodząc z domu, często nie mamy pewności, że nic i nikt nas nie zatrzyma przed wczesnym powrotem. Dlatego ważne jest to, by chronić skórę przed czynnikami ze środowiska zewnętrznego. Wybierając krem na dzień skupmy się na tym, by długo nawilżał i pozostawiał skórę matową. Więc jakie plany na wieczór?
Pielęgnacja młodej męskiej skóry - krok trzeci - pielęgnacja na noc
Ty regenerujesz siły podczas snu. Dlaczego i Twoja skóra miałaby tego nie robić? Jest tak samo aktywna za dnia. Krem na noc powinien intensywnie regenerować mikrouszkodzenia powstałe podczas golenia. Także fotouszkodzenia powstałe w trakcie dziennego narażenia na UV.
Pielęgnacja młodej męskiej skóry - krok czwarty - pielęgnacja uzupełniająca
Być może widok kobiety w maseczce wywołuje Twój uśmiech. Ale dlaczego i Ty nie miałbyś mieć swojej pielęgnacji do zadań „specjalnych”? Po goleniu sięgaj po łagodzący balsam po goleniu bez alkoholu. Podczas sportowej espady w gronie znajomych ochroń skórę sportowym kremem ochronnym. Zastosowanie raz na jakiś czas peelingu czy maseczki może przekonać Cię, aby sięgać po nie regularnie.
Najczęstsze błędy w pielęgnacji – sprawdź czy ich nie popełniasz
Na koniec mamy dla Ciebie kilka mitów pielęgnacyjnych oraz podstawowych błędów, jakie są wciąż popełniane przez wielu mężczyzn. Wierzymy, że od przeczytania tego artykułu Twoje podejście do pielęgnacji skóry zmieni się na lepsze i na zawsze.
1. Sama woda nie wystarczy
Chylimy czoła tym, którzy potrafią umyć tłustą patelnię za pomocą samej wody. Podobnie jest ze skórą. Nawet jeśli nie masz problemu z nadmiernym wydzielaniem przez skórę sebum (łoju skórnego), to ono i tak gromadzi się na niej ponieważ produkowane jest przez cały czas. Dlatego do prawidłowego umycia twarzy potrzebujesz żelu oczyszczającego. Tylko wtedy będziesz mieć gwarancję, że Twoja skóra jest doskonale oczyszczona.
2. Mydło do mycia twarzy
Stosowanie mydeł do mycia skóry twarzy to prawie tak samo zły pomysł, jak próbowanie oczyszczać ją samą wodą. Mydło drastycznie zmienia pH skóry, co zaburza jej funkcjonowanie. Skóra z zaburzonym pH jest narażona na szereg niekorzystnych czynników zewnętrznych, podrażnienia, a także nadmierny rozwój drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych, a tego nie chcemy.
3. Jak piecze to znaczy, że działa
Nie chcielibyśmy znaleźć się na miejscu świeżo ogolonej skóry, która traktowana jest wodą kolońską, ała! Ty także nie serwuj swojej skórze tak ekstremalnych doznań, prowadzących m.in. do podrażnień i głębokiego przesuszenia. Po goleniu sięgnij po balsam do twarzy, który ukoi podrażnioną goleniem skórę, nawilży i zapewni Ci komfort.
ps
przyznasz, że pielęgnacja jest bardzo prosta.