Masz wrażenie, że skóra powoli wiotczeje? Jest pozbawiona sprężystości i elastyczności? To znak, że jej jędrność znacząco spadła i wymaga procesu odnowy – od zewnątrz i od środka. Jak ujędrnić skórę kompleksowo?
Jędrność skóry zależy przede wszystkim od włókien kolagenu i elastyny oraz od właściwego nawilżenia. Kolagen i elastyna tworzą sieć utrzymującą elastyczność. Jędrna skóra jest dobrze nawilżona, napięta, sprężysta, gładka i ma jednolity kolor. Jej słabsze napięcie jest spowodowane fizjologicznym procesem starzenia, co prowadzi do spowolnienia syntezy włókien kolagenu i elastyny. Wtedy skóra wiotczeje. Na szczęście istnieją sposoby ujędrnienia. Zanim sięgniesz po któryś z nich, dowiedz się, jak dochodzi do zwiotczenia skóry na twarzy i ciele.
Spis treści
Zwiotczała skóra na ciele. W czym tkwi problem?
Z wiotką skórą ciała zmaga się wiele osób. Przyczyna leży przede wszystkim w wahaniu wagi. Szybkie tycie lub chudnięcie bardzo osłabia jej strukturę: raz jest zbyt naciągnięta, innym razem jest jej za dużo tu i tam. Dodatkowo wolne rodniki, z którymi stykamy się każdego dnia, działają na skórę właściwą i powodują jej wiotczenie. Sprzymierzeńcami wszelkich problemów są także: niewłaściwa dieta, siedząca praca, brak ruchu – czynniki, na które mamy wpływ. Zatem jak ujędrnić zwiotczałą skórę ciała? Wystarczy odrobina regularnej aktywności w ciągu dnia, by pobudzić w ten sposób krążenie i nabrać ochoty na więcej ruchu.
Wiotkość skóry może dotyczyć całego ciała lub tylko wybranych obszarów. Dla jednych problemem jest zwiotczała skóra na brzuchu lub na dekolcie, a innym ten problem doskwiera na udach lub rękach. Jak ujędrnić brzuch, okolice biustu, uda lub ramiona? Podstawą jest oczywiście ruch, ale też zdrowa dieta i stosowanie odpowiednich kosmetyków napinających – na przykład do biustu sprawdzi się serum wypełniające. Zwiotczałe uda warto regularnie poddawać peelingom i suchemu masażowi skóry szczoteczką – to proste działanie złuszcza naskórek, poprawia mikrokrążenie i sprzyja lepszemu wchłanianiu kosmetyków.
Jak ujędrnić ciało i twarz? Pielęgnacja ma znaczenie!
Skóra pozbawiona jędrności potrzebuje specjalnej pielęgnacji przywracającej elastyczność i sprężystość oraz eliminującej wiotczenie, a także wygładzającej nierówności i zwiększającej witalność skóry. Takie działanie ma produkt dermo body slim, czyli wyszczuplający koncentrat modelujący.
Dowiedz się więcej – Skąd się bierze cellulit?
Działaj na skórę w nocy i w dzień
Twoje kremy powinny dawać efekt ujędrnienia, uelastycznienia i liftingu. Powinny też wzmocnić jej strukturę, nawilżyć i poprawić witalność. Jako uzupełnienie pielęgnacji stosuj peeling lub szczotkuj ciało specjalną szczotką. Nie musisz wykonywać wszystkich domowych zabiegów na raz. Jednego dnia zaserwuj skórze peeling, by ją wygładzić i przygotować na działanie kolejnych kosmetyków. Innego dnia wybierz szczotkę do szczotkowania na sucho - masaż wzmocni strukturę skóry, ułatwi usunięcie z niej toksyn i zbędnych płynów przez pobudzenie mikrokrążenia. Można też uzyskać korekcję kształtu ciała w strategicznych obszarach. Masz więcej czasu? Wtedy warto najpierw zapewnić skórze szczotkowanie, a potem tłusty peeling z olejami pod prysznicem. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można raz w tygodniu masować ciało również bańką chińską. Jeśli jednak widoczne są u Ciebie naczynka lub żylaki, to zaufaj sile masażu manualnego! Nacieraj się dłońmi, zaczynając od stóp, zawsze kierując się ku górze i ku węzłom chłonnym. Nie musisz na to poświęcać sobotniego wieczoru, czy wyznaczać jakiejś odpowiedniej pory. Wystarczy masaż przy okazji nakładania na ciało antycellulitowego serum rano, a wieczorem ujędrniającego balsamu. Jeśli zależy Ci ujędrnieniu nóg, to ta metoda sprawdza się znakomicie. Po pewnym czasie takie masaże staną się Twoją przyjemną rutyną i już się nie będziesz w stanie obejść się bez swoich małych wielkich rytuałów.
Dobierz pielęgnację do wieku i potrzeb skóry!
Jak ujędrnić skórę twarzy po 40. lub po 50. roku życia? Stosując produkty dopasowane do jej potrzeb! Z wiekiem, gdy naturalne procesy starzenia skóry postępują, zmienia się zapotrzebowanie na substancje o konkretnym działaniu. Do cery dojrzałej warto wypróbować ujędrniającą i silnie skoncentrowaną maskę do twarzy, ciała i dekoltu 40+ stimular.
Przeczytaj także – opadający owal twarzy. Jak ujędrnić osłabioną skórę?
