lekki czy bogaty?

każda skóra ma swoje potrzeby. A każdy z nas swoje upodobania. Jedni lubią zasypiać pod grubą, puchową kołdrą, inni pod lekkim i miękkim kocem. Zarówno potrzeby jak i upodobania mogą się zmieniać, na przykład w zależności od pory roku. Podobnie jest z pielęgnacją i kosmetykami. Dlatego w przypadku niektórych kremów tołpa: dermo face możesz wybrać krem lekki lub bogaty. Tak jak lubisz. określenia „lekki” i „bogaty” informują o konsystencji kremu. W danej linii, np. tołpa: hydrativ, kremy lekkie od bogatych nie różnią się ilością ani stężeniem składników aktywnych. Inna jest w nich baza kremowa – lekka, szybko wchłaniająca się, lub bogata, bardziej odżywcza. Jeżeli konsystencja kremu będzie odpowiednio dopasowana do potrzeb skóry, bez problemu wykonasz makijaż. Na cały dzień.

produkty z takim oznaczeniem bardzo szybko się wchłoną i nie pozostawią tłustej warstwy. Kremy o lekkiej konsystencji przeznaczone są do pielęgnacji skóry normalnej i mieszanej. To również dobry wybór, jeżeli szukasz kremu na ciepłe i upalne dni. Wszystkie kremy do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się i trądzikowej są lekkie. Nie ma innej możliwości.

konsystencje bogate otulą suchą skórę. W zimie są dla niej jak ciepła kołdra. W lecie dbają o to, aby przesuszona skóra miała najlepsze warunki do regeneracji. Są idealne nie tylko dla skóry suchej, ale również normalnej. W dotyku są aksamitne i treściwe, ale po nałożeniu na skórę doskonale się do niej dopasowują. Pozostawiają delikatny, nietłusty film.

z własnego doświadczenia wiemy, że wybór kremów do twarzy nie jest prosty. Wręcz przeciwnie, czasami staje się niemałym wyzwaniem. Najlepiej przed zakupem przetestować kosmetyk i sprawdzić jak leży na naszej skórze. Niestety czasami nie ma takiej możliwości, dlatego mamy nadzieję, że nasze oznaczenia na opakowaniach pomogą obrać dobry kierunek.