składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Rosmarinus Officinalis Leaf Oil

Inna nazwa używana: Olejek z liści rozmarynu

Opis składnika Rosmarinus Officinalis Leaf Oil

Olejek rozmarynowy wykazuje działanie pobudzające, a także antyseptyczne. Ze względu na działanie bakteriostatyczne stosowany jest w kosmetykach do skóry tłustej i trądzikowej, a także w kosmetykach przeciwłupieżowych. Reguluje gospodarkę płynami, dlatego stosowany jest w kosmetykach antycellulitowych. Wspomaga też krążenie krwi, uszczelnia naczynia krwionośne. Olejek wykazuje silne działanie, dlatego nie należy stosować w pierwszych miesiącach ciąży.

Działanie kosmetyczne

Składnik aktywny, działa antyseptycznie. Stosowany w kosmetykach do skóry tłustej i trądzikowej zmniejszając łojotok. Wykazuje także właściwości dezodoryzujące, stosowany w produktach do higieny jamy ustnej. Może działać fotouczulająco, więc stosując olejek należy chronić skórę przed działaniem słońca lub promieniowaniem UV.

Funkcja składnika Rosmarinus Officinalis Leaf Oil

Nadaje zapach kosmetykom. Stosowany w wielu produktach kosmetycznych, m.in. perfumach, mydłach, kosmetykach do kąpieli, a także w kremach i balsamach.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne.
wróć do wszystkich składników >>