skóra 50+
pielęgnacja twarzy po 50 roku życia

rysy twarzy to nasz charakter. Znak rozpoznawczy. W wyniku upływu czasu i starzenia hormonalnego owal twarzy ulega jednak zmianom. Zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, naturalnej podpory dla skóry.

za zmiany w okolicach skroni, gdzie powstają zapadnięcia i policzkach możemy winić grawitację. Niestety ziemia działa na nas przyciągająco. Zmiany w skórze dotyczą także produkcji sebum. Staje się ograniczona. Ale ujścia gruczołów łojowych zostają mocniej zarysowane. Pojawiają się także plamy pigmentacyjne, a zmarszczki i bruzdy widoczne są również w spoczynku. Złośliwa ta nasza skóra.

jak zmienia się twarz po 50?

cechy charakterystyczne dla tego typu skóry to utrata owalu twarzy, wiotkość i brak jędrności, głębokie zmarszczki i bruzdy. Znać o sobie dają także poszerzone pory, obecność plam pigmentacyjnych i niejednolity kolor skóry. Zmęczenie, brak witalności i szorstkość. Trzy ostatnie również zdradzają upływ czasu.

jak odmłodzić twarz po 50? Wygląd naszej skóry często od nas nie zależy. Sprawcami są geny i zmiany w gospodarce hormonalnej, pojawiające się wraz z wiekiem. To, co możemy dla siebie zrobić to wysypiać się, zmienić dietę, a używki zamienić na sport. O to możesz zadbać sama. My możemy pomóc Ci w doborze odpowiedniej pielęgnacji twarzy po 50 roku życia.

pielęgnacja skóry twarzy po 50 roku życia?

skóra w okresie około menopauzalnym potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia oraz przeciwdziałającej skutkom niedoboru hormonów. To one są odpowiedzialne za nawilżenie, elastyczność i miękkość skóry.

przy pierwszym kroku pielęgnacji pamiętaj o tym, by dobierać kosmetyki odpowiednie dla potrzeb Twojej skóry. Mleczka i krem do demakijażu sprawdzą się przy skórze suchej i uczuciu ściągnięcia.

Z doświadczenia już wiemy, tonizacja . My jednak powtórzymy. A to dlatego, że przygotowuje ona skórę na przyjęcie najważniejszych kosmetyków.

krem dobrany na dzień powinien modelować kontury twarzy, przywracać gęstość skóry oraz rozjaśniać przebarwienia. Jego zadaniem jest utrzymanie napięcia skóry i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Wiemy, że lubisz słońce, ale chroń się przed nim. Dobre kremy po 50 roku życia pozostawiają na powierzchni skóry delikatny film dodatkowo chroniący przed negatywnym wpływem środowiska np. smogiem.

pielęgnacja na noc powinna pobudzać procesy przywracające gęstość skórze. Sen regeneruje nie tylko siły witalne. Regeneruje także fotouszkodzenia, na które skóra jest narażona podczas dnia. Śpij więc spokojnie.

nie zapomnij o okolicach oczu i powiekach. Wybieraj kremy, które poprawią gęstość i napięcie skóry wokół oczu. Spłycą zmarszczki, rozjaśnią plamy pigmentacyjne i cienie pod oczami. Stosuj je także na powieki.

jako dopełnienie pielęgnacji wybieraj maski.Dwa razy w tygodniu zarezerwuj dla nich chwilę i daj czas skórze chłonąć to, co najlepsze. Maski odpowiednio nawilżają i odżywiają skórę. Ułatwiają też regenerację i dadzą efekt liftingu. Decydując się na peeling wybieraj np. a href="https://tolpa.pl/peeling-3-enzymy-tse016">enzymatyczny. Pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i przygotujesz skórę na przyjęcie innych kosmetyków.