Borowina to odmiana torfu. Jest uważana za daleką krewną słonego mułu z Morza Martwego i wulkanicznego błota z Islandii. Jej właściwości kosmetyczne doceniła już Kleopatra, a jej właściwości lecznicze były dobrze znane starożytnym Grekom. Medycy renesansu wychwalali borowinę jako quinta esentia.

borowina = torf leczniczy

Borowina tołpa.® jest oczyszczoną formą wodnego wyciągu. Potrzeba aż 7 dni, zanim trafi do naszych kosmetyków. Tyle trwa nasz opatentowany proces ekstrakcji. Jednak warto czekać, bo tak przygotowana jest przyjazna w użyciu, a także bezpieczna, bo pozbawiona zawartości metali ciężkich.

naturalny składnik kosmetyków

nasza borowina tołpa.®

to forma naturalnej odnowy biologicznej. Redukuje dyskomfort powstały w wyniku przeciążenia, przemęczenia i stresu, wspomaga proces regeneracji naskórka, detoksykuje, zwalcza wolne rodniki i pielęgnuje skórę. Najczęściej wykorzystywana jest w zabiegach redukujących nadmierne centymetry, cellulit i rozstępy, bo pobudza przemianę materii i usprawnia krążenie, co dostarcza komórkom więcej tlenu i składników odżywczych.

jak powstaje borowina tołpa

mamy na to dowody.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania borowiny tołpa.® sprawdziliśmy w wielu badaniach klinicznych. Wiemy więc, że jest dobrym wsparciem w terapiach zmian zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych i przeciążeniowych oraz zespołach bólowych. Dobrze sprawdza się dla sportowców i tych zawodowych i amatorów, ponieważ przyspiesza odnowę biologiczną.

regenerująca borowina tołpa

Obecne w wyciągu kwasy huminowe z jednej strony mają właściwości przeciwzapalne i bakteriostatyczne, a z drugiej doskonale wpływają na skórę. Zapobiegają np. utracie elastyczności skóry i dbają o dobre nawilżenie. Związki te są również nieocenione w detoksykacji. Usuwają toksyny, oczyszczając skórę i zwiększając wchłanianie pozostałych składników aktywnych. Ale borowina tołpa.® to nie tylko zdrowie i odnowa biologiczna. To także potwierdzone badaniami działanie antycellulitowe, wyszczuplające, ujędrniające, uelastyczniające, regenerujące, ochronne i nawilżające.

wyciąg borowinowy tołpa.®:

  • - jest oczyszczoną formą borowiny i ma postać ekstraktu, pozytywnie oddziaływującego na organizm
  • - powstaje z torfu, który spełnia rygorystyczne badania jakościowe
  • - ma potwierdzoną skuteczność w stanach pourazowych i przeciążeniowych, terapii zmian zwyrodnieniowych stawów oraz zespołach bólowych
  • - działa antycellulitowo, wyszczuplająco, ujędrniająco, regenerująco, uelastyczniająco i nawilżająco
  • - umożliwia wykonanie zabiegu np. borowinowej kąpieli całościowej u osoby z nadciśnieniem tętniczym, ponieważ nie obciąża organizmu
kosmetyki tołpa spa detoks zawierające borowinę

właśnie dlatego dbanie o ciało pozostawiliśmy borowinie tołpa®. To ona spełnia się najlepiej w przypadku specjalistycznej pielęgnacji ciała, ukierunkowanej na jego konkretne problemy. Za resztę odpowiada torf tołpa® obecny w kosmetykach do twarzy, kosmetykach dla kobiet w ciąży, wybranych kosmetykach do podstawowej pielęgnacji ciała oraz w naszym suplemencie diety wzmacniającym odporność.

spa detox. kosmetyki spa.
spa detox. kosmetyki spa. poznaj.
dermo body. dermokosmetyki.
dermo body. dermokosmetyki. odkryj.
urban garden. pielęgnacja ciała.
urban garden. pielęgnacja ciała. poznaj.
dermo intima. higiena intymna.
dermo intima. higiena intymna. zobacz.