Tołpa, mała wielka pielęgnacja

twarz

 

tematy:

atopowe zapalenie skóry (AZS) cz.I

atopowe zapalenie skóry (AZS) jest dolegliwością, zaliczaną do chorób atopowych (alergicznych) takich jak astma, alergiczne zapalenie spojówek czy alergiczny nieżyt nosa. AZS jest jednym z najpowszechniejszych schorzeń skóry i ujawnia się najczęściej we wczesnym dzieciństwie.

charakteryzuje się dwiema wyraźnymi fazami: faza nieaktywna (remisji) – wówczas skóra jest sucha, skłonna do podrażnień i szorstka oraz faza zaostrzenia - kiedy pojawia się stan zapalny i nasilony świąd skóry. Tzw. „błędne koło” wywołane drapaniem skóry prowadzi do wtórnych infekcji i pogłębienia świądu. Typowa lokalizacja zmian są: zgięcia łokciowe i kolanowe, twarz i szyja lub całe ciało. AZS jest dolegliwością na całe życie, ale systematyczna pielęgnacja polegająca na nawilżaniu i uzupełnianiu składników lipidowych bariery ochronnej skóry łagodzi jego objawy, a nawet wydłuża okres między zaostrzeniami.

poznaj problem od środka:
suchość skóry w przebiegu AZS spowodowana jest różnymi czynnikami. Są to przede wszystkim zaburzony metabolizm lipidów naskórkowych, nieprawidłowa czynność gruczołów łojowych oraz mniejsza ilość naturalnego czynnika nawilżającego (NMF)

główną przyczyną wystąpienia AZS są predyspozycje genetyczne. Na nasilenie się zmian skórnych wpływ mogą mieć również czynniki środowiskowe (zanieczyszczenie środowiska, roztocza kurzu domowego, pyłki lub inne alergeny), składniki diety będące przyczyną alergii lub nietolerancji pokarmowej np. gluten, nieodpowiednia pielęgnacja (np. agresywne detergenty), niehigieniczny tryb życia (stres, brak snu, używki, zła dieta), ale też ubiór z szorstkich lub nieprzepuszczających powietrza tkanin.

pielęgnacja to takie proste
skóra atopowa potrzebuje troskliwej pielęgnacji polegającej na uzupełnieniu niedoboru składników lipidowych i nawilżających naturalnie występujących w naskórku, a także ograniczenia przeznaskórkowej ucieczki wody i zabezpieczenia jej przed wpływem czynników zewnętrznych.
atopowe zapalenie skóry jest chorobą, która zostaje z nami na całe życie. Na szczęście, z upływem lat jej objawy łagodnieją, a okresy remisji bardzo się wydłużają. Nie mniej jednak skóra stale wymaga troskliwej pielęgnacji, aby złagodzić nieprzyjemne objawy i wydłużyć czas uśpienia choroby. W tym przypadku prawidłowa pielęgnacja polega na natłuszczaniu i nawilżaniu skóry, aby uzupełnić niedobory składników lipidowych i NMF, ograniczeniu nadmiernej przeznaskórkowej ucieczki wody (TEWL), ochronie skóry przed czynnikami zewnętrznymi (wiatrem, mrozem, słońcem) i drażniącymi (detergenty, zanieczyszczenia). Bardzo istotna jest też regeneracja mikrouszkodzeń i ograniczeniu świądu.

nasz patent: do 3 minut po kąpieli nałóż balsam, najlepiej na jeszcze wilgotne ciało. Składniki tłuszczowe produktu w połączeniu z wilgocią na skórze stworzą emulsję, która nawilży i natłuści ciało. Nie wcieraj balsamu, nałóż i pozostaw do wyschnięcia.

skóra atopowa wymaga smarowania nawet kilka razy dziennie, a niezbędne minimum, to rano i wieczorem. systematyczna pielęgnacja jest kluczem do sukcesu. W tym przypadku, do normalnego funkcjonowania i cieszenia się życiem. Kto wie, może nawet uda zapomnieć się o skórnych problemach?

