oczyszczanie twarzy to proces, który składa się z prostych czynności. Żeby przygotować cerę na dalsze etapy pielęgnacji, trzeba najpierw ją oczyścić. Zanieczyszczenia blokują pory i to, co najlepsze w kosmetykach, nie może wniknąć w skórę. Chcemy, żeby troska o nią była przyjemna, ale też skuteczna. Dlatego nie pomijamy żadnej części oczyszczania. Bo każda z nich jest równie ważna.
czytaj więcejczytaj mniej
wiemy, że zdarzają się chwile, kiedy ma się ochotę zrobić coś szybko i mieć już święty spokój. Jednak zdecydowanie lepiej będzie, jak zamienimy „szybko” na „dokładnie i przyjemnie”. Wtedy czas pielęgnacji zamieni się również w chwilę dla nas samych. A wszystko to mogą zapewnić nam naturalne kosmetyki do oczyszczania twarzy.
kosmetyki do oczyszczania twarzy krok po kroku.
zacznijmy od demakijażu. Żeby usunąć podkład, tusz do rzęs czy szminkę, warto zastosować płyn micelarny lub mleczko. Wystarczy nanieść kosmetyk na wacik i przetrzeć skórę twarzy, szyi, ust i powiek. Zwróć jednak uwagę, czy Twój kosmetyk jest odpowiedni do stosowania na okolice oczu. Nie spłukuj go wodą.
następny krok to mycie. Niezależnie od tego, które kosmetyki do oczyszczania twarzy wybierzesz, już za chwilę poczujesz świeżość i orzeźwienie. Rozprowadź żel lub piankę na skórze zwilżonymi dłońmi i masuj. Spłucz letnią wodą i osusz ręcznikiem. Taki masaż pobudza mikrokrążenie i szykuje cerę na dalsze kroki pielęgnacji.
peeling przyda się, żeby złuszczyć martwy naskórek. Możesz wybrać klasyczny z drobinkami. Wtedy znów czeka Cię mikromasaż. Bądź enzymatyczny, który ma gładszą formułę i jest nieco łagodniejszy dla skóry. Nanieś go jak maseczkę i masuj kolistymi ruchami, a następnie spłucz letnią wodą.
kolejnym krokiem jest tonizacja skóry. Tonik pomoże przywrócić jej właściwe pH i zwiększy wchłanianie składników aktywnych. Rozprowadź go za pomocą wacika bądź wklep opuszkami palców, omijając okolice oczu. Nie spłukuj go wodą.
i jeszcze kilka podpowiedzi.
podczas oczyszczania twarzy często ją masujemy. To ważne, ponieważ taki mikromasaż ma dobry wpływ na wygląd naszej skóry. Tym bardziej, jeśli jest wykonywany systematycznie. Warto pamiętać jednak, aby wykonywać go delikatnie. Podobnie jak w przypadku osuszania twarzy. Lepiej unikać silnego pocierania skóry, ponieważ może ją to podrażnić. Dlatego, aby wytrzeć twarz, przykładaj do niej miękki ręcznik, który wchłonie wodę.
spłukuj kosmetyki letnią wodą. Zbyt zimna może nasilić wydzielanie sebum i spowodować pojawienie się wyprysków w przypadku cery mieszanej i trądzikowej. Zbyt gorąca nie służy cerze wrażliwej i naczyniowej, bo rozszerza naczynka. Poza tym, letnia woda lepiej orzeźwia, a jej dotyk jest po prostu przyjemniejszy.
nie pomijaj tonizowania. Skóra po oczyszczaniu jest pozbawiona swojego naturalnego pH, a tonik je przywraca. Nawilżona i odświeżona cera jeszcze chętniej wchłonie składniki aktywne zawarte w kosmetykach.