składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

sodium hydroxide (wodorotlenek sodu)

Inna nazwa używana: Wodorotlenek sodu, Sodium hydrate, Soda kaustyczna

Opis składnika sodium hydroxide (wodorotlenek sodu)

Jednym ze składników bazowych kosmetyków jest Sodium hydroxide. Co to jest? To substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Rozpuszczanie wodorotlenku sodu w wodzie odbywa się z wydzieleniem ciepła. Występuje najczęściej w postaci stałej w formie białych granulek. Gdy przybiera formę cieczy określa się go mianem ługu sodowego. 

Sodium Hydroxide to niezbędny składnik w produktach myjących, umożliwia bowiem mydlenie olejów i tłuszczy. W peelingach jest stosowany jako substancja złuszczająca martwy naskórek. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i silnie oczyszczające. 

Działanie kosmetyczne

Brak

Funkcja składnika sodium hydroxide (wodorotlenek sodu)

Regulator pH.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Maksymalne stężenie Sodium Hydroxide dopuszczalne do stosowania w kosmetykach wynosi: w produktach do usuwania skórek wokół paznokci – 5%, w produktach ogólnych do prostowania włosów – 2%, a w stosowaniu profesjonalnym – 4,5%, jako regulator pH w depilatorach pH< 12,7, a w innych zastosowaniach jako regulator pH <11. Sodium Hydroxide to składnik kosmetyków w pełni bezpieczny dla skóry, który nie powinien wywoływać w podanych stężeniach podrażnień ani reakcji alergicznych. Niemal cały wodorotlenek sodu stosowany w produkcie kosmetycznym jest bowiem zużywany w reakcji spieniania tłuszczy i nie występuje w ostatecznym roztworze.

W jakich kosmetykach występuje sodium hydroxide (wodorotlenek sodu) ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>