Po czym poznać, że skóra potrzebuje ujędrniania?
- Obejrzyj twarz i ciało. Czy skóra wydaje się luźna, wiotka czy może są na niej zmarszczki?
- Przyjrzyj się owalowi twarzy. Jeśli nie jest wyraźnie zarysowany, to znaczy, że skóra straciła jędrność i zdrowe napięcie.
- Wykonaj prosty test: spróbuj złapać palcami fałd skóry na udach, brzuchu lub ramionach. Jeśli to bardzo łatwe, a skóra wydaje się miękka i luźna, to dobrym działaniem będzie krok w stronę zabiegów ujędrniających i poprawiających jej gęstość.
- Stań przed lustrem w samej bieliźnie i usiądź na krześle. W czasie siadania obserwuj skórę na udach. Jeśli się marszczy, gdy stoisz, i rozlewa na twardym podłożu w czasie siadania, wtedy warto rozpocząć zabiegi, pielęgnację i ćwiczenia ujędrniające.
Profesjonalne ujędrnienie skóry
Domowe sposoby na cellulit, wiotkość i brak gęstości skóry są skuteczne, ale wymagają czasu. Nieco intensywniej możesz zadziałać, jeśli zdecydujesz się na profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.
Jak ujędrnić skórę na brzuchu?
Wypróbuj masaż klasyczny wzbogacony ujędrniającymi olejkami – pobudza syntezę kolagenu i przywraca skórze elastyczność.
Jak ujędrnić skórę twarzy?
Postaw na mezoterapię! W iniekcjach do głębokich warstw skóry dostarczana jest substancja czynna, poprawiająca jędrność skóry.
Jak ujędrnić wewnętrzną część ud?
- Na tak trudne do zadbania części ciała można zastosować elektrostymulację. Elektrostymulacja – zabieg pobudzający pracę mięśni i poprawiający napięcie skóry za pomocą impulsowego prądu stałego.
- Dobrze sprawdzają się również fale radiowe do radiofrekwencji RF. Zabieg wzmacnia i napina włókna, a te napinają skórę. Przy dużym spadku jędrności, np. po ciąży lub sporej utracie wagi, rekomendowana liczba zabiegów zależy od wybranej technologii, ale najmniejsza to 10 w serii wykonywanych dość często. Niektórym można się poddać nawet raz w tygodniu.
Powyższe zabiegi warto wzbogacić pielęgnacją dobraną do rodzaju skóry. Jeśli celem jest ujędrnienie skóry twarzy, wypróbuj krem wypełniający na dzień z linii ideal age. Dbając o poprawę jej napięcia, nie zapominaj o skórze szyi, dekoltu i pod oczami. Ta ostatnia jest o wiele delikatniejsza i cieńsza, dlatego wymaga osobnego preparatu o bezpiecznym składzie, który nie będzie powodował podrażnień. Sięgnij po ujędrniający krem pod oczy z linii ideal age.
10 tysięcy kroków do jędrności
Pomarszczona skóra na nogach? To może być efekt braku aktywności fizycznej! Nie zapominajmy o najważniejszym czynniku, który wpływa na jędrność naszej skóry: ruchu. Z doświadczenia wiemy, że dużym wysiłkiem, zarówno dla ciała jak i umysłu, jest rzucenie się na głęboką wodę i np. rozpoczęcie godzinnych treningów w domu ze znaną instruktorką fitness na ekranie. Jeśli masz tyle determinacji i samozaparcia, to śmiało! Życzymy wytrwałości i dożywotniego przejścia na sportową stronę mocy. Jednak dla osób, którym aktywność fizyczna do tej pory była i jest obca, mamy rozwiązania łatwiejsze do wdrożenia: zainstaluj na telefonie aplikację do mierzenia kroków i zwyczajnie chodź na spacery. Tak! To takie proste.
Dowiedziono, że pokonanie 10 tysięcy kroków dziennie, bardzo korzystnie wpływa na cały organizm. Taki spacer zajmuje około dwóch godzin, ale możesz liczyć kroki przez cały dzień, ważne, aby robić sobie przerwy w siedzeniu, odejść od biurka, rozciągnąć się.
Jeśli żyjesz w dużym mieście i obawiasz się spacerowania na niezbyt świeżym i czystym powietrzu, wypróbuj jogę. Nie myśl tylko, że zachęcamy od razu do stawania na głowie czy siadania w kwiecie lotosu – na wszystko przyjdzie czas. Pamiętaj, że jest wiele rodzajów jogi, a najprostszą wersją dla początkujących jest joga Iyengara. Takie zajęcia rozciągają ciało, wysmuklają nogi, ramiona, wydłużają kręgosłup i otwierają klatkę piersiową. Poprawia się więc postawa, a przez to wyglądamy i czujemy się młodziej i atrakcyjniej.
PS
Kosmetyki, zabiegi, masaże – to nie wszystko. Aby widzieć efekt wszelkich kroków podjętych w ramach ujędrniania skóry, najlepiej zacząć działanie od środka, tj. od diety bogatej w warzywa, owoce i ziarna, uzupełniając o regularność w ruchu. Nic tak nie poprawi kondycji, zdrowia i samopoczucia jak nawet niewielka dawka świeżego powietrza lub odrobina wysiłku w domu. Zaczyna się od kilku kropel potu, a kończy na satysfakcji i apetycie na więcej.
Wypróbuj nasze produkty ujędrniające: