pielęgnacja
Gładkie ciało kobiety - grafika tytułowa.

Enzymatyczne kosmetyki do ciała – tołpa.® dermo body enzyme.

Enzymatyczna pielęgnacja skóry całego ciała – tołpa.® dermo body enzyme. dla gładkiej, promiennej i zdrowej skóry

Apetycznie wyglądająca skóra ciała wymaga dużo troski z naszej strony. Codziennie mierzy się z wyzwaniami, jak warunki atmosferyczne, pocieranie ubraniami czy długie gorące kąpiele. Jak o nią dbać i jak sprawić, by była miękka i gładka? Pomyśl o enzymatycznych kosmetykach do ciała tołpa. Na co warto się skusić?

Jak dbać o skórę pod prysznicem i w kąpieli?

Wydawać by się mogło, że wzięcie kąpieli czy prysznica to czynności proste i niewymagające. A jednak! Szczególnie, gdy chcemy zadbać o skórę. Codzienne jej mycie samą wodą równa się naruszaniu płaszcza hydro-lipidowego, mikrobiomu i zmianie pH. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór kosmetyków stosowanych pod prysznicem czy w kąpieli. Sięgajmy po preparaty, które spełnią potrzeby naszej skóry.

Kiedy widzisz, że naskórek mocno się złuszcza, jest przesuszony, szorstki i matowy, to oczywiście potrzebuje nawilżenia, lecz nie tylko. Do akcji musi również wkroczyć peeling do ciała. Możliwe, że powinnaś także wprowadzić kilka zmian – zmienić niektóre nawyki. Jakie? Na przykład nie stosuj gorącej wody, która przesusza skórę i podrażnia ją, nie pozwalaj sobie na zbyt długie kąpiele albo nie sięgaj po zwykłą kostkę mydła.

Złote zasady mycia ciała:

  • nie używaj ani bardzo gorącej, ani bardzo zimnej wody – wysokie lub niskie temperatury przesuszają naskórek, mogą wywoływać podrażnienia, a przy tym pobudzać gruczoły łojowe do wzmożonej pracy, powodując przetłuszczanie się skóry i pojawianie się krostek;
  • zamień kostkę mydła na dobry żel lub olejek pod prysznic – mydło ma zasadowe pH, w przeciwieństwie do delikatnie kwaśnego naszego naskórka. Może zaburzać odczyn skóry, niszczyć mikrobiom i naruszać płaszcz hydro-lipidowy, powodując przesuszenia tkanki;
  • nie stosuj zbyt często kosmetyków z silnymi detergentami, jak SLS czy SLES – mocne surfaktanty, czyli substancje myjące, mogą nadmiernie przesuszać naskórek i podrażniać go;
  • podczas mycia ciała wykonuj masaże – w ten sposób pobudzisz podskórne mikrokrążenie krwi i limfy oraz dotlenisz komórki skóry. Masaże działają również antycellulitowo;
  • po kąpieli nie trzyj ciała ręcznikiem, a delikatnie je oklepuj i dociskaj.

Co sprawia, że skóra po kąpieli jest przesuszona, szorstka i matowa? - infografika.

Żel pod prysznic czy olejek – co lepsze?

Jaki płyn pod prysznic i do kąpieli wybrać? Jakimi kryteriami kosmetyków do mycia ciała kierujesz się podczas zakupów? Zapach? Wygląd opakowania? Owszem, one też są bardzo ważne. Uwierz nam, że jednak najważniejszym kryterium powinien być skład kosmetyku i jego działanie na skórę. Płyny do mycia ciała mają co prawda krótką styczność z naskórkiem, bo zaraz są spłukiwane wodą, jednak nie oznacza to, że w ogóle na niego nie oddziałują. Oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, sebum, martwego naskórka, dając uczucie odświeżenia. Mogą też wykazywać właściwości nawilżające oraz kojące. Niektóre płyny do kąpieli potrafią także w łagodny sposób złuszczać wierzchnią warstwę skóry, niemal jak peeling. Jaki kosmetyk wybrać – żel czy olejek pod prysznic?

