skóra 30+
pielęgnacja cery po 30 roku życia

nie marszcz czoła, nie mruż oczu, a złość piękności szkodzi. Może to i dobre rady, ale niewiele one zmieniają. Cera po 30 roku życia, z pierwszymi zmarszczkami i pozbawiona blasku wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

jak zmienia się skóra twarzy po 30?

pierwsze zmarszczki są dostrzegalne już po 25 roku życia. Najszybciej pojawiają się zmarszczki mimiczne. Powstają one prostopadle do mięśni, których częste skurcze tworzą zagłębienia na skórze. Ich cechą charakterystyczną jest to, że znikają całkowicie po naciągnięciu skóry. Nie o to jednak chodzi, by się nienaturalnie prężyć, ale o to by zmarszczki umiejętnie wypełnić. Zwykle pierwsze widoczne stają się zmarszczki w górnej części twarzy, najczęściej to kurze łapki w okolicy oczu, typowe są także zmarszczki na czole, tzw. lwia zmarszczka między brwiami oraz bruzdy nosowo-wargowe.

skórę wrażliwą z pierwszymi zmarszczkami rozpoznasz po poszarzałym kolorycie, braku blasku i witalności, obniżonej elastyczności. Pierwsze zmarszczki mimiczne znajdziesz w obszarach objętych ruchami mimicznymi. To oczywiście nie oznacza, że masz nie wyrażać swoich uczuć. Uśmiechaj się, marsz czoło. Bądź sobą.

zmiany w skórze zachodzą wraz z upływem czasu. Odpowiedzialne są także geny. Na to nic nie poradzimy. Ale na intensywny i niehigieniczny tryb życia (nieodpowiednią ilość snu, niewłaściwą dietę, używki), nieodpowiednią pielęgnację musimy reagować. Bo to główne przyczyny zachodzących zmian.

pielęgnacja skóry po 30 roku życia wymaga chęci oraz właściwego planu. Jak dbać o skórę twarzy po 30? Ważne jest uzupełnienie niedoborów składników nawilżających i usuwających objawy zmęczenia. Pamiętaj, niedostateczne nawilżenie uwidacznia drobne zmarszczki. Wierzymy, że suma małych kroków, może dać duży efekt. Kilka prostych czynności to sposób na odżywienie skóry. To dla nas ważne.

jak pielęgnować skórę twarzy po 30 roku życia?

po pierwsze. Oczyszczanie.

najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku oczyszczania są kosmetyki dopasowane do rodzaju skóry, w przypadku normalnej, tłustej i mieszanej – wybierz żel lub płyn micelarny, w przypadku suchej – postaw na mleczko lub krem do demakijażu. Dokładne oczyszczanie jest potrzebne, by prawidłowo wykonać kolejne czynności.

po drugie. Tonizacja.

oczyszczanie twarzy dopełni tonik. Używaj go po każdym umyciu twarzy. Tonik przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

po trzecie. Pielęgnacja na dzień.

jej zadaniem jest skutecznie nawilżać i chronić komórki skóry przed promieniowaniem UV, które uszkadzają kolagen i elastynę powodując utratę kondycji skóry.

po czwarte. Pielęgnacja na noc.

podczas gdy my śpimy, nasza skóra ciągle pracuje. Dlatego tak ważne jest dostarczenie jej odpowiednich składników. Noc to czas regeneracji uszkodzeń powstałych w trakcie dziennego narażenia na promienie UV. Śpijmy więc spokojnie.

po piąte. Pielęgnacja pod oczy.

to dopełnienie pielęgnacji twarzy. Pamiętajcie, że krem można nakładać nie tylko pod oczy, ale i na powieki. Wybierz kosmetyk dostosowany do Twojego typu skóry. Ważne by niwelował pierwsze zmarszczki, rozświetlał i witalizował delikatną skórę wokół oczy. I nie zdradzał, że wczorajszy wieczór nie skończył się szybko.

po szóste. Pielęgnacja uzupełniająca.

blask i energię skórze, przywrócą maski. Stosuj je 1-2 razy w tygodniu. Dzięki nim dodatkowo nawilżysz skórę, a sobie dasz chwilę relaksu. Aby maska lepiej wniknęła w skórę, przed jej nałożeniem wykonaj peeling złuszczający martwy naskórek.

ps. pierwsze zmarszczki i wrażliwość skóry nie muszą być przyczyną zmartwień. Są naturalnym wynikiem upływu czasu. Pojawiają się wraz z ekspresją i emocjami. Nie chcemy oczywiście, byście były zimne i obojętne. Śmiech to zdrowie. A i puszczanie oczek ma swój urok.