składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Glyceryl Stearate (stearynian glicerolu)

Inna nazwa używana: Monostearynian glicerolu, stearynian glicerolu, monogliceryd kwasu stearynowego

Opis składnika Glyceryl Stearate (stearynian glicerolu)

Glyceryl Stearate to ester kwasu stearynowego i gliceryny. Uzyskiwany syntetycznie, choć można go spotkać także naturalnie w przyrodzie.

Stearynian glicerolu (glyceryl stearate) to substancja zaliczana do grupy „składniki bazowe w kosmetykach”, w związku z czym można go znaleźć w wielu produktach pielęgnacyjnych. Analizując skład chemiczny kosmetyków tołpa, znajdziesz go m.in. w:

Działanie kosmetyczne

Tłusty emolient. Zastosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni. Jest to pośrednie działanie nawilżające, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emolienty to składniki wielu kosmetyków dla niemowląt i małych dzieci, a także alergików czy osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Glyceryl Stearate w kosmetykach myjących z kolei pełni rolę substancji renatłuszczającej. Co ważne, jako składnik szamponów działa dobroczynnie zarówno na włosy, jak i na skórę głowy.

Funkcja składnika Glyceryl Stearate (stearynian glicerolu)

Emulgator woda w oleju, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, której przykładem są kremy, mleczka, balsamy, czyli połączenie fazy wodnej z fazą olejową. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość kosmetyku i poprawia właściwości użytkowe. Stearynian glicerolu wykorzystuje się także do opóźnienia przemian chemicznych produktów. Jako składnik kosmetyków stanowi zatem stabilizator, umożliwiający utrzymanie prawidłowego wyglądu i konsystencji preparatu po otwarciu.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. Stearynian glicerolu to składnik kosmetyków, który może być bezpiecznie stosowany nawet przez osoby ze skłonnościami do alergii, nie jest bowiem uznawany za alergen. W czystej postaci jednak Glyceryl stearate ma właściwości komedogenne, dlatego powinien być w tej formie ostrożnie stosowany przez osoby z cerą tłustą i trądzikową .

W jakich kosmetykach występuje Glyceryl Stearate (stearynian glicerolu) ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>