Jeśli twoja skóra ma tendencję do przetłuszczania się, a czasem pojawiają się na niej wypryski, możesz sięgnąć po żel pod prysznic. Lekka konsystencja dokładnie oczyszcza naskórek i wspiera pracę jego komórek. To dobry wybór dla tych, którzy kochają uczucie świeżości, rześkości i energii.

Z kolei olejek ma często bardziej tłustą konsystencję, co oczywiście nie zawsze oznacza, że będzie pozostawiać na ciele tłusty film. Sprawdzi się między innymi w przypadku skóry skłonnej do podrażnień, przesuszenia oraz zaczerwienienia. Zwykle w takim kosmetyku znajdują się oleje roślinne, które pozostawiają na naskórku cienką warstwę ochronną – zabezpieczającą tkankę przed czynnikami zewnętrznymi. Niektóre dodatkowo delikatnie natłuszczają skórę, wzmacniając jej właściwości ochronne. Przeważnie olejek pod prysznic pozostawia na ciele także przyjemny aromat – świeży bądź zmysłowy, w zależności od substancji zapachowych.

A co powiesz na połączenie żelu i olejku? Oczyszczenie, nawilżenie, regeneracja skóry oraz złuszczenie w jednym! Enzymatyczny żel-olejek pod prysznic tołpa.® dermo body enzyme. daje uczucie odświeżenia i ogromny komfort, kojąc i łagodząc podrażnienia. Dzięki enzymom pobudza komórki skóry do odnowy. Nie zapominaj też o tropikalnym zapachu, który dodaje energii na cały dzień.

Jak często sięgać po peeling pod prysznic?

Na pewno wielokrotnie słyszałaś, by oprócz żelu pod prysznic używać również peelingu. Jak często go stosować i po co? Peeling jest kosmetykiem, który ma duży wpływ na kondycję skóry. Przede wszystkim oczyszcza ją z pozostających na jej powierzchni martwych komórek naskórka, mogących zatykać pory. Złuszczając tkankę skórną, pobudza ją do regeneracji, dotlenia i sprawia, że składniki aktywne z kremów czy balsamów lepiej wnikają w jej wierzchnią warstwę.

W wielu poradnikach przeczytasz, by peelingować ciało nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Zwykle te zalecenia dotyczą peelingu mechanicznego. Znajdujące się w nim duże drobinki aplikowane w nadmiarze mogą podrażniać naskórek. Inaczej zadziała peeling enzymatyczny do ciała. Bazuje on na enzymach – roślinnych i syntetyzowanych – które w delikatny sposób złuszczają skórę i zmiękczają ją. Nie uszkadzają naskórka – wykazują właściwości proteolityczne (rozpuszczające białka). W formule takiego kosmetyku (np. w enzymatycznym żelu-peelingu pod prysznic tołpa.® dermo body enzyme.) znajdziesz między innymi takie enzymy jak:

  • bromelaina – enzym z ananasa,
  • papaina – enzym z papai,
  • keratolina – syntetyczny enzym pozyskany w procesie fermentacji.

Peelingi o delikatniejszej formule mogą być używane nawet codziennie lub co dwa dni.

Za co pokochasz enzymatyczny żel-peeling pod prysznic tołpa.® dermo body enzyme.? - infografika.

Złuszczanie naskórka to nie tylko peeling – jak działają bromelaina, papaina i keratolina?

Enzymy roślinne znajdziesz nie tylko w składzie peelingów enzymatycznych. Te substancje aktywne wypełniają również formuły innych kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała. Dzięki temu preparaty zyskują dodatkową właściwość – oprócz tego, że nawilżają, regenerują, oczyszczają, rozświetlają i/lub natłuszczają, to działają złuszczająco. Moc ukryta w enzymach roślinnych jest naprawdę wielka. A jak działają poszczególne – te, które znajdziesz w formułach naszych kosmetyków z linii tołpa.® dermo body enzyme.?

