jeśli zauważyłaś, że Twojej twarzy brakuje blasku i ciągle wyglądasz na zmęczoną albo na dodatek Twoja skóra nadmiernie się przetłuszcza i pojawiają się na niej wypryski, to być może zapomniałaś o stosowaniu peelingu do twarzy (albo ten, który do tej pory używałaś, przestał zdawać egzamin).
czytaj więcejczytaj mniej
zadaniem peelingu do twarzy jest dogłębne oczyszczenie skóry z martwego naskórka, sebum i zanieczyszczeń, które zbierają się na twarzy w ciągu dnia, a także w nocy. Naszym zdaniem to doskonały wstęp do dalszej pielęgnacji. Prawda jest taka, że jeśli skóra nie jest dobrze oczyszczona, to nie będzie wchłaniać kolejnych kosmetyków, które na nią nałożymy. Jednym słowem – zmarnujesz cały ich potencjał!
dlatego tak istotne jest stosowanie peelingów, których różne rodzaje znajdziesz w naszym sklepie online. Pozwól, że Ci je przedstawimy.
peeling enzymatyczny – łagodne złuszczanie idealne dla cery wrażliwej
w peelingu enzymatycznym nie znajdziesz ścierających drobinek. Zamiast nich zastosowaliśmy enzymy roślinne lub kwasy, które rozpuszczają martwy naskórek. Peeling enzymatyczny jest wskazany szczególnie dla osób, które mają cerę suchą, naczyniową i wrażliwą. Może on mieć formę kremu albo nasączonej chusteczki. Nakładasz go na wcześniej oczyszczoną cerę, pozostawiasz na ok. 5–10 minut i zmywasz letnią wodą – wtedy też od razu usuwasz martwy naskórek.
Niektóre peelingi enzymatyczne są na tyle delikatne, że bez obaw możesz stosować je nawet codziennie. Na dodatek część enzymów łagodzi skórę i sprawia, że drobne niedoskonałości szybciej znikają.
peeling mechaniczny – dla intensywnego złuszczania
peeling mechaniczny – inaczej ziarnisty – może zawierać drobne albo grube granulki. Peeling drobnoziarnisty, jak sama nazwa wskazuje, ma drobne kuleczki, dlatego mogą po niego sięgać osoby z delikatną skórą. Z kolei gruboziarnisty peeling do twarzy sprawdzi się u osób ze skórą tłustą i mieszaną. Pierwszym etapem jest oczyszczanie twarzy, a następnie nałożenie peelingu i masowanie skóry okrężnymi ruchami przez ok. 3–5 min. Po tym czasie zmywasz z twarzy resztki kosmetyku razem z usuniętym naskórkiem.
naturalne peelingi do twarzy – złuszczanie pod kontrolą
w naszych kosmetykach rządzi natura. Naturalne składniki wykorzystaliśmy w peelingach ziarnistych (łupiny orzecha) i w peelingach enzymatycznych (enzymy roślinne). Wiemy, że peeling z naturalnych składników można zrobić sobie samodzielnie w domu. Możesz nam jednak wierzyć, że w naszych kosmetykach dokładnie opracowaliśmy skład i proporcje, co sprawia, że nie tylko ścierają martwy naskórek i oczyszczają twarz, ale też ją pielęgnują. Poza tym w naszych peelingach zamknęliśmy składniki, których na co dzień nie znajdziesz na sklepowych półkach, nawet sklepów ekologicznych.
w pielęgnacji twarzy trudno mówić o cudach, ale fakty mówią same za siebie – po zastosowaniu peelingu skóra jest wyraźnie oczyszczona, wygładzona, rozpromieniona i gotowa na kolejne etapy skutecznej pielęgnacji. Dobrypeeling do twarzy jest doskonałym wstępem do nałożenia naturalnej maseczki do twarzy. Nie dość, że skóra jest odpowiednio oczyszczona, to jeszcze dzięki masażowi twarzy wykonywanemu w trakcie nakładania peelingu poprawia się jej ukrwienie. Dla leniuchów i zapracowanych w naszym sklepie online znajdziecie też połączenie maseczki i peelingu w jednym!
bądźmy jednak szczerzy – w oczyszczaniu i pielęgnowaniu cery kluczowa jest systematyczność. Peeling twarzy raz na miesiąc nie zapewni gładkiej i promiennej skóry bez zaskórników. W zależności od tego, jaki kosmetyk wybierzesz, stosuj go wedle zaleceń na opakowaniu. Trzymamy kciuki za Twój piękny wygląd!