skóra 40+
pielęgnacja i ujędrnianie skóry twarzy

intensywny tryb życia, praca, dom, codzienne czynności. Trzeba w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie. Odprężyć się i po prostu błogo leniuchować.

nie namawiamy oczywiście do porzucenia swoich obowiązków. Ale może do wygenerowania trochę czasu dla siebie. Na odpoczynek i przyjemności. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać czasu. Tak samo utraty jędrności skóry i jej elastyczności. Możemy jednak dbać o nią i proces starzenia lekko opóźnić. Pielęgnacja skóry po 40 roku życia oprócz wyraźnie utrwalonych już zmarszczek mimicznych obejmuje też powstające w trakcie snu zmarszczki „poduszkowe”. Nie, nie wyrzucajcie poduszek z sypialni. Tego typu zmarszczki to odpowiedź na ugniatanie skóry. Stanowią one wspólną grupę statycznych zmarszczek, które po naciągnięciu skóry nie znikają. Niestety.

jak zmienia się skóra po 40?

skórę po 40 roku życia z widocznymi zmarszczkami i obniżoną jędrnością zdradza wiotkość i widoczna utrata jędrności. Wyraźniejsze stają się zmarszczki, brak witalności i zmęczenie. Głównymi przyczynami zachodzących zmian są: upływający czas, uwarunkowania genetyczne, intensywny i niehigieniczny tryb życia, brak snu, niewłaściwa dieta, używki. Niesprzyjająca jest także źle dobrana pielęgnacja. Jak ujędrnić skórę twarzy po 40?

jak dbać i pielęgnować cerę po 40 roku życia?

skóra po 40 roku życia potrzebuje troskliwej pielęgnacji, aby odpowiednio wzmocnić jej struktury. Zapobiegnie to zwiotczeniu i utracie napięcia, przywróci jędrność i elastyczność. Uzupełni także obniżony poziom nawilżenia oraz spłyci zmarszczki. To czas, by podjąć kroki przeciw fotostarzeniu. A więc do dzieła! Jeden, dobrze dobrany kosmetyk może być skuteczniejszy niż kilka, stosowanych na ten sam problem. To, co możesz zrobić dla swojej skóry to stosować właściwie dobrane kosmetyki, dla Twojego typu skóry. Jak dbać o cerę po 40?

zaczynając od oczyszczania. wybieraj w przypadku skóry normalnej– żel lub płyn micelarny.Gdy odczuwasz suchość i ściąganie skóry – mleczko lub krem do demakijażu.Idąc krok dalej, pamiętaj o tonizacji. Przywrócisz skórze fizjologiczne pH i przygotujesz ją na dalsze przyjmowanie kosmetyków.

w dzień pamiętaj o nawilżeniu. Celem pielęgnacji dziennej jest ujędrnienie skóry i ochrona przed promieniowaniem UV, które uszkadza kolagen i elastynę. Nie chcemy przecież osłabić kondycji skóry. W pierwszej linii ochrony stawiaj kosmetyki wzmacniające funkcję podporową skóry i zapobiegające jej wiotczeniu.

w nocy, gdy Ty śpisz, Twoja skóra pracuje. Należy dostarczyć jej składników, które pobudzą procesy odnowy naskórka i intensywnie go zregenerują. Noc to czas kiedy skóra regeneruje się po intensywnym dniu i kontakcie z promieniami UV.

oczy są zwierciadłem duszy. Może i tak, ale my wiemy, że to jak się czujemy zależy w dużej mierze od naszego wyglądu. Dlatego w pielęgnacji uwzględniamy także pielęgnację oczu. Właściwie dobrana powinna zapobiec wiotczeniu delikatnej skóry wokół oczu oraz pozwolić redukować zmarszczki. Nie bój się przyciągać spojrzeniem.

Jako dopełnienie planu pielęgnacji zacznij stosować maski ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Nakładaj je nie tylko na twarz, ale i szyję, dekolt i biust. Nawilżają i odżywiają skórę, ułatwiając jej regenerację. Aby wzmocnić efekt i poprawić działanie maski, zrób wcześniej peeling . Pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i ułatwisz wnikanie składników aktywnych.

ps to koniec rad na dziś. Jeszcze siedzisz przed komputerem? Wyłącz zbędne odbiorniki i zadbaj o swoją skórę. Gracie przecież w duecie.