  • Bromelaina – ten enzym pozyskuje się z owoców ananasa. Bierze udział w złuszczaniu wierzchnich warstw skóry – pozbywa się martwych komórek naskórka. Jest wyjątkowo delikatny i w naprawdę rzadkich przypadkach podrażnia. Wygładza, zmiękcza, nawilża i wyrównuje koloryt tkanki skórnej. Potrafi też regulować wydzielanie sebum oraz niwelować niewielkie przebarwienia i blizny.
  • Papaina – enzym z papai rozpuszcza martwe komórki zrogowaciałego naskórka. Ma właściwości rozjaśniające i zmiękczające. Może pomóc w przyspieszeniu oczyszczania drobnych ran z drobnoustrojów. Oprócz tego wyrównuje koloryt skóry oraz poprawia wnikanie innych składników aktywnych.
  • Keratolina – wykazuje właściwości proteolityczne (trawienie białek), rozjaśnia niewielkie przebarwienia, ujednolica naskórek oraz zmiękcza go. Wpływa także na przyspieszenie regeneracji skóry.

W powyższe enzymy są bogate kosmetyki tołpa.® dermo body enzyme., m.in.:

  • żel-esencja pod prysznic,
  • enzymatyczna mgiełka do ciała,
  • enzymatyczne serum do ciała,
  • enzymatyczny żel-olejek pod prysznic,
  • enzymatyczny żel-peeling pod prysznic,
  • enzymatyczny krem do ciała.

Skóra po kąpieli wymaga porządnego nawilżenia – jak o nią zadbać?

Czy wiesz, że nawilżanie skóry ciała warto przeprowadzić zaraz po kąpieli? Dlaczego? Ponieważ po niej naskórek jest spulchniony, przez co łatwiej przyjmuje składniki aktywne ze stosowanych kosmetyków. A jeśli będzie uprzednio złuszczony, jeszcze chętniej przyjmie cenne substancje czynne (cenne są też enzymy – np. papaina polepsza wchłanianie składników przez skórę).

Dlaczego warto stosować balsam, krem lub serum do ciała po kąpieli? - infografika.

Jaki krem do ciała wybrać? A może serum?

Czy serum do ciała może zastąpić krem lub balsam? Każdy z tych kosmetyków możesz traktować osobno, choć serum ma zwykle dużo lżejszą konsystencję i jest świetnym wyborem w przypadku, gdy nie lubisz ciężkich formuł albo chcesz wzmocnić działanie nawilżające innego preparatu. Możesz na przykład nanieść je na naskórek zaraz po kąpieli, a po dokładnym wchłonięciu sięgnąć po krem lub balsam.

Jakie kosmetyki polecamy do pielęgnacji ciała? Jeśli zdecydowałaś się na serum, pomyśl o enzymatycznym serum  do ciała tołpa.® dermo body enzyme. Daje natychmiastowy efekt rozświetlenia skóry (efekt glow gwarantują drobinki rozświetlające) – wygląda ona świeżo, zdrowo i atrakcyjnie. Serum dzięki obecności enzymów oraz kwasu fitowego odnawia komórki naskórka. Systematycznie stosowane redukuje niedoskonałości, zmniejsza widoczność niewielkich przebarwień, zmiękcza tkankę oraz uelastycznia ją.

Jeśli zależy ci na mocniejszym nawilżeniu i niemal natychmiastowej poprawie kondycji skóry, skuś się na nasz enzymatyczny krem do ciała z linii tołpa.® dermo body enzyme. Jego formułę, bazującą na enzymach, wzbogacono o kwasy omega. Dzięki takiemu połączniu kosmetyk w ekspresowym tempie pobudza naskórek do odnowy. Dodatkowo krem łagodzi podrażnienia, w towarzystwie tropikalnego aromatu, przywracając uczucie komfortu i odświeżenia.

Od czego zaczniesz swoją przygodę z enzymami?

wyszczuplający koncentrat modelujący, 250 ml
-40%*
Cena promocyjna 39,59 zł Regular Price 65,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,59 zł
wypełniające serum do biustu, 150 ml
-40%*
Cena promocyjna 31,19 zł Regular Price 51,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 31,19 zł
mikrodermabrazja w słoiku, 65 g
-40%*
Cena promocyjna 29,99 zł Regular Price 49,99 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,99 zł