skóra 45+
pielęgnacja twarzy po 45 roku życia

doświadczenie jest bardzo ważne. My wiemy, że zdobywamy je całe życie. Świadczy ono o naszej dojrzałości i obyciu w podchodzeniu do wielu spraw. Lubimy dojrzałe owoce. Tak samo cenimy dojrzałe osoby, bo wiemy, że możemy liczyć na ich wsparcie i radę.

jak zmienia się twarz po 45 roku życia?

skóra po 45 roku życia też jest doświadczona. Przez te lata była ciągle narażana na promienie słoneczne i czynniki zewnętrzne, co nasilało zanikanie kolagenu i elastyny. Powodem jest obniżający się poziom hormonów żeńskich: estrogenu i progesteronu oraz stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej. Skóra 45+ traci jędrność i sprężystość, staje się cieńsza i bardziej sucha. Pojawiają się zmarszczki grawitacyjne, jak bruzda nosowo-wargowa i zapoczątkowana zostaje zmiana owalu twarzy. Skóra zaczyna wiotczeć, opadają kąciki oczu i ust oraz linia żuchwy, przez co zmieniają się rysy twarzy. Naczynia krwionośne stają się coraz słabsze, a przebarwienia skóry coraz bardziej widoczne. Głowa do góry!

taki typ skóry rozpoznasz po widocznych zmarszczkach i liniach na twarzy, szyi i dekolcie. Skóra jest wtedy szara i pozbawiona blasku. To wina niedostatecznego nawilżenia. Jędrność i elastyczność skóry także spadnie, a owal twarzy może się zmienić. To przez opadające kąciki oczu i ust. Uśmiechaj się, to na pewno podniesie je ku górze.

przyczynami takiego stanu skóry mogą być powiązane ze sobą czynniki: czas, uwarunkowania genetyczne, zmiany w gospodarce hormonalnej. Na to trudno nam wpłynąć. Ale dobierając odpowiednią pielęgnację i dietę, mamy realny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. To najwyższy czas na zmiany.

pielęgnacja skóry twarzy +45

skóra po 45 roku życia potrzebuje troskliwej pielęgnacji uzupełniającej niedobory nawilżenia oraz poprawiającej sprężystość i napięcie skóry. To dobry czas, by podjąć pierwsze kroki przeciw zbliżającemu się starzeniu hormonalnemu.

zaczynając od oczyszczania, skup się na odpowiednim doborze kosmetyku dla Twojej skóry. W przypadku skóry normalnej wybierz żel lub płyn micelarny., a gdy odczuwasz suchość i ściąganie skóry postaw na mleczko lub krem do demakijażu. Po każdym myciu twarzy, nie zapomnij o tonizacji . Przywrócisz w ten sposób skórze fizjologiczne pH i przygotujesz ją na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

na dzieńwybieraj kosmetyki, które napną skórę, a jednocześnie ochronią jej komórki przed promieniami UV, które uszkadzają kolagen i elastynę powodując znaczne osłabienie kondycji skóry. Pożądane efekty przynoszą składniki aktywne o działaniu liftingującym, wzmacniające włókna sprężyste, stymulujące produkcję kolagenu i elastyny. Dodanie drobinek pigmentu odbijającego światło ożywi i zatuszuje przebarwienia skórne. Takie patenty są niezastąpione, by ukryć zmęczenie i niechciane zmarszczki.

pielęgnacja na noc powinna pobudzać procesy przywracające gęstość skóry podczas snu i intensywnie regenerować fotouszkodzenia powstałe za dnia. Słońce nie jest naszym wrogiem. Ale stanie się wtedy, gdy nie będziesz używać kremów z filmem minimum SPF15..

jako pielęgnację uzupełniającą stosuj maski. Dasz w ten sposób szansę swojej skórze na regenerację. Przed nałożeniem maski zrób peeling. Pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka i zmniejszysz dystans między skórą a kremem.