physio mikrobiom
dermo face physio mikrobiom

tworząc dermokosmetyki tołpa:® dermo face, physio. mikrobiom myśleliśmy o właściwym demakijażu i oczyszczaniu skóry wrażliwej i ekstremalnie wrażliwej, podrażnionej i zaczerwienionej. Z poszanowaniem jej naturalnej bariery ochronnej oraz wspierając mikrobiom. Dla ładniejszej skóry i jaśniejszych myśli.

o linii physio mikrobiom
co robi torf tołpa w kosmetykach do demakijażu i oszyczania
co to jest mikrobiom skóry
czym charakteryzuje się skóra wrażliwa

podrażnienie to sygnał. W ten właśnie sposób skóra informuje, że potrzebuje pomocy. Nam nie pozostaje nic innego jak tylko zapewnić jej pielęgnację, która: łagodzi podrażnienia, regeneruje skórę oraz posiada fizjologiczne pH.

charakteryzuje się mniejszą tolerancją na czynniki takie jak: wiatr, słońce, mróz, różnice temperatur, zanieczyszczenia obecne w powietrzu oraz kosmetyki nakładane na jej powierzchnię.

rozpoznasz ją po:

  • odczuciu ściągnięcia, pieczenia, kłucia czy świądu,
  • często towarzyszących objawom podrażnienia: przesuszeniu, łuszczeniu skóry i zaczerwienieniu

przyczyny

wrażliwość skóry wynika z nieprawidłowo funkcjonującego naturalnego płaszcza ochraniającego skórę zwanego płaszczem hydrolipidowym i jednoczesnej skłonności do nadmiernej reakcji na bodźce zewnętrzne (np. w wyniku przebytych zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych, nieodpowiedniej pielęgnacji lub nadmiernej ekspozycji słonecznej). Wrażliwość skóry występuje niezależnie od jej rodzaju (normalna, mieszana i sucha) i zwiększa ryzyko pojawienia się alergii w późniejszym czasie.

demakijaż i oczyszczanie skóry wrażliwej
demakijaż skóry wrażliwej
dobry płyn micelarny
łagodny żel do mycia twarzy
pielęgnacja skóry biustu
tonizacja skóry wrażliwej
łagodny tonik-serum 2w1
oczyszczanie skóry dbające o mikrobiom skóry
dermo face physio mikrobiom

efekty działania dermokosmetyków physio. mikrobiom zostały potwierdzone badaniami aparaturowymi i dermatologicznymi w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.