Tołpa, mała wielka pielęgnacja

twarz

 

tematy:

testy nie na zwierzętach, cała prawda o zniknięciu królika

uciekający z opakowania kosmetyku królik wielu klientów wprawia w zaniepokojenie. Ale czy nie o to chodzi by króliczka gonić, a nie złapać?

symbol króliczka na opakowaniu miał jasno komunikować, że kosmetyk nie był testowany na zwierzętach. I słusznie. Bo to nie etyczne. Ale dziś znak ten jest już nieaktualny. W 2004 roku Komisja Europejska wprowadziła harmonogram, który narzucał stopniowe wycofywanie kolejnych testów i kosmetyków i ich składników z udziałem zwierząt. Już we wrześniu 2004 roku wprowadzono całkowity zakaz testowania na zwierzętach gotowych produktów kosmetycznych, więc obecnie żadna firma tego nie robi. Jest to po prostu zabronione.

od 11 marca 2009 zakazano kolejnych testów, tym razem składników kosmetyków, a od 11 marca 2013 w Unii Europejskiej obowiązuje zakaz całkowity. Przepisy zabraniają zarówno importu jak i sprzedaży kosmetyków i składników testowanych na zwierzętach.

 co ciekawe, nawet przed wprowadzeniem tego zakazu, testy te stanowiły niewielki odsetek wszystkich testów na zwierzętach przeprowadzanych w Europie. Jak podaje Komisja Europejska w 2004 roku testy związane z kosmetykami stanowiły w UE tylko 0,02% wszystkich testów substancji chemicznych przeprowadzonych na zwierzętach. Nie da się ukryć, że najwięcej badań wykonuje się na potrzeby medycyny. Nie da się też ukryć, że większość istniejących na rynku związków chemicznych została w przeszłości przetestowana na zwierzętach. Kiedyś przetestowano nawet… wodę destylowaną. Wniosek – substancje nigdy nietestowane praktycznie nie istnieją.

 niektóre firmy wciąż umieszczają na kosmetykach oznakowanie „Nie testowane na zwierzętach”. A nie powinny tego robić, jeśli chociaż jeden ze składników był przetestowany w przeszłości na zwierzętach. Wynika to również z małej świadomości społecznej. Niewielu klientów wie o obowiązującym zakazie testowania kosmetyków na zwierzętach. Okazało się, że firmy, które po wprowadzeniu zakazu zrezygnowały z oznakowania zostały zaatakowane przez konsumentów a te które go zostawiły być może zachowują się w sposób nie etyczny. A nie powinny. Powiedzmy sobie jasno. Brak takiego oznakowania na kosmetyku nie oznacza, że produkt był testowany na zwierzętach.

ps

my nie testujemy, ani nie testowaliśmy naszych kosmetyków na zwierzętach. Bo dla nas ważna jest opinia testera. Dlatego wszystkie testy wykonujemy podczas dobrowolnych badań aplikacyjnych i aparaturowych. Wtedy jesteśmy pewni, że kosmetyk jest nie tylko skuteczny, ale przyjemny. W użyciu.

prześlij nam swoją poradę lub patent
 
 
spotkaj się z nami, jesteśmy na: www.tolpa.pl

miło, że nas odwiedzasz.
Pozostańmy w kontakcie.

na pierwsze zakupy otrzymasz prezent
- zestaw naszych mini produktów
o wartości 26,97 zł.

  • pl
  • eng
  • zobacz
    nasz katalog
  • zobacz
    nasz katalog
  • polski
  • angielski