składniki

dobre samopoczucie w duecie z mądrze dobranymi składnikami kosmetyków, to tajemnica optymalnej pielęgnacji.

Butylene Glycol

Inna nazwa używana: Glikol butylenowy

Opis składnika Butylene Glycol

Glikol butylenowy należy do alkoholi zawierających dwie grupy hydroksylowe. Pozyskiwany jest syntetycznie jako bezbarwna i bezzapachowa ciecz.

Stanowi popularny składnik kosmetyków dla cer suchych, odwodnionych, wrażliwych i dojrzałych. Jako składnik kosmetyków do włosów wzmacnia cebulki, przyspieszając wzrost włosów i sprawiając, że stają się mocniejsze.

Butylene Glycol, podobnie jak inne składniki bazowe kosmetyków, to składnik wielu produktów, substancja nawilżająca nie wywołująca reakcji alergicznej. Analizując skład kosmetyków tołpa glikol butylenowy znajdziesz między innymi w:

Działanie kosmetyczne

Substancja hydrofilowa odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie skóry i włosów, dzięki czemu kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Właściwości jakie posiada glikol butylenowy pozwalają na wiązanie wody w naskórku. Pełni rolę promotora przenikania, dzięki czemu ułatwia penetrację innych substancji w głąb skóry.

Funkcja składnika Butylene Glycol

Humektant - zapobiega wysychaniu kosmetyku i krystalizacji przy ujściu z butelki czy tubki. Butylene glycol to rozpuszczalnik dla innych substancji zawartych w kosmetykach, np. wyciągów roślinnych dodawanych do toników, a także wody i innych alkoholi. Ponadto pełni rolę modyfikatora reologii, czyli wpływa na konsystencję kosmetyków, powodując spadek ich lepkości i ułatwiając rozsmarowywanie produktów kosmetycznych. Butylene glycol w kosmetykach w niewielkim stopniu działa też jako konserwant.

Bezpieczeństwo

Wszystkie składniki zastosowane w naszych kosmetykach są dopuszczone do stosowania zgodnie z Rozporządzeniem 1223/2009/WE. Oznacza to, że zostały poddane szczegółowej analizie ekspertów toksykologii i są uznane przez nich za bezpieczne. W wysokim stężeniu Butylene Glycol może być komedogenny i drażniący dla cer tłustych i trądzikowych.

W jakich kosmetykach występuje Butylene Glycol ?

product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
product-image
wróć do wszystkich składników >>