Tołpa, mała wielka pielęgnacja

 

tematy:

dieta bezcukrowa

w walce z atopowym zapaleniem skóry może być pomocne zastosowanie diety bezcukrowej. Cukier wpływa na aktywację nadwrażliwości pokarmowych, ponieważ niszczy kosmki jelitowe osłabiając układ odpornościowy. Oprócz tego zaburza produkcję kolagenu co ma istotny wpływ na stan skóry.

dieta bezcukrowa

z własnego doświadczenia wiemy jak ciężko ograniczyć spożycie cukru w diecie. Tym bardziej, że czekolada albo kilka ciasteczek potrafi w magiczny sposób poprawić humor nawet w bardzo niesprzyjających okolicznościach. Najlepsze efekty przynosi całkowity cukrowy detox. Jeżeli preferujesz mniej radykalne rozwiązania, zacznij od rezygnacji ze słodkich napojów gazowanych, dosładzanych soków, słodkiej kawy i herbaty. Biały cukier zastępuj jego zdrowszymi zamiennikami.
    
czym można zastąpić cukier?
dobrym zamiennikiem cukru jest inulina. Pełni również funkcję prebiotyku, ponieważ żaden z ludzkich enzymów trawiennych nie potrafi rozłożyć inuliny, staje się ona niezastąpionym źródłem energii dla bakterii kwasu mlekowego. Natomiast bakterie kwasu mlekowego mają działanie immunomodulujące. Znacznie wyciszają objawy atopowego zapalenia skóry. Inuliną można dosładzać potrawy, można dodawać ją do wypieków. Nie należy przekraczać dozwolonej ilości inuliny - na dzień około 20g, ponieważ może to być przyczyną uciążliwych biegunek.

bezpieczniejszej alternatywy dla cukru możemy szukać również w produktach naturalnych, np. stosując miód. Dla alergika najbezpieczniejszy jest spadziowy. Fruktoza znajduje się w dojrzałych owocach, nie wolno stosować czystej fruktozy ani żadnych innych zamienników cukru typu: syrop glukozowo-fruktozowy, aspartam, syrop klonowy i inne.

ps. 6 tygodni to czas konieczny na całkowitą wymianę kubków smakowych na nowe. Przy zastosowaniu odpowiedniej diety nie dowiedzą się czym jest niepohamowany apetyt na słodycze. Później będzie już „z górki”.

artykuł powstał przy współpracy z Panią Bożeną Kropką – dietetykiem, doradcą marki tołpa ds. zdrowego żywienia, specjalizującą się w alergiach, nietolerancjach pokarmowych i chorobach z autoagresji, autorką książki „Jak pokonać alergię”.

prześlij nam swoją poradę lub patent
 

kosmetyki

 
 
spotkaj się z nami, jesteśmy na: www.tolpa.pl

miło, że nas odwiedzasz.
Pozostańmy w kontakcie.

na pierwsze zakupy otrzymasz prezent
- zestaw naszych mini produktów
o wartości 26,97 zł.

  • pl
  • eng
  • zobacz
    nasz katalog
  • zobacz
    nasz katalog
  • polski
  • angielski