składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Helianthus Annuus Seed Oil (olej z nasion słonecznika)

Inna nazwa używana: Olej z nasion słonecznika, olej słonecznikowy

Opis składnika Helianthus Annuus Seed Oil (olej z nasion słonecznika)

Olej z nasion słonecznika jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), głównie kwasu linolowego oraz witaminy E. Kosmetyki na bazie naturalnych składników, zawierające tego typu aktywne składniki są cenione przez użytkowników za swoje dobroczynne działanie. Helianthus Annuus Seed Oil stosowany w kosmetykach powinien być tłoczony na zimno i nie zawierać sztucznych dodatków.

Produkty tołpa to kosmetyki na bazie naturalnych składników, nic więc dziwnego, że znajdziesz w nich także dobroczynny olej z nasion słonecznika. Analizując skład kosmetyków, spotkasz go między innymi w kosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów, ale również w produktach do higieny jamy ustnej:

 

Działanie kosmetyczne

Tłusty emolient. Zastosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli film, który zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry gwarantując pośrednie działanie nawilżające. Kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Pełni funkcję odżywczą, często jest stosowany w produktach ochronnych do skóry. Helianthus Annuus Seed Oil wykazuje ponadto działanie przeciwzapalne, łagodzące i przeciwrodnikowe. Dobrze się wchłania.

Funkcja składnika Helianthus Annuus Seed Oil (olej z nasion słonecznika)

Brak

Bezpieczeństwo

Wszystkie naturalne składniki kosmetyków zastosowane w naszych produktach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Co ważne, Helianthus Annuus Seed Oil nie wykazuje działania alergizującego, może być więc stosowany w produktach dla osób z cerą wrażliwą i alergików. Stosowany jednak zbyt często i w dużych dawkach może nasilać zmiany trądzikowe. Helianthus Annuus Seed Oil może być też bez obaw stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Jest składnikiem w pełni naturalnym, może więc być stosowany przez wegan.

W jakich kosmetykach występuje Helianthus Annuus Seed Oil (olej z nasion słonecznika) ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>