rysy twarzy to nasz charakter. Znak rozpoznawczy. W wyniku upływu czasu i starzenia hormonalnego owal twarzy ulega jednak zmianom. Zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, naturalnej podpory dla skóry. Są to fakty, z którymi trudno dyskutować. Ale są też rozwiązania, których skuteczności trudno zaprzeczyć i na tym się skupmy. Jak więc dbać o wrażliwą skórę po 50 roku życia?
Spis treści
Zmiany zachodzące w skórze po 50 roku życia
Za zmiany w okolicach skroni, gdzie powstają zapadnięcia i na policzkach możemy winić grawitację. Niestety ziemia działa na nas przyciągająco. Zmiany w skórze dotyczą także produkcji sebum. Staje się ograniczona, dlatego skóra w tym wieku tak łaknie substancji odżywczych. Ale ujścia gruczołów łojowych zostają niestety mocniej zarysowane. Pojawiają się także plamy pigmentacyjne, liczne i drobne lub rozległe a zmarszczki i bruzdy widoczne są również w spoczynku. Złośliwa ta nasza skóra.
Cechy skóry dojrzałej
Cechy charakterystyczne dla tego typu skóry to utrata owalu twarzy, wiotkość i brak jędrności, głębokie zmarszczki i bruzdy. Znać o sobie dają także poszerzone pory, obecność plam pigmentacyjnych i niejednolity kolor skóry. Zmęczenie, brak witalności i szorstkość. Trzy ostatnie również zdradzają upływ czasu. Co w takim razie możemy zrobić, skoro już to wiemy?
Skuteczna pielęgnacja skóry po 50 roku życia
Wygląd naszej skóry często od nas nie zależy w takim stopniu, jak nam się wydaje. Sprawcami są geny i zmiany w gospodarce hormonalnej, pojawiające się wraz z wiekiem. To, co możemy dla siebie zrobić to wysypiać się, zmienić dietę, a używki zamienić na sport. O to możesz zadbać sama. My możemy pomóc Ci w doborze odpowiedniej pielęgnacji i zdradzimy triki, dzięki którym Twoja pielęgnacja zadziała jeszcze lepiej, a skóra zostanie w naturalny sposób pobudzona do odnowy.
Skóra w okresie około menopauzalnym potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia, natłuszczenia oraz przeciwdziałającej skutkom niedoboru hormonów. To one są odpowiedzialne za nawilżenie, elastyczność i miękkość skóry.
Krok 1 – oczyszczanie i tonizacja
Przy pierwszym kroku pielęgnacji pamiętaj o tym, by dobierać kosmetyki odpowiednie dla potrzeb Twojej skóry. Mleczka i delikatne płyny micelarne sprawdzą się przy skórze suchej i uczuciu ściągnięcia. Jeśli mleczko to nie Twoja bajka, wybierz płyn micelarny wzbogacony o probiotyk, który będzie chronił mikrobiom Twojej skóry, albo sięgnij po płyn micelarny z funkcją dodatkowego nawilżenia.
Z doświadczenia już wiemy, że drugi krok to tonizacja. My jednak powtórzymy. A to dlatego, że przygotowuje ona skórę na przyjęcie najważniejszych kosmetyków. Dlatego po oczyszczeniu twarzy kosmetykiem do demakijażu oraz umyciu jej żelem, zawsze zastosuj tonik.
Krok 2 – krem do twarzy
Krem dobrany na dzień powinien modelować kontury twarzy, przywracać gęstość skóry oraz rozjaśniać przebarwienia. Jego zadaniem jest utrzymanie napięcia skóry i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Wiemy, że lubisz słońce, ale chroń się przed nim. Delikatnie pozostawiony na powierzchni skóry film dodatkowo ochroni przed negatywnym wpływem środowiska.
Pielęgnacja na noc powinna pobudzać procesy przywracające gęstość skórze. Sen regeneruje nie tylko siły witalne. Regeneruje także fotouszkodzenia, na które skóra jest narażona podczas dnia. Śpij więc spokojnie.
Krok 3 – krem pod oczy
Nie zapomnij o okolicach oczu i powiekach. Wybieraj kremy które poprawią gęstość i napięcie skóry wokół oczu. Spłycą zmarszczki, rozjaśnią plamy pigmentacyjne i cienie pod oczami. Stosuj je także na powieki. Tak, właśnie tam.
Krok 4 – pielęgnacja uzupełniająca
Jako dopełnienie pielęgnacji wybieraj serum, peelingi i maski.
- Serum to dodatkowe wsparcie Twojej pielęgnacji. Wzmocni działanie kremów, ale nigdy kremu nie zastąpi. Dlatego traktuj serum jak dodatkową porcję witamin w diecie, stosując je zawsze po tonizacji, przed nałożeniem kremu. Rano i wieczorem.
- Maski odpowiednio nawilżają i odżywiają skórę. Ułatwiają też regenerację i dadzą efekt liftingu. Dwa razy w tygodniu zarezerwuj dla nich chwilę i daj czas skórze chłonąć to, co najlepsze.
- Decydując się na peeling wybieraj np. enzymatyczny. Pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i przygotujesz skórę na przyjęcie innych kosmetyków.
ps
wiemy, że to jak się czujemy, to sprawa młodości ducha. Na co jeszcze czekasz? Podobno druga część życia jest bardziej ekscytująca od tej pierwszej?