prześlij nam swoją poradę lub patent
Nasze patenty
 • wiemy, że długa i gorąca kąpiel brzmi kusząco....

  czytaj więcej

  wiemy, że długa i gorąca kąpiel brzmi kusząco. Zwłaszcza po ciężkim dniu. Jednak skóra atopowa nie podziela naszego entuzjazmu. Czasami trzeba pójść na kompromis. Letnia, krótka kąpiel, w zamian za spokojną noc i pełen wyzwań dzień. Bez drapania, napięcia i suchości. 1.      Wiemy, że długa i gorąca kąpiel brzmi kusząco. Zwłaszcza po ciężkim dniu. Jednak skóra atopowa nie podziela naszego entuzjazmu. Czasami trzeba pójść na kompromis. Letnia, krótka kąpiel, w zamian za spokojną noc i pełen wyzwań dzień. Bez drapania, napięcia i suchości.

 

porady

atopowe zapalenie skóry (AZS) cz.II

atopowe zapalenie skóry (AZS) cz.II

twarz

na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci zaobserwowano aż dwu- lub nawet trzykrotny wzrost zachorowań na atopowe zapalenie skóry (AZS). Pozostaje to nie lada zagadką dla świata medycyny. Wymienia się kilka najbardziej prawdopodobnych przyczyn, chociaż w pojedynczym przypadku nie wszystkie z nich...

więcej
atopowe zapalenie skóry – styl życia

atopowe zapalenie skóry – styl życia

twarz

atopowe zapalenie skóry jest częstą chorobą przewlekłą. Nikogo już nie dziwi mama szukająca specjalistycznych kosmetyków dla swojego dziecka. Skóra atopowa jest praktycznie pozbawiona ochronnego płaszcza hydro-lipidowego, dlatego intensywnie reaguje na szereg czynników drażniących. 

więcej
atopowe zapalenie skóry - przyczyny występowania i czynniki wpływające na przebieg

atopowe zapalenie skóry - przyczyny występowania i czynniki wpływające na przebieg

twarz

mimo, że atopowe zapalenie skóry jest co raz lepiej poznanym schorzeniem, nie można wymienić jednej przyczyny, która odpowiada za jego wystąpienie. Dlatego tak trudne i czasochłonne jest leczenie. Wymaga indywidualnego podejścia, skupiającego się jednocześnie na całym organizmie, a nie jedynie na...

więcej
suchość skóry ciała

suchość skóry ciała

ciało

kiedy dotykasz swojej skóry masz uczucie spięcia, szorstkości i braku elastyczności? Masz wrażenie, że została mocno wysuszona lub podrażniona? Jeśli tak, to potrzebujesz dużej dawki nawilżenia. Nie gódź się z suchością, towarzyszącej jej łuszczeniem, uczuciem swędzenia i pieczenia. Wiemy, że...

więcej
dieta a skóra sucha

dieta a skóra sucha

twarz

matowa, szorstka i cienka. To nie brzmi dobrze. I nie wygląda dobrze. Brak elastyczności i miękkości to domena skóry suchej. Bez odpowiedniego nawilżenia szybko pojawią się na niej też zmarszczki.

więcej
skóra sucha

skóra sucha

twarz

skóra sucha charakteryzuje się obniżoną zawartością wody w naskórku i jednoczesnym nieprawidłowym funkcjonowaniem naturalnego płaszcza ochronnego.

więcej
 

kosmetyki

 
 
spotkaj się z nami, jesteśmy na: www.tolpa.pl

miło, że nas odwiedzasz.
Pozostańmy w kontakcie.

na pierwsze zakupy otrzymasz prezent
- zestaw naszych mini produktów
o wartości 26,97 zł.

 • pl
 • eng
 • zobacz
  nasz katalog
 • zobacz
  nasz katalog
 • polski
 